Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne pszichológust...

Érdemes lenne pszichológust felkeresnem?

Figyelt kérdés
Már 4 éves korom óta (legalább is ezt tudom biztosra) szorongásos vagyok. Szociálisan is. Eddig nem volt vele sok gondom, elvoltam a magam világában de egy olyan négy éve nagyon rossz lett. Mostanra már a barátaimmal sem beszélek, borzasztóan érzem magam a bőrömben, és a gimiben sem tudok most barátokat szerezni. A szüleim elváltak, apával élek, de erről csak anya tud. Úgymond genetikai eredetű is lehet, amióta anyámnak a nagymamámnak, és még ki tudja kimnek hasonló problémái vannak/voltak. Anya felajánlotta a terápiát, és el is szeretném fogadni, de nem tudom hogy biztos kell-e ez nekem, és azt sem tudom hogyan mondhatnám el apának. (Apa úgy gondolja hogy a hozzám hasonló emberek defektesek, és hogy az ő családja sokkal erősebb, így én nem szenvedhetek ilyenben)

2019. szept. 4. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen problémával pszichoterapeutát(nem pszichiátert) keress ne sima pszichológust.
2019. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy érdemes, mindig érdemes, ha az ember úgy érzi. Apukádnak nem kell feltétlenül megmondani, ki lehet más programot találni arra az időre, pl hogy anyukádnál vagy vagy valami szakkörön. De mért élsz apukáddal, ha anyukáddal jobb a viszonyod?

És addig is tessék megerőltetni magad és beszélgetni az osztálytársaiddal, mi az, hogy már a barátaiddal se beszélsz? Miért?

2019. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Apa elmehet a sunyiba, ha így gondolkozik rólad, biztosan nem segít vele... A terápiáról nem lenne jobb azután dönteni, hogy kipróbáltad? :) Bármikor abba lehet hagyni, ha nem válik be. A "borzasztóan érzem magam a bőrömben" meg bőven elég indok rá. :(
2019. szept. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindenképpen! Ha egyedül nem tudsz megküzdeni vele akkor pszichológus segíteni fog, ez a szakmájuk, azért vannak, hogy segítsenek. Ne gyötörd, kínozd tovább magad, ne így akarj leélni egy életet, minél hamarabb kezded meg a terápiát annál jobb lesz.

Édesapád nem téged akar bántani, hanem édesanyádat (azért tesz a családjára megjegyzést), Te viszont a lánya vagy akit szeret.

2019. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!