Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudom, hogy elmúlt a...

Honnan tudom, hogy elmúlt a szorongásos betegségem?

Figyelt kérdés
Másfél hónapig szedtem reggel és délben is 1,5-1,5 darab 0,25-ös xanaxot. Eddig mindig remegve ébredtem, de ma reggel felkeltem és semmi remegés. A reggeli xanax után éreztem tompának magam és úgy éreztem, hogy nem kellett volna, hogy bevegyem, hiszen nyugodt voltam. Most a déli jönne, de még mindig nem érzem, hogy be kéne vegyem, de félek, hogy elvonási tüneteim lesznek. Szerintetek?

2019. aug. 26. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez ilyen, ne figyelj magadra legyen nalad tabletta ha megis szükseged lenne rá. Csinald a dolgodat es kesz.
2019. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Oké, nem sok mindenhez értek, de a szorongás-nyugtató témakörhöz nagyon. Amíg a nyugtatók hatása alatt állsz ÉS(!!!) nem kerülsz nehéz helyzetbe, addig nem mondhatod, hogy nem szorongsz. Ha elvágólag abbahagyod a nyugtatók szedését, akkor hót ziher, hogy szarul leszel. Írj egy táblázatot, amiben 3-6 hónap alatt csökkented le a nyugtatót nullára, és tartsd be az ütemrevet. KÖZBEN( tehát nem utána) elkezdheted próbálgatni a stressztűrő képességedet. Olyan szitukba menj bele, amitől régebben szorongtál, fogorvos, tömeg, stb, kinek mi. Ha majd nulla gyógyszerrel is lazán nyomod ezeket, akkor mondhatod el, hogy már nem szorongsz.
2019. aug. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Okés, de napi 3x 1,5 szem xanaxra rá lehet szokni másfél hónapnyi szedés után? Nem tudom egyébként melyik hatott, az antidepresszáns, amit alig másfél hete szedek és csak felet, vagy a pszichológussal való beszélgetés, mert már a 2. beszélgetés után egész este jól voltam (és akkor még csak 4 napja szedtem felet az antidepiből).
2019. aug. 26. 11:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Beszélj a szakemberrel aki kezel, mondd el mit tapasztalsz. Ö tudja pontosan milyen az állapotod, ezer ilyet látott már, ö tudja mire adta neked, ö tudja mennyi időre tervezte. Nyugodtan kérdezz, beszéld meg vele, ha szerinted többet szedsz, mint ami indokolt, akkor ezt is mondd el neki. Esetleg ha a kapott válaszok nem tetszenek keress fel egy másik szakembert és kérd ki az ö véleményét is.

Random jelleggel, meg innen onnan összeszedett forumos hülyeségekkel nem éri meg kísérletezni, mindenki mindenre másként reagál attól függően mi a baja, erre van a szakember!!!

Ha önkéntes gyogyszerezésbe kezdesz (idő elött elhagyod, gyorsabban hagyod el mint kéne stb) szinte garantált, hogy negatív élményed lesz. Innen vannak a netes rémtörténetek.


Jelenleg ne foglalkozz semmivel, csak szedd ahogy az orvosod mondta és ha sikerül olyan szitukban sem szorongani, amiben baj volt, annak örülj. Gyógyszerek feszekesd az új határaidat, élvezd hogy végre megteheted és ne törődj a gyógyszerrel, mintha nem is lenne. Nem alakits ki tudatos kapcsolatot, hogy mindez azért elérhetö csak számodra, mert az később visszaüthet, amikor elhagyod..


Nagyon fontos hogy bízz a szakemberben, aki kezel konzultálj vele, ha problémád van vagy jelentös javulást érzel. És ha nem tudsz megbízni benne keress mást, mondd el neki pontosan hogy állsz és hogy azért váltottál, mert nem tudták a másikban megbizni.

2019. aug. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát okés köszönöm, akkor vele konzultálok.
2019. aug. 26. 12:15
 6/11 anonim ***** válasza:

"Okés, de napi 3x 1,5 szem xanaxra rá lehet szokni másfél hónapnyi szedés után? Nem tudom egyébként melyik hatott, az antidepresszáns, amit alig másfél hete szedek és csak felet, vagy a pszichológussal való beszélgetés, mert már a 2. beszélgetés után egész este jól voltam (és akkor még csak 4 napja szedtem felet az antidepiből)."


