Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mit tudnék tenni?

Nem tudom mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Minden nap sírok legalább egyszer és van hogy saját magamat kell felpofoznom hogy abba tudjam hagyni mert a végén már csak kapkodom a levegőt stb. A semmiből jön vagy csak egy apró konfliktusból és rögtön a padlón vagyok, ha néha a barátaimmal találkozok akkor is utána hazajövök sírni mert nem érzem hogy szeretnének, a szüleimtől sem szóval nem is tudok szólni nekik mert általában ők az okai annak hogy ide jutok. Már volt hogy kék folt volt az arcomon akkora pofont adtam magamnak és nem tudom kihez forduljak hogy leszokjak erről és ne legyek ilyen érzékeny egy kiabálasra is akár. Szüleimtől nem tudok segítséget kérni, nem is tudnak ezekről és szerintem nem is szeretnek, mindig azt hallom hogy csak egy teher vagyok. Mit csináljak?

16L


2019. aug. 24. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Egy síró-picsogó 16 éves tényleg teher...
2019. aug. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban alapból is labilisabb az ember lelke, könnyebben bántódsz meg, könnyebben veszel mindent magadra, hevesebben reagálsz. Biztos vagy benne, hogy a szüleid nem szeretnek? Régen is így érezted? Lehet csak te érzed most így, és az érted hozott áldozataikat olyannyira természetesnek veszed, hogy fel sem tűnik neked, hogy ez a szeretetük kifejezése irántad. Ebből fakadhat az is, hogy "tehernek" neveznek, amely nyilván nem jogos, de ha vitatkozul velük, vagy nem becsülöd meg őket, az bántó lehet számukra amit így vezetnek le. Ha átgondolod és azt látod kicsit is nyitottak, beszélgess velük. Ha nagyon félsz tőlük, akkor kezdd mással. Ha a barátaid elhívnak szórakozni magukkal, és valóban odafigyelnek rád, akkor kedvelnek téged. Ha van köztük olyan akiben igazán megbízol, beszélgess vele, nem kell mindenkinek kiönteni a lelked, egy ember is elég, onnantól kezdve pedig akár ő is ösztönözheti a társaság többi tagját arra, hogy jobban kifejezzék, hogy kedvelnek téged, vagy pedig, hogy konkrétan beszélgetéssel a tudtodra adják azt.

Középiskolás korú vagy, számos középsuliban van iskolapszichológus, ha van rá lehetőséged keresd fel, semmi szégyellni való nincs benne, az a fontos, hogy segítséget találj.

A lényeg, hogy legyen az életedben valaki, aki meghallgat és a bizalmasoddá válhat. Az általam említettettek csak példák, amelyek közül valamelyik biztosan be fog válni, de ha éppen úgy érzed, hogy a kedvenc tanárod vagy éppen az unokatestvéred az, aki előtt meg tudsz nyílni a problémáidat illetően, akkor azt az adott személyt keresd fel. Olyan személyt kell találnod akivel komfortosan érzed magad, ő is szeretne segíteni neked és azért nem árt, ha több élettapasztalattal rendelkezik, mint te, ezért tud jó segítség lenni egy megértő felnőtt. Ha a saját és az idősebb korosztályból is találsz magadnak bizalmast, akkor akár együtt is összeülhettek beszélgetni, hiszen lesz két külső szemlélő, az egyik a korosztályod szemszögéből tudja veled együtt képviselni a problémáidat, az idősebb résztvevő pedig teljesen más rálátással tud majd segítséget nyújtani, azzal együtt, hogy megérti a te szemszögedet is. Ezt a gondot minél hamarabb meg kell oldanod, az érzéseidet pedig ne fojtsd magadba, mert hosszú távon sokkal bonyolultabb mentális problémák kialakulásához vezethet. Most még van lehetőséged időben segítséget kérni, tedd is meg, saját magad és a szeretteid érdekében is.

2019. aug. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen vagy. Szeresd magad es ez azt jelenti, h pl. nem teszed tonkre magad a sok sirassal! Mesz vele vmire ha sirsz? Tessek megerosodni!
2019. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!