Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem semmi értelme nincs...

Úgy érzem semmi értelme nincs az életemnek. Olyan mintha egy gödörben ülnék aminek csúszik minden fala és lehetetlen kimászni. Valami ötlet, hogy jussak ki belőle?

Figyelt kérdés
Nem vagyok már fiatal (39) Az egészségi állapotom sem az igazi már. Senkim nincs. Se család, se párkapcsolat, se igazi barátok. Ha eltűnnék senkinek nem tűnne fel szerintem hetekig. Tulakdonképpen azt hiszem nem vagyok fontos senkinek és nekem sem fontos senki. :( A munkámat legalább szerettem de most ott is kudarcok érnek és azt vettem észre, hogy már csak abból áll az egész életem. Ez nem ilyen öngyilkos bejegyzés. Persze azért szomorú vagyok. Csak szeretnék egy másik, jobb életet, de ötletem sincs, hogy kezdjek bele.
2019. aug. 26. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Iratkozz be vmi tanfolyamra, ott uj emberekkel is megismerkedhetsz es az idodet is tartalmasabban toltheted. Nekem bevalt amikor igy ereztem magam, mit amit leirtal. Sok sikert 🙂 N/40
2019. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, mondjuk nekem van családom (szülők, testvér) akikkel jó a kapcsolatom, de nagyon egyedül érzem magam ettől függetlenül. Rajtuk kívül igazából senkim sincs. Kicsit fiatalabb vagyok nálad, de nagyon félek, hogy soha senkinek nem leszek fontos. Most dolgozom azon, hogy ebből a gödörből kimásszak. Nagyon nem könnyű. Tanácsként azt kaptam, hogy változtassak. Közhely, de ismerkedni kell, valami új dologba belekezdeni, amit örömmel csinálsz. Na ez az, ami nekem komoly munka, de úgy döntöttem, adok ennek egy esélyt. Úgyhogy most igyekszem minél több új dolgot kipróbálni, ami megtetszik, azzal kicsit komolyabban foglalkozni.
2019. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Csak mit? Semmi ötletem nincs. Rajzolni szívesen megtanulnék. Szoktam festegetni és lenne mit csiszolni a tudásomon. Csak félek ott csupa fiatal lenne és én lennék a legbénább. A másik meg úgy érzem valami mozgalmasabb dolog kéne ami kirámgat ebből az állapotból a rajzolgatással csak még jobban befordulnék. Megpróbáltam barlangaszni de az sajna nem jött be mert nagyon féltem közben és nem is voltam túl ügyes.
2019. aug. 26. 20:03
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát egyelőre én a jógát, jobb agyféltekés rajzolàst próbáltam (a jóga tetszik, járok rendszeresen, bár barátság abból nem hiszem, hogy lesz), sajnos komolyan sportolnom nem szabad, művészetekhez nincs tehetségem, pedig ahhoz lenne kedvem (zene még esetleg elképzelhető, szívesen megtanulnék valami hangszeren, de az se igazán csoportos tevékenység, sajnos kórusban énekelni, táncolni, rajzolni nem menne), tervben van az önkénteskedés (még nem tudom, hol, elég pici településen lakom, szóval nem úgy van, hogy csak választani kell), túrázás (ehhez is társaságot kellene találni, ami nem egyszerű). Egyelőre ennyi a terv, hátha adtam valami ötletet.
2019. aug. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kéne társaságba járnod, minél többet, még akkor is, ha az elején kissé feszengősnek is érzed a dolgot. Ne gondolkozz azon, hogy kilógsz-e a sorból, vagy hogy mennyi az átlagos életkor; menj és csináld: táncóra, főzőtanfolyam, kirándulás, sport stb.


Nagyon tudom javasolni a jógát: egyrészt átmozgat, másrészt valahogy rendbe teszi a lelki dolgokat és nem utolsó sorban társaság is.


Ezen túlmenőleg érdemes lenne talán elmenned életvezetési tanácsadóhoz, vagy akár pszichológushoz, hogy megértsd, hogy mit is szeretnél elérni az életben és vajon ahhoz mit kellene tenni.

