Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Régóta tartó folyamatos...

Régóta tartó folyamatos szorongás okozhat állandó hányingert?

Figyelt kérdés

2019. aug. 25. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy okozhat. A szorongás testi tünetekben nyilvánul meg, és a gyomor és emésztőrendszer ennek tipikus helye.
2019. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Abszolút. Az ideges, szorongós állapot a test vészreakciója, a tartalékok a zsigerekből a vázizmokba csoportosulnak, a test nem érzi magát elég biztonságban az evéshez. Egyes állatok pl hánynak is, ha megijednek.

Én gyógyszer elvonás közben annyira szorongtam, hogy napi egy banánon vagy szendvicsen kívül semmit nem tudtam enni hetekig, folyton hányingerem volt.

2019. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Utolsó, te jártál vele pszichológushoz? Ha igen, segített?

2019. aug. 25. 16:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Pszichológus segíthet.

De b-vitaminok is segíthetnek, nézz utána, megfelelő arányban jók stressz ellen is, illetve étvágy javító hatásuk van.

2019. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak gyógyszer segített eddig sajnos, de nemrég elkezdtem pszichológushoz járni, remélem az is segít majd.
2019. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen nekem is muszáj lesz. Depresszióval kezdődött, aztán jött a pánikbetegség meg a hipohondria és már ennyire elfajult sajnos.

Gyógyulást neked utolsó 😊

2019. aug. 25. 17:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit szedsz? Antidepresszáns mellé adtak benzót?
2019. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még nem voltam egyszer sem. Most lett csak lebeszélve, így semmit nem szedek. A benzó az nem kábítószer?
2019. aug. 25. 19:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Értem.

Remélem találnak jó megoldást.

A benzó nem kábítószer. A benzodiazepinek beceneve, akkor kábítószer, ha nem az orvos által előírt dózist szeded vagy nem az orvos által meghatározott ideig. Szorongás oldonak szokták adni, abban az esetben, ha valamit muszáj, mert anélkül jelentös problémát okoz már a szorongás.

2019. aug. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Hát több mint valószínű hogy akkor én is fogok ebből kapni
2019. aug. 25. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!