Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen depressziós lettem...

Teljesen depressziós lettem ettől a videótól, nem látom már értelmét semminek, hogyan jöhetnék ki ebből az állapotból és éljek tovább?

Figyelt kérdés

[link]

(angol)



annyira sokkolt ez az egész... tudom, hogy ez csak egy elmélet, de mi van ha igaz?

mi van ha tényleg senki sem létezik igazán ezen a világon csak mindenki ugyanaz az én? Ha mindenki mindenki reinkarnációja és senkin kívül nincs más , akkor én ettől a világ legmagányosabb emberének hiszem magam hisz teljesen egyedül vagyok az univerzumban.


Annyira rosszul érzem magam ettől, én ezt nem akarom, mit tegyek?


2019. szept. 2. 06:23
 1/6 A kérdező kommentje:
nem akarok "Hitler lenni". nem akarok visszamenni a sötét középkorba :( nem tudom és nem akarom ezt elfogadni
2019. szept. 2. 06:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell foglalkozni ilyen elméletekkel, pláne beleélni magad. Annyi szép, jó dolog van az életbe, mely örömöt okoz. Foglalkozhatsz azokkal is.
2019. szept. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

NE nézz ilyen elmebeteg videókat!

Aki ezt kitalálta, annak igen komoly személyiségzavara volt/van, ebböl következöen az egészet nem szabad komolyan venni.

És nyugodj meg, NEM IGAZ, még véletlen sem.

2019. szept. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy volt elmebeteg. Ez Andy Weir - A tojás című novellája alapján készült; egy remek író az illető. Még ő is agnosztikusnak vallja magát, tehát azt állítja, hogy az ilyen végső igazságok megismerhetetlenek.
2019. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

remélem hogy a végső igazság valóban megismerhetetlen



Ez most nagyon elkapott engem. Lehet csak rossz passzban vagyok. Bár hasonló esetek voltak már amikor ilyen "énvesztett állapotba " kerültem:

- amikor anno anyámék egy keresztény gyülekezetbe kerültek és elhitették velem, elhittem hogy a bűneim miatt a pokolra fogok kerülni...

- amikor ált.suliban elhitette velem egy osztálytársam hogy ő egy vámpír

- amikor két szerencsétlen, véletlenül egymásbavágó esemény miatt azt hittem hogy börtönbe fogok kerülni

- amikor a legjobb haverom meghalt

- amikor a párom szívével volt egy kus gond

- és most is, énvesztettnek, magányosnak érzem magam... elmebaj de TOTÁL BEVESZEM hogy csak én vagyok, senki más az univerzumban.


Holott most a novellát is elolvastam. És ez egy novella. Egy elmélet. Egy filozófia. De lehet nem kéne az élet értelmét feszegetnem mert az a típus vagyok aki beleőrül.


Amúgy egy picit sántít is. Most akkor az állatokkal mi van pl. ha ők nem számítanak bele akkor ők kik? Ha igen akkor meg önmagam eszem.

Meg akkor az egész téridőkontinuum egy lejátszott meccs egy előre megírt dolog hisz választási lehetőség nincs! (ha valakinek lrkeverek egy pofont a másik életben elszenvedem.)

Egyedül az égész univerzumban szabad akarat nélkül? na neeee


kezdek bekattanni, ez uralja az agyam... :( help.

2019. szept. 2. 19:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolj másra. Sportolj a szabadban, tanulmányozd bizonyos kisállatok szaporodását vagy tegyél bármit ami leköt de ami láthatóan idegesít arra nem érdemes feltétlenül sokáig gondolni.
2019. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!