2019. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezek nem nagyon motiválnak. Nem feszengek társaságban csak nincs kedvem hozzá. Jártam mindenféle túracsoportokkal kirándulni de ezek a túrák mind 15-20 kmnél kezdődtek és baromi gyorsan ment a csoport. Kb. Egy rohanas volt az egész és így nem élveztem és kinyúltam a végére. Kényelmesen szeretek menni és megállni ha valami szépet látok. Erre ezeken a túrakon nem volt lehetőség. Az egyedül túrázast meg már unom. Pár évig csinaltam de már nem motivál, hogy nem tudom kivel megosztani az élményt és a környék összes túraútvonalát már ismerem így a felfedezés öröme sincs meg. Az ismerőseim nem kirándulnak sajnos

Voltam pszichológusnál. Annyit mondott, hogy külföldre kéne költöznöm. Ha lenne egy párom el is mennék. Semmi nem tart itt. De egyedül úgy hogy a nyelvet sem beszélem. Munkát sem találnék. Itthon legalább ezzel nincs gond. Nem a kifogásokat keresem. Köszi a tippeket. Csak tényleg próbálkozom egy ideje de mégsem hozott eddig semmi változást. :(

2019. aug. 26. 22:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Nos én épp 29 vagyok és előre szólok, hogy nem kárörvendésnek szánom a reagálást, de kifejezetten élvezem, hogy egyedül vagyok!

Szerintem jót tenne neked, ha más perspektívákat is magadévá tennél például, hogy van egy olyan gondolkodásbeli állapot amely segítségével kizökkenthetetlen nyugalmi állapotra tudsz szert tenni ezt úgy hívják, hogy ataraxia szerintem bámulatos dolog!

Vagy például a Galaxis útikalauz stopposoknak c. filmben elhangzott Bill Nighy tanácsa miszerint olyan nagy és felfoghatatlan ez az egész amit univerzumnak hívunk, hogy esély sincs a megértésére, úgyhogy jobb ha elfoglaljuk magunkat a kis dolgainkkal és inkább a mának érdemes élni mint kutatni a végtelent!

Szóval akár a csúszós gödörben is megtalálhatod az örömöd, de az is lehet hogy miattad csúszós pontosabban a tudatalattid üzeni, hogy jó neked így, sőt még repülő rajtot is tudsz venni a csúszós falak miatt csak rajtad áll a dolog, ajánlom figyelmedbe Braskó Csaba vagy Tóth Gábor "BioGabi" munkásságát!

2019. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A kórusban éneklés az mondjuk klassz lenne. Kár hogy már a suliban kiraktak a kórusból annyira rossz volt a hangom. :)

Az én célom a világmegváltása volt kb. Aztan felnőttem és rájöttem, hogy ez lehetetlen. Talán pont ez a bajom, hogy kevesebbel nem érem be, így minden olyan felesleges. :(

2019. aug. 26. 22:12
 9/13 A kérdező kommentje:
7. Érdekesen hangzik. Nekem az is jó ha meglátom a gödröm szépségeit. Minden megoldásra vevő vagyok. Csak ebben a nagy sárban eddig csak belesüppedtem de hiába turkálok valahogy nem találom a gyémántokat. :)
2019. aug. 26. 22:16
 10/13 anonim válasza:
Szerintem nem ismered magad. Hiába írok bármit is, csak Te tudhatod hogy mit akarsz. Javaslom a génkulcs című könyvet, ami arról is ír, hogy az emberek hallanak valamit, elhiszik, és elhitetik magukkal hogy eggyé tudnak válni azzal a bizonyos eszmével. Így alakulnak ki a nézetek, önbizalom, “tudás” . Sok ember elhiteti saját magával, hogy amit tud az úgy van, és itt már harcol is az eszméért. Miért? Egy eszméért, pl hogy az űr végtelen. Tehát nagyon sok ember nagyon sok eszmében hisz, amit tanít. Nem véletlen mondják, hogy az okos az kételkedik is magában, mert tudja hogy az igazság relatív. Ez tesz értelmetlenné mindent. A Te helyzeted egy “állapot” nem rossz, nem jó. Csak vagy. Működsz, mert a természet azért csak Veled van és működtet. És ez a legfontosabb. Javaslom a meditációt, és egyéb természethez közelebbi élmények gyakorlását. Az emberek nem oldanak meg problémát, így csak azt érnéd el a haverokkal hogy a gondjaikat hallgatod meg kihasználnak.Összegzés; tökéletes világ, tökéletlenül gondolkodó emberekkel. Jó utat
2019. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!