Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem jól magam, ha a...

Miért érzem jól magam, ha a pszichopata barátomat manipulálom?

Figyelt kérdés

Úgy teszek mintha empátiát éreznék az irányába és próbálnám megérteni. Közben egyszerüen csak iszonyú jó érzés, hogy bármilyen személyiség eljátszását ki tudom nála manipulálni, pontosan tudom hogy nem érez, de ha akarom úgy tesz, mintha sajnálna, vagy kedvelne. Olyan baráttá tudom manipulálni, amilyen barátra szükségem van. Rajta kívül meg nincsenek barátaim, bár rengetegen azt hiszik, hogy azok, de nem tudnak valami miatt foglalkoztatni. Sokszor nincs kedvem hozzájuk, nem érdekelnek a hülyeségeik, úgy teszek mintha érdekelne, mert akkor a barátaim maradnak. 10böl 9-en tüzbe is tennék értem a kezüket, mégis irritáló néha kapcsolatot tartani velük. Megerőltető.

Nem értem mi szükségem van rájuk és miért csinálom, mert azt sem értem mire jó egy barátság. Szerintem egy kapcsolat (akármilyen kapcsolat) nem több mint hogy emberek kölcsönösen kihasználják egymást. Ennek megfelelően az íratlan szabályt betartva én is hagyom néha, hogy kihasználjanak.

De erre a pszichopata barátomra igazából szükségem van, mert hiányzik, ha nem mondja azt, amit hallani akarok, ö pedig probléma nélkül lelkiismeret furdalás nélkül szemembe hazudja, amit hallani akarok töle.


Mi lehet velem a baj?



2019. szept. 5. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

"Mi lehet velem a baj?"


Az hogy túl élénk a fantáziád. :)

2019. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Elképesztő.

Elfelejtettem írni, hogy 28 éves férfi vagyok, ö pedig egy 26 éves férfi.

Sosem volt egy éjszakás "kalandokon" kívül szexuális életem, és nem is igényelem, bár volt olyan hogy "csak úgy" lefeküdtem párszor egy nővel, de elmenni sem tudtam.

Azt hittem eddig, hogy aszexuális vagyok, de most valami fura vonzalmat érzek.

Nem testi vonzalom, de szükségem van rá, és "felizgatja a lelkem" amikor olyan, amilyennek akarom tudni.

Úgy értem kielégülést érzek csak nem szexuális életemben. De testileg nem vonz, mint más sem.

2019. szept. 5. 13:39
 3/16 A kérdező kommentje:
* elképzelhetö
2019. szept. 5. 13:40
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Te is pszichopata vagy, és ahogy a művelt görög mondja: "similis simili gaudet"!
2019. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkoztam igen. Csak az nem illik a képbe, hogy nekem van lelkiismeretem.
2019. szept. 5. 14:00
 6/16 A kérdező kommentje:
Legalábbis szerintem.
2019. szept. 5. 14:00
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Az írásod alapján és azt hittem egy 16 éves tinilány vagy.
2019. szept. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy pszichopatát,nárcisztikust úgy tudsz kihasználni ha érzelmeket mutatsz felé. Tehát megadod neki a kívánt sikerélményt. A pszichopata idővel rájön hogy csak kihasználod és keres magának egy másik áldozatot. A nárcisztikus nem biztos mivel neki csak a figyelem a fontos.


Hogyan tudsz boldoggá tenni egy antiszociális személyt? Ha kimutatod az érzelmeidet.

Hogyan lehet kiéheztetni, bántani?

Úgy hogy teljes közömbösséget mutatsz. Ez össze fogja zavarni és megpróbál valamilyen reakciót kiváltani belőled. Megemeli a zaklatást. Fenyegetőzik majd. Tettes társakat is küldd rád. Provokálni,kötekedni fog. "szerelmi bombázást" fog végezni vagy időszakos megerősítést. Megadja amire szükséged van majd elveszi. De ha továbbra is közömbös maradsz akkor keresni fog magának egy másik áldozatot akit kihasználhat,és etetheti a nárcisztikus hatalmi igényeit és szükségleteit.

2019. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem valamilyen mentális betegséggel küzdesz, én minél előbb felkeresnék egy pszichológust vagy terapeutát...az sem kizárt, hogy depressziód van, annak is van ilyen típusa...

Mindenesetre számomra ez félelmetes, amiket leírtál, de "legalább" felismerted magadban, az egy jó jel!


Sok sikert!

2019. szept. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
amúgy miért is lenne pszichopata? Nem lehet hogy csak te vagy egy picit mentálisan zavart és a kedvedben akar járni ?:)
2019. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!