Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek segítséget kérni,...

Nem merek segítséget kérni, mert úgy érzem, még a pszichológusnak is csak teher lennék. Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Jártam már pszichológushoz, nem is keveset. Akkoriban rengeteget segített, de úgy érzem egy ideje megint kezdek zuhanni. Nem merek újra segítséget kérni. Akkoriban jó sok kibeszélni magamból a problémákat, de azóta is arra gondolok, hogy vajon milyen rémálmokat okozhattam neki azzal a sok szörnyűséges történettel, amik megtörténtek velem és velük terheltem. Tudom, ez a dolguk, hogy segítsenek... mégsem merem terhelni se a régi dokimat, se akár egy új orvost.
2019. aug. 22. 01:25
 1/3 anonim válasza:
100%
Segítséget kérni sohase szégyen. És az orvost szerintem meg pont ezért fizetik. Ha baj van és lehetőséged van rá akkor ne habozz és menj az orvoshoz. Nem te tehetsz róla hogy beteg vagy.
2019. aug. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
93%

" Tudom, ez a dolguk, hogy segítsenek... mégsem merem terhelni se a régi dokimat, se akár egy új orvost. "


Ennyi erővel akkor súlyos betegség esetén ne menyjen senki több órás műtéti beavatkozásra ne terheljük szegény orvosokat és ne vegyük el a szabadidejüket akkor se ha életveszélyben vagyunk mert hogy ők ezt ingyen csinálják nem igaz ? Kérdező hát te szó szerint tényleg segítségre szorulsz. Alapból ez a gondolat menet hogy nem akarod terhelni az orvosokat ez rendkívül beteg,rendellenes. Az orvosok nem ingyen végzik a dolgukat és nem szívességet tesznek az embereknek hanem a kötelességüket végzik a munkájukat ami a dolguk. Ezeket jó alaposan vésd az eszedbe mert az orvosok munkavégzését te össze kevered azzal mikor egy testvér vagy egy barát időt szakít rád, sok időt és lenne jobb dolga is és te pedig egy idő után azt mondod hogy mostmár elég nem terhellek.... Szóval kérlek térj vissza a valóságba, gondolkozz logikusan és kérlek menyj el orvoshoz mert szükséged van rá. Nem fogod terhelni a dokit megígérem ! Ha régi ha új akkor sem!

2019. aug. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Régebben én is rágódtam ilyesmiken, de aztán rájöttem, hogy egy pszichológusnak ez a munkája, és hogy nyilván megtanulta, hogy ne vegye magára/ne vonódjon bele személyesen a beteg dolgaiba. Valószínűleg látott és hallott ő már rosszabb dolgokat is, mint amit néhányan tudnánk neki mondani.

Az első, hogy segítséget kapj, az orvosnak ez a dolga :)

2019. aug. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!