Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolárisok, borderlinesok és...

Bipolárisok, borderlinesok és többi mentális zavarban szenvedők: vannak durva, szokatlan élményeitek, történeteitek a betegségetekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2019. szept. 3. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz például?

Ilyen pszichózis jellegű hülyeségekre (amikor hallucinálok), ürességre (amikor azt hiszem, hogy kivesztek az érzések, és onnantól egy hideg, kimért gépezet vagyok) vagy öngyilkossági kísérletekre?

Igazából az egész nagyon durva.

2019. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Néha világon túli érzés, néha elviselhetetlen. Szabadulni próbálunk töle, nem pedig sztorizgatni. Nem rosszbol mondom.
2019. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
bipoláris vagyok, nekem a legdurvább az volt, hogy kikeltem magamból és üvöltöztem az utcán és úgy vittek be a kórházba és agresszív voltam. nem vagyok rá büszke, egyszeri eset volt, azóta jobban vagyok. szedem a gyógyszert de majd doktor segítségével le akarom tenni.
2019. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima mezei szorongás és pánikolás miatt volt hogy ,, összeesést " generáltam a villamoson. Nem ájultam el még emiatt sosem de egyszerűen eldobtam magam mert nem tudtam mihez kezdeni magammal. Azóta vannak módszereim, taktikáim, eszközeim. Az évek alatt érdemes kitapogatózni hogy mik azok amik beválnak. A legjobb ha együttesen használja őket az ember: pl. napszemüveg + zene + illóolaj + rágó.
2019. szept. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor elkezdtem a Trittico nevű antidepit szedni, elalvás előtt értelmetlen beszédeket hallottam az ismerőseim hangján. Ráadásul egyszerre beszéltek. Később ez elmúlt.
2019. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire aktuális még, de azt hiszem, tudok olyat mesélni, amire kíváncsi vagy. Egyetemen másodév után nyáron volt egy pszichotikus depressziós epizódom. Két és fél hónapig tartott, fokozatosan épült fel. AZ alapja az a tévképzet volt, hogy mérgező, fertőző vagyok, és ha nem csinálok mindent pontos rendszer szerint, akkor mindenki elkapja tőlem akit szeretek és meghalnak. Ennek fényében nem nyúltam a közös ételekhez, milliószor mostam kezet (egész nyáron vérzett ettől a kezem), voltak tárgyak, amelyeket "fertőzőnek nyilvánítottam", mert korábban hozzájuk értem, ezek után mindig kezet kellett mosnom. Ez ilyen kényszereség is volt részben. Jól le is fogytam emiatt, éjjel 1-2 óránként felkeltem, átlagosan 4 órát aludtam, pszichogénen kötőhártyagyulladás-szerű tüneteket produkáltam, utána már nem csak a fertőzést éreztem hanem hogy valami katasztrófát fogok okozni, amiben mindenki meghal, és nem tudok tenni ellene. Elkezdtem magamban beszélni, egész nap sírtam és fel alá járkáltam. Kb. ennyi a lényege. Mikor elkezdődött a következő félév lassanként elmúlt. De közben mentem pszichiáterhez meg pszichológushoz is.


A másik "különlegesség" az a derealizációs, deperszonalizációs élmény. Mikor úgy érzem gumiból vagyok, nem a valóság, amit látok, csak szimuláció, sokszor el is felejtem, ami ilyenkor történik.


Ezek pedig mind beleférnek egy szélsőségesebb változatába a borderline személyiségzavaznak.


De egyeseknél szerintem sokkal súlyosabb végletei is vannak sajnos.

2020. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!