Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném ezt le?

Hogyan győzhetném ezt le?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és van rajtam kb. 20 kiló túlsúly, amitől az önbecsülésem eléggé alacsony. Idén vettem észre, hogy szorongok emberek között, izgulok iskola előtt, olyan érzésem van, mintha mindenki engem nézne stb. Már a városba se merek bemenni, mert félek, hogy meglát valamelyik ismerősöm, meg ha mondjuk plázában vagyok ahol sok az ember soha nem tudok normálisan sétálni, mert arra gondolok, hogy mindenki engem bámul, meg ha hallok nevetni valakit, mindíg arra gondolok, hogy rajtam nevet. Kb mindíg izgulok, ha tudom, hogy aznap el kell mennem itthonról emberek közé. Hogyan győzhetném le? Mondták, hogy sportoljak (sportolok több mint egy éve, csak mivel a testem annyira nem változik, ezért ugyan ott tartok) Ha mondjuk egészségesen ennék és sportolnék, hogy jobban nézzek ki, akkor visszajönne az önbecsülésem? Mert szívesen elmennék helyekre, meg bemennék a városba meg minden, de így egyszerűen nem megy:(

2019. szept. 1. 22:24
 1/2 anonim válasza:

Sportolj mindenképp. Endorfint termel,levezeted a stresszt szóval jot tesz igyis úgyis. Héti 5x pl. Kardiozz is,és súlyzós edzéseket is végezz. Egyél egészségesen attól energikusabbnak fogod erezni magad. Szóval ezek a dolgok nem csak a kinézeteden hanem a kedveden is javíthatnak.

Önbecsülés: írd le h miket szeretsz magadban és koncentrálj azokra

Mantrazz minden reggel valamit magadnak(pl h én irányítom az életem vagy büszke vagyok magamra vagy ma magabiztos leszek,szeretem magam.)

Aludj eleget(8ora)

Írj le minden nap 5 dolgot amiért hálás Vagy, olyan dolgokat amiket te értél el aznap pl h ma egészségesen ettem

Ismerd meg magad jobban,pl h mi a célod,mi tesz boldoggá

Meditálj(headspace app)

És legyel sokat a barátaiddal


Ezek talán segítenék. Egyesével próbáld beiktatni őket a napirendedbe

2019. szept. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lényegretörő leszek. 1. Fogyjál le. 2. Senkit nem érdekel, hogy hogy nézel ki, mindenki magával van elfoglalva.
2019. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!