Kérdező, jelenleg összesen napi 1.125mg xanaxot szedsz, ezt bármire írták is fel, az adható dózis alján található, tehát ebből gondolva az orvos betartja a protokollt, miszerint a lehető legkevesebb hatásos adagot adja neked. Nincs okod aggódni, de ha ennek ellenére nem tudsz benne megbizni, akkor is jobban jársz még egy szakvéleménnyel mástól, mintha önmagad gyogyszerezed.

Nem fogjuk tudni megmondani mi hatott nálad, azt sem tudjuk miért adták pontosan. Ha hatott, mégpedig kicsi mennyiségben, az azt jelenti, hogy a jelenlegi kezelésed hasos! Örülj ebbek, Kövesd a szakemberek tanácsait, és minden rendben lesz!


Mivel a protokoll része a lehető legkevesebb ideig szedés is, és az orvos úgy tűnik felelősen és hatékonyan jár el, nincs okod aggodalomra abban a tekintetben sem, hogy amint leghamarabb biztonságosan elhagyhato, nem fogja tovább erőltetni.

2019. aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, csak honnan a fenéből tudjam, hogy mikor hagyható el, mikor hat az antidepresszáns? Kínozzam meg magam pár naponta, hogy na, most kevesebbet veszek be, aztán hátha rosszul leszek? Mert most inkább azt érzem, mintha egy egészséges ember bevett volna csak úgy egy egész nyugtatót (eddig a nyugatót bevétele ellenére is voltak testi tünetek meg minden)
2019. aug. 26. 12:26
 8/11 A kérdező kommentje:
Okés, tárgytalan, megjöttek a testi tünetek. Nem olyan erősen, de itt vannak. Kis mellkasi szorítás, a nyelőcsövem mintha görcsölne (legalábbis ha eszek valamit, akkor jobb)
2019. aug. 26. 12:55
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont ez az, nem kell megkinoznod magad, mert egy jó szakember azért van, hogy tudja.

Valószínűleg jó szakemberhez kerültél, mert ilyen kicsi mennyiségü nyugtatót olyan antidepresszáns kombinációval adott, ami a pszichológus rásegitésével hatékonynak bizonyult. Mégpedig rövid időn belül. Sokan összetennék a két kezüket, ha másfél hónapon belül gyógyultnak éreznék magukat :)


Viszont ez nem azt jelenti, hogy meggyógyultál, csak azt hogy sínen vagy és nincs okod az aggodalomra, olyan szakemberek kezelnek, akik értenek hozzá.


Én azt javaslom felejtsd el még a gondolatát is annak, hogy gyógyszert szedsz, ne tulajdonits neki jelentőséget, ne kösd hozzá a javulásod, mint egy csodát tevö bogyohoz, ami segített, ne törődj vele pontosan melyik okozza azt, hogy megszünt jelenleg a problémát és élvezd a fennálló helyzetet, hogy jobban vagy.

A kezelőorvosnak és a pszichológusnak számolj be róla mit tapasztalsz, minél együttmüködöbb vagy annál jobban tudja mi lesz a legjobb számodra a továbbiakban.


Semmiképp se hagyd abba orvosi utasítás nélkül, akkor sem, ha teljesen jól érzed magad, ha szerinted már feleslegesen adja, beszéld meg vele, esetleg keress mást amiben megbízol. Fontos hogy aki kezel abban bízz meg és kövesd az utasításait.


A leszokással, függőséggel sem kell törödnöd, most ne ezzel foglalkozz, majd eljön annak is az ideje, most előbb gyere rendbe.


Nem kertelek, a leszokás picit kellemetlen lesz róla, de kicsi mennyiséget szedsz, megbízható szakember kezei között kisebb kellemetlenségekkel meg lehet úszni. Ezt tapasztalatból mondom.

2019. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocs, csak most olvastam az utolsó kommented.

Kedves kérdező, nem csoda, ha még elöjönnek tünetek, a gyógyulás útján vagy még. És nem rosszbol mondom, hanem segítségböl, hogy pláne nem meglepő, ha közben ezzel a témával foglalkozol tudatosan is. Figyeled a testi tüneteket, reakcioid stb.

Amikor picit jobban vagy, próbálj meg picit kikapcsolódni és élvezni, nem pedig az állapotoddal és az ezzel kapcsolatos jövővel törölni, akkor több eséllyel tovább tartanak ezek a javulások.


Hidd el sínen vagy. Ott van az alagút végén a fény, most már számodra is legyen nyilvánvaló. :)

2019. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!