Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás vagy mi ez?

Szorongás vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Le írom a történetem, sajnos nem sok mindenkinek tudom elmondani, mert úgy néznek rám az ismerőseim, mint egy bolond emberre. Külföldön dolgoztam nem sokat összesen 9 hónapot, heti 6-7 napot, általában olyan havi 260 órát. Nem sok időm jutott a pihenésre, de úgy éreztem, hogy bírom, néha már szédültem a melóban. Egyik nap rosszul lettem, annyira, mint még soha. Utána egyre többször fordult elő, szinte napi szintűvé vált. Úgy gondoltam az lesz a megoldás, ha felmondok és hazajövök. Az utolsó 1 hónapban míg az eljövetelt szerveztem, állandóan rosszul voltam munkában, szó szerint csak akkor voltam jól amikor hazaértem piheni, de végig ilyen gondolataim voltak, hogy vajon haza tudok-e menni a tömegközlekedéssel vagy elájulok.


Az elmúlt 4-5 évben nem voltam nyaralni sehol (Angliában is csak dolgoztam) nem nagyon okozott feltöltődést semmi.


És térjünk a jelenre: 1 hónapja vagyok itthon, az első hét végre egy igazi feltöltődés volt, ritkábban voltam rosszul néha rámjött szívdobogás érzés, de semmi komolyabb. Utána kialakult bennem sajnos egy ilyen, hogy "Jé, ma még nem is voltam rosszul" na ahogy ez a gondolat megszületik rosszul leszek, nem azonnal de aznap legalább 3-4x rámjön. Általában légszomjként jelentkezik vagy, olyan érzés, mintha nem kapnék levegőt, de a pulzusszámom nem emelkedik és ritmuszavarom sincs, de ilyenkor nagyon nagy a félelemérzetem, de nem tudom megmondani, hogy mitől. Ha lefoglalom magam nincs ilyen problémám, de amint öndicsérően eszembe jut ez a gondolat, hogy basszus ma milyen jól voltam, onnan a nap tuti bekövetkezik.


Még egy dolog: általában az este közeledtével szokott rám jönni a rosszullét, reggel mindig jól vagyok.


Voltam egyébként orvosi kivizsgáláson, laborvizsgálat, EKG, fizikális vizsgálat nem mutatott semmilyen eltérést, azt mondták pszichés, forduljak pszichológushoz szerintük.


Egyébként nem szeretek elmenni sehova, ez is most alakult ki, mivan ha mások előtt rosszul leszek, egyébként sem voltam egy nagy eljárós típus de így egyáltalán nem.


Tanácsok, gondolatok, hasonló cipőben jár valaki?


Érzem magamon, hogy depressziós vagyok, nem félek bevallani magamnak, de sajnos ilyet még nem éltem eddig. 26/F



2019. aug. 28. 09:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos sztem panikbetegs. De ne csuggedj! Probalj arra gondolni h az agyad jatszik veled, itthon v, es itt mindig jol voltal. A betegseg Angliban volt. Jobban vagy!
2019. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 alletta ***** válasza:
100%
depresszió mellett pánikbetegségre is gondolnék. szerintem mindenképp keress fel egy pszichiátert. esetleg majd ajánl pszichológussal való beszélgetéseket is.
2019. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Emellett nagyon sokat számítógépezek, mert nem tudom mivel lekötni magam, olyan napi 14 órát, de amig gépezek nem gondolok másra.
2019. aug. 28. 09:57
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A számítógépezés jó, segít lekötni magad, de mellé be kéne iktatni némi fizikai mozgást. Legjobb lenne a futás (minimum fél óra). Ettől függetlenül egy pszichológust minél előbb keress fel.
2019. aug. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 alletta ***** válasza:
100%
számítógépezés tereli a figyelmed, arra jó. de ha élhető életet akarsz élni, nézz szembe a problémáddal is!
2019. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A számítógépezést utólag rosszként élem meg, elmegy mellettem a napom a semmivel, de nem tudom mással lekötni.
2019. aug. 28. 10:52
 7/14 alletta ***** válasza:
100%

már haladás, hogy felismered, hogy értelmetlenül töltöd napjaidat. tudom, írtam figyelem elterelésre jó a gépezés. esetleg honfoglalóz, vagy keress más kreatív, logikai játékokat. olvass, fejts keresztrejtvényt.

zuhanyozz le, és menjél sétálni, üss össze pl. egy lecsót, vagy keress valami nem túl bonyolult kajareceptet a számítógépen. szóval.. próbáld meg kicsit aktívabban megélni a mindennapokat.

2019. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az normális, hogy úgy is rosszulleszek, hogy van mikor nem is ér stresszhelyzet? Tehát nekem általában tök váratlanul jön elő, ez a legrémisztőbb az egészben
2019. aug. 28. 12:00
 9/14 alletta ***** válasza:
100%
ha valóban pánikbetegséged van, az sajnos ilyen alattomos, a legváratlanabb helyzetekben leszel rosszul.
2019. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam, de nálam nem volt ilyen hosszú idő nyaralás nélkül.


Meg kell erősítened magad lelkileg és a szervezeted!


Én MagneB6-ot szedtem (vény nélkül kapható) és rengeteget segített. Legalább 2 doboz multivitamint is be kéne szedned és vasat is mindenképpen. Test és lélek kölcsönhatásban van.

Jó lenne sportolnod is!

És ahogyan mások is mondják, keress egy pszichológust!

2019. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!