Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben akinek elmúlt és újra normális lett az élete? Ha igen, mi segített? Semmihez nincs már erőm.

Figyelt kérdés
Kb. 10 éve indultam el ezen a lejtőn. Sok szorongás, pánikrohamok, traumák, ptsd. Már semmihez nincs erőm és nagyon kedvem sem. Idén nyáron már sehol nem voltam. Nemhogy nyaralni de még egy kiállításon, programon, ismerőssel való találkozón sem. Nincs életem a munkán kívül. De oda is csak bevonszolom magam sokszor. Már voltam 5 pszichológusnál. Gyógyszeres kezelés is volt. Semmitől nem lett jobb. Sőt a gyógyszerektől mégrosszabb. Rengeteg előadást önsegítő könyvet elolvastam. Áttértem az ehészséges életmódra, próbáltam meditációs relacáciús anyagokst hallgatni, sportolni. Ettől sem volt jobb, már semmi kedvem ezekkel kínozni magam. Volt pszichológus aki azt mondta rajtam csak sok szeretet és törődés segítene. De senkim nincs. Ezt nem lehet megvenni a boltban. :( Nem tudom mit lehetne tenni? Tartok tőle, hogy semmit. :(
2019. szept. 1. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

PTSD-re és C-PTSD-re a legjobb terápia. Szemmozgással történő újrafeldolgozás. Segít a traumatikus élményeket feldolgozni. Posztraumás stressz szindrómában szenvedő háborús katonákon alkalmazták. Komplex Posztraumás stresszre is nagyon jó. Itt érdeklődhetsz. Kereshetsz megfelelő terapeutát.


Én is tervezek elmenni.


[link]

2019. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam időpontot kérni, de a válasz az volt, hogy nem fogafnak több beteget jelenleg. De már kedvem sincs hozzá és nem csak a ptsd a baj. Azt már kezdem megszokni.
2019. szept. 1. 10:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Szeritnem neked olyan partner, párkapcsolat kéne, aki hasonló cipőben járt, és megért téged. Tudom hogy ez abszurd azok után amiken keresztül mentél, de miért nem próbálsz leszervezni és elmenni egy randira? Csak belegondolni abba, hogy olyat csinálj, amiben elfelejted magad és nem agyalsz a problémákon. Szerintem az összes olyan embernek, akiknek valami baja van, ezt kéne csinálni..
2019. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ez segít, én beszélgetnék erről, és keresnénk valami "megoldást" mondjuk.
2019. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Hány éves vagy és F/N?

Nekem segített a pszichoterápia a generalizált szorongáson és a PTSD-n.

Mára teljes értékű életet tudok élni. Aki nem ismeri az előzményeket, nem mondaná meg, miken mentem át.

A pszichológus kb. életet mentett esetemben.

2019. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

39/N

Szervezzek le randit? :) Kivel? :) :) Most komolyan? Szólítsak le a boltban embereket? :) Jártam pszichoterápiára. Minden alkalom után egyre rosszabbul éreztem magam. Semmi kedvem egy vadidegennek mesélni olyan dolgokról amit az ismerőseimnek sem mondanék el. Másrészt ezeket a dolgokat elfelejteni akarom nem felidézgetni. Folyton fáradt vagyok meg rosszul leszek mindenhol. Nem bírok már csinálni semmit. :( Tényleg csomó mindent próbáltam, nem akarok több terapiát, gyógyszert csak aludni aludni aludni......:( Nem múlik el a fáradtság :( Mielőtt valaki írná orvosnál is voltam. Vérszegenységre kaptam vasat. Ennek már két hónapja de még mindig erőtlen vagyok pedig szedem azóta. :( Más bajom elvileg nincs. De ha így folytatom félek lesz. :(

2019. szept. 1. 15:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Mikor még vidám voltam lázas betegen is mentem programokra, kirándulni.....most meg semmi nem megy. :(
2019. szept. 1. 15:53
 8/9 A kérdező kommentje:

4. Kivel beszélgessek? :) Nincs családom. Nincs párom. Már nincsenek barátaim sem és nem is tudok bízni senkiben. A munkahelyemen nem lenne kifizetődő kiadni magam. Iszonyú nehéz, hogy ne látszon.

Épp megoldást keresek. Jobb híjján most itt.

2019. szept. 1. 15:59
 9/9 anonim ***** válasza:
én is hasonlón mentem át, ptsd, meg pánikroham depresszió. szívesen meghallgatlak, ha kell valaki akivel tudnál levelezni, 36N
2019. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!