Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hónapra kényszer gyógykeze...

Egy hónapra kényszer gyógykezelést kaptam, ön és közveszélyesnek ítéltek, holott csak pánikrohamom volt egy jó nagy! Hogyan szokjak le az antidepresszánsról és rivotrilról? Részletesen lenn leírom a sztorit.

Figyelt kérdés

Idegösszeomlás miatt mentővel vittek be kórházba, az úton a mentősöket rugdostam, közben ők lefogtak és bekábítóztak, emlékszek rá, fülemet verték és ordítottak velem. Traumát éltem át akkor, a lefogás és az agresszió miatt. .

szóval bezártak egy hónapra a zártosztályra, első 4napra nem is emlékszek, úgy lekábítottak. utána ráraktak ripedon , tegretol és rivotril kúrára! rászoktaktak a drogra! felháborító. bipoláris depressziót és pánikrohamot állapítottak meg. amikor rosszul voltam, halál eset miatt és párkapcsolati krízis miatt nem aludtam heteken át plusz hőgutám volt, ez hozta ki az idegroppanást. de már helyre állt a párkapcsolatom, hazaengedtek egy hó büntetés után. Kérdés: hogyan rakjam le a drogokat? 3napig nem szedtem őket és nem bírok aludni újra, izzadás, téveszmék, rémálmok, sivárság érzés jön rám elalvás előtt. próbáltam elhagyni őket, mert csak egy hónapig szedették velem, de ez az alvásmegvonás megint kikészít, így hajnalban bevettem mindegyikből felet, rivotril 0.25 a 05 helyett, és a többiből is lefeleztem és csak este fogom beszedni, h tudjak aludni. nappal normális voltam tőle és rögtön elaludtam és elmúlt a reszketés is. a rivotril okozza gondolom a remegést, azt olvastam, azt kaptam pont az alvásproblémámra. valaki tud segíteni, hogy tegyem le? nincs már bajom, jól érzem magam nélkülük is, de az elvonási tünetek megrémisztettek. fokozatosan akarok leszokni. valaki szedi szedte ezeket? hogy érdemes leszokni róluk? köszönöm előre is a válaszokat.



2019. aug. 27. 17:25
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Tudtommal annyit írtál, hogy orvos vagy, azt hogy milyen orvos nem, a szüleim is háziorvosok és érdekes ugyanezen a véleményen vannak mint én. Orvostanhallgató vagyok itt senki nem hív senkit kollégának.

Nem azt írtam hogy a pszichiáter írt fel 10 frontint hanem hogy köszönhetően a pszichiáternek aki alvászavarra Frontint írt fel(egyébként meg ha a beteg még ezt is kérné akkor sem köteles felírni)elindított egy lavinát a függőség felé ami olyan nagy mértékű lett hogy végül a napi 10 frontin vagy az se volt elég. Nem kérdőjelezem meg azt, hogy orvos vagy ellenben veled de azt tudhatnád hogy a beteg nem azért kezd el 5 meg 10 db nyugtatót bevenni egy nap mert hülye hanem azért mert elviselhetetlenek az elvonási tünetei. Szerintem nem voltam veled szemben tiszteletlen és én itt be is fejeztem a mondandómat. Nem kívánom senkinek, hogy végignézze azt amit nekem végigkelett. Annyit javaslok, hogy beszélgess el egy függővel, hogy miért lett függő és miért nem tudja letenni a gyógyszert.

2020. szept. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Normális háziorvos nem szól le egy teljes diszciplinát ennyit erről.

Két évig szedtem Xanaxot, mert akkor éppen kellett. Nem lettem függő. És tudod miért? Mert betartottam az orvosi utasításokat. Arról nem az orvos tehet, hogy a rokonod idióta volt. Ha az orvos nem ír frontint akkor meg drogos, vagy alkesz lett volna. Te meg a családod meg szépen az összes felelősséget a pszichiáter kollégákra nyomatjátok, pedig ha két orvos is volt a családban akkor a felelősség főleg az övék...

2020. szept. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!