Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félrediagnosztizáltak? Akinek...

Félrediagnosztizáltak? Akinek bipoláris zavara van, mit gondol?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a leggyakrabban félrediagnosztizált betegség a bipoