Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek pánikrohamok? Mit tehetnék?

Ezek pánikrohamok? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Régebben volt már egy két pánikrohamom, elmentem pszichológushoz, aki segített nekem ezt kezelni.

Egy pánikroham nálam úgy nézett ki, hogy konkrétan halál félelmem volt, szédültem, elsötétedett minden, pánikoltam szinte és nem utolsó sorban remegtem. Mindig akkor jött elő, mikor valami olyan dologra gondoltam, amitől félek(az akkori helyzetemtől függően). Szerencsére egy időre befejeződött, de most azt hiszem visszajött. Ha tömegben vagyok úgy érzem bármelyik pillanatban elájulhatok, szédülök, látni alig látok. Félek rengeteg dologtól.Pl.:ha nagyvárosban vagyok és egy furcsa ember a közelemben van, vagy a metrón egy ijesztő ember utazik velem egy légtérbe elfog a pánik. És tudom beteges, de ha egy idegen helyen vagyok, azt gondolom megmérgeznek. Ha valami apró bajom van már a legrosszabra gondolok. Próbálom elhesegetni ezeket a gondolatokat a fejemből, de bevallom, nehéz. Nem mellesleg elég kellemetlen mikor egy barátommal társaságban vagyok és rosszul leszek hirtelen.

Ti hogyan kezelitek ezt? Menjek megint pszichológushoz, vagy próbáljak mindig ura lenni a helyzetnek?



2019. aug. 26. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvaló, hogy menjél vissza a pszichológushoz, nem kezelt ki eléggé. Ő mondta, hogy már ne járj? Valamiért szorongsz, valami nincs rendben az életedben, a pánik csak tünet. Az okot kell feltárni, és azáltal kezelhetővé válik. Kár egyedül szenvedni vele, nem lesz hatékony, csak az időt húzod.
2019. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz pszich.hoz ha segit, de a lenyeg h megertsd h a panik alatt csak az agyad jatszik veled. Ne hagy h az agyad uralkodjon feletted!
2019. aug. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként szokott olyan is lenni általában elalváskor, hogy nagyon kell fókuszálnom a légzésemre, elnehezedik a mellkasom, és mikor már elaludnék hirtelen rosszul leszek,fel kell kelnem,innom. Tehát a pánikroham gyengébb verziója játszódik le akkor.

Az első pánikrohamom kb 4 évvel ezelőtt volt, aztán abbamaradt. Pszichológushoz azóta is járok fél évente egyszer kétszer. Legutóbb azt mondta, hogy az ő meglátása szerint nagyjából sínen vagyok.

Köszönöm a válaszokat, sokat jelentenek!:)

2019. aug. 27. 00:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes mert nálam 18 éves koromtól egészen 30-ig tartott ez a probléma. A pszichológus is azt mondta hogy az agyam diktálja a félelmet és szorongás miatt és erre nincs gyógyszer.

Emlékszem hogy harminc évesen már úgy elhatalmasodott rajtam hogy szinte ki sem mertem mozdulni felelős hivatalos dolgokat intézni egyedül. Jobb volt az ha volt mellettem kisérő vagy valaki családtag biztonságból :-D

Majd egyszer olyan rosszul lettem már otthon is hogy szinte összeestem a verejték szakadt rólam, a szívem dobogott ezerrel hogy kipurcanok azonnal és akkor tudatosult bennem hogy ez egy hülye vicc mert senki sem bánt és tökre egészséges vagyok. És innentől kezdve egyre jobban lettem és már nem is emlékszem rá milyen lenne újra annyira eltünt.

Ne érezd magad kisebbnek, ne félj semmitől, acfelelősségtől, a haláltól sem és meglátod te is nevetni fogsz. Lazíts.)

2019. aug. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, jó lenne, ha nekem is sikerülne így felfogni. Ha arra gondolok, hogy az agyam generálja ezeket, kicsit segít de abban a kétségbeesett állapotban nem mindig sikerül. Túl fiatal vagyok még ehhez:(

És neked pedig gratulálok, hogy sikerült elhatalmasodni felette!:)

2019. aug. 27. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez megoldja a gondjaidat. Melegen ajánlom fogyasztani, míg friss mert csak akkor hát 😉😃 [link]
2019. aug. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Koszonom! Neked is sikerulni fog!
2019. aug. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is nagyon várható el, hogy pánikroham közepén tudatosítsd magadban, hogy ok nélkül érzel félelmet. Viszont ha minden más pillanatból sikerül száműzni, az lehet, hogy megelőzné a rohamokat. :) Fiatalon pont hogy könnyebb változtatni az ember gondolkodásán, emiatt ne aggódj. Ha a pszichológusod szerint meg jól vagy, lehet, hogy keresni kéne másikat.
2019. aug. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) a pszichológussal nincs baj, 1-2 hónapja kezdődtek a pánikrohamok, én jóval előtte voltam nála. És a tippeket is köszönöm, remélem sikerrel járok!
2019. aug. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!