Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi fog történni?! Anorexia...

Mi fog történni?! Anorexia miatt kórház. (lent)

Figyelt kérdés

Augusztus 28-án kerültem be a felnőtt zárt osztályra anorexia miatt.

Tegnap engedtem át a félig nyílt osztályra,alapból napi max 1 nutri maxon éltem már jó ideje,inni nem iszom szinte semmit.(ennek komolyabb oka van)nem is piszkaltak a zarton,csak infúziót kaptam és kész.

De most hogy kint vagyok,azt mondták,hogy 2 nutri maxot kell megigyak,és hétfőig nem fogyhatok mert vissza visznek a zárt osztályra...most ennek mi értelme van?!

Direkt azért tettek át,mondván a zárt nem anorexiasnak való...

Velem nem közöltek ilyen megállapodást,semmi papírt nem olvashattam el,mindent úgy kellett alá írnom...

Ha ne adj isten tényleg vissza raknak ott mi fog történni?!

19/L



2019. aug. 31. 14:14
 1/6 alletta ***** válasza:
100%
szerintem ha nem vagy együttműködő, illetve tovább fogysz, a zárton továbbra is infúziót fogsz kapni.
2019. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilton is kapok infúziót azért nem értem...
2019. aug. 31. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyílt osztályon minimum fél év a kezelés és enned kell, ha akarsz, ha nem. Persze, ezt ne úgy képzeld el, hogy tömni fognak, mint a libát, hanem fokozatosan építik fel az étrendet. És figyelni fognak, ott kell enned a nővérek előtt, nem bújhatsz el, hogy kiöntsd a wc-be..

Ha nem vagy együttműködő, akkor vagy zárt osztályra vissza, vagy hazaküldenek "éhen halni".

2019. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jezusom.

Engem 12x kezeltek már gyereken de felnőttön most először anorexia miatt.

Nem szeretnek fel évet bent lenni😭

2019. aug. 31. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Az infóm onnan van, hogy én a pszichiátriai osztályon voltam pár hetet és betegtársam volt egy lány (még nem volt nagykorú), akivel sokat beszélgettünk. Együtt ettünk is, mert más okokból pár napig én is "megfigyeléses" ebéden voltam. Neki egy "saját" kórterme volt, mert akkor anorexiás beteg nem volt rajta kívül. Ő ott bent tanult, számítógépezett, de így is nagyon sajnáltam, hogy hosszú hónapokig egy pszichiátrián kell élnie.
2019. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon szigorú volt. Napi hat étkezés ha nem ettél akkor nutrit kellett innod: reggeli 2 nutri, tízórai 1, ebéd 4, uzsonna 1, vacsora 4 utóvacsi 1. 1 nutri 300 kalória, szóval ha nem ettél semmit akkor simán megitattak 3900 kalórát.. Ha azt sem volt hajlandó valaki meginni, akkor gyomorszondán keresztül adták be a nutrikat. A kezelés kb. fél év, eleinte nulla mozgást engedélyeztek és minden étkezés után fél óráig tilos volt wc-re menni. Ha valaki elérte a tervezett súlyt, akkor mehetett ki sétálni, illetve hétvégén haza.
2019. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!