Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alábbhagyó lelkesedés, közönyö...

Alábbhagyó lelkesedés, közönyösség, miért?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy kulturált indíttatású válaszok szülessenek, mivel a dolog valós és érdekelnek az okok.


40+-os pasas vagyok. Egykor jó élettel anyagilag és párkapcsolatilag. Sajnos sikerült nagyon lecsúszni, bár semmiféle tudatmódosító függőség nem alakult ki.

De sokat kaptam az élettől a pofámba, hogy ezt se meg azt sem érdemlek meg. Anyagi, üzleti sikert sem, mert töményen a kudarcok jöttek sokáig, az ismerkedésben dettó.

Sokat dolgoztam magamon, mivel alapvetően hiszek abban, hogy magunk teremtjük magunknak a valóságunkat, ám ettől ez néha még szinte ijesztőbb, mintha úgy élnék, ahogy a legtöbben, hogy semmiféle felelősséget nem vállalva mindig mások, külső körülmények a hibásak.


Kezdek egyenesbe jönni. Nagyratörő tervek, már pl találkozó is van kilátásban egy nővel, de ahogy közeledik a napja, szinte egyre jobban vész ki belőlem a lelkesedés. Kicsit olyan, mintha tudat alatt az lenne, hogy nekem nem lehet jó. Pedig így a tudat szintjén az eszemmel én is tudom, hogy sem a képességeim, sem az adottságaim nem rosszabbak az átlagnál, de mégis szinte nehezen hiszem el, hogy valami jó is lehet az életemben.


Kérdés: ez csak hangulatzavar vagy kórkép? Van-e ebből kiút?


2019. aug. 31. 08:18
 1/3 anonim válasza:
Szerintem a sok csalódástól látod így menje el nyugodtan jót fog tenni
2019. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem a sok csalódástól látod így menjel el nyugodtan jót fog tenni
2019. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a korral jár némi "becsontosodás". Megszoktad, amit megszoktál, akkor is, ha nem ideális, sőt egyenesen rossz volt. Az új, a változás nehéz, némileg stresszes, különösen ha nem 19 éves az ember. Van olyan alkat, aki affelé hajlamos húzni, hogy jól van minden úgy, ahogy van, és nem kell bolygatni a dolgokat. Te is ennek a szelét érzed szerintem. Akarattal, elhatározással fel lehet lépni ellene (és szerintem fel is kell).

Úgyhogy inkább némi hangulatzavarnak, korral járó csökkent kezdeményezőkészségnek, vagy vállalkozói kedvnek tudnám be, nem valami kórosnak. Hívhatjuk esetleg valamiféle kapuzárásnak is.

Ha viszont úgy érzed, zavar, utánajárnál, nem szégyen elmenni egy pszichológushoz.

2019. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!