Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kezelni a hipchon...

Hogyan lehet kezelni a hipchondriát?

Figyelt kérdés

Évek óta rettegek minden betegségtől, napi szintem cikáznak a gondolataimban, hogy épp milyen betegségnek lehet a tünete az adott.

Ha szúr a mellkasom, infarktusom lesz, ha fáj a fejem, agydaganatom van, ha hőemelkedésem van, akkor leukémiás vagyok, ha sötétebb a székletem, akkor bélrákom van, stb...

Ez így most már kiakasztó. Minden apróbb bajjal rohannék az orvoshoz és nagyon nehéz visszafognom magam, hogy ne menjek oda.

Így nem lehet teljes életet élni. Nem tudok felszabadulni, mert azon töröm magam, hogy ma épp milyen kór tört ki rajtam.

30F



2019. aug. 27. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nehez de akarni kell. Legyen nalad kezfertotlenito es talan nem fog minden gondolatod a betegseg lenni. Minden fejben dol el en mar bele torodtem
2019. aug. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugy h megerteted magaddal h csak az agyad jatszik veled. Es h csak ugy lehetsz boldog ha nem figyeled magad ennyire. Egeszseges vagy!
2019. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van... Kb. Egy éve. Borzasztóan megkeseríti az életem. Minden nap gondolok a halálra. Pszchihiáter se segít. Tanáccsal nem tudok szolgálni hiszen még én se jöttem rá mi a jó. De kitartást kívánok, hiszen tudom milyen szar ez az egész.
2019. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A hipochondria csak a "felszíni" tünete egy mélyebb mentális gondnak. A pontos okát a távolból senki sem fogja tudni feltárni, csak szakember személyes terápia során. Keressen fel egy pszichológust, olyat válasszon akinek van hipnoterápiában is gyakorlata.
2019. aug. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudatosítod magadban hogy a fejfájás mennyi mindentől lehet és az hogy a legrosszabbra gondolsz csak a fejedben van, ezt minden alkalommal megcsinálod és lassan enyhűlni fog majd
2019. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!