Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Már attól is...

Mit csináljak? Már attól is szorongok, ha a legjobb barátnőmmel találkozom.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta visszahúzódó vagyok. 9 éves koromban meghalt az édesapám, aki mindig játszott velem, meg kitalált nekem meséket. Onnantól kezdve fokozatosan elkezdtem bezárkózni/magamba fordulni. A könyvekbe menekültem, egyre több embert zártam el magam mellől. Nem merek emberek közé menni. Tegnapelőtt áthívott a legjobb barátnőm és végül rászántam magam, hogy átmegyek, de éreztem, ahogy lever a víz, ahogy elkezd hevesen verni a szívem és félek attól, hogy találkoznom kell vele.

Hozzátenném, hogy leszbikus vagyok és nem nagyon tudom elfogadni magam, mert a családom nagyrésze homofób. Rengeteg éjszakán keresztül sírtam emiatt, sokszor álmodtam azt, hogya szüleim (anya és a nevelőapám) kitagadnak.

Félek az élettől, félek a haláltól. Félek az emberektől.

Magamban beszélek...

Olyan életképtelen vagyok...



2019. aug. 25. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem a beállításoknál lehet valami probléma.

Vagy újra kéne rakni a programot,más beállításokkal.

2019. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég halmozottan hátrányos helyzetű vagy, és itt csak szaksegítség segít. Ha van rá esély, hogy anyukád pszichológust fizessen, akkor kérd meg, de aligha, úgyhogy marad az iskolapszichológus, akihez ingyen el tudsz menni, és rendszeresen kéne, hogy foglalkozzon veled, vagy ajánlania ingyenes pszichoterápiát máshol.

A félelmeidre mindenesetre nincs okod, és jó lenne, ha ez tudatosulna benned. Nem történik semmi attól, hogy találkozol emberekkel. Talán még youtube-on is lehetne relaxációt tanító videókat találnod, hogy kijöjj ebből a vízleverte állapotból. És mindenképpen erőltetni kell a kimozdulást akkor is, ha nehéz, mert pont ez a gyógyszer. Hogy látod, hogy nem történik semmi, akkor se, ha kiver a víz, és ettől egyre könnyebben fog menni. Minden apró siker után dicsérd meg magad.

Az, hogy a lányokat fogod szeretni, még egyáltalán nem biztos, kora-kamaszkorban még csak elkezdődik a szexualitás iránti érdeklődés, és mivel az ember bizonytalan a másik nemmel való kapcsolatát illetően, könnyebb a saját neme felé fordulni. Akár a nevelőapádtól való félelmed is okozhat a férfiaktól való tartózkodást. De ez vígan változhat az idő haladtával, mire ténylegesen felnőtté válsz.

2019. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jártam az iskolapszihológushoz fél évig, heti egyszer. Anyám megint akar küldeni, ezzel nincs probléma. Csak a pszihológus szerint már minden rendben van velem... (legalábbis tanév vége előtt kicsivel ezt mondta)
2019. aug. 25. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nade őszinte voltál vele? Ha ilyen állapotban voltál akkor is, mint most, arra nem mondhatja, hogy minden rendben veled! Változott valamit a helyzet, amíg hozzá jártál?

Jó jel, hogy anyukád is észreveszi, hogy rossz a közérzeted, és segíteni akar. Ez azt jelenti, hogy figyel rád, szeret. Már egy pozitívum. Innen kiindulva megkérhetnéd, hogy fizetős pszichológushoz járhass.

2019. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 nem hazudtam, de talán mégsem voltam őszinte. Abban a pillanatban amikor ott voltam, akkor valamiért (1-2 alakalom után) jobban voltam, mint alapvetően. Akkor még nem volt ilyen durva a helyzet. Nyáron nem nagyon mentem emberek közé, szóval...
2019. aug. 25. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt az iskola, az első héten rögtön jelentkezz be hozzá. A terápiás kapcsolat önmagában gyógyít, az, hogy az az idő rólad szól, egy kedves ember megértően odafigyel rád, és teljesen megbízhatsz benne. Aztán jött a nyár, amikor mindez nem volt, és visszaestél, de valószínűleg nem annyira mélyre, mint ahonnan indultál, innen könnyebb lesz kikecmeregni, csak újra kell neked egy kis szeretetteljes törődés. Legyél teljesen őszinte vele, és beszélj olyanokról is, amik esetleg eddig kimaradtak. Például arról, hogy úgy gondolod, hogy leszbikus vagy. És ettől függetlenül igyekezzél emberekkel beszélni, ha csak egy mondatot, akkor annyit. Legközelebb meg kettőt fogsz.
2019. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha szeretnél beszélgetni erről vagy barmi masrol irj nyugodtan

16/L/bi

2019. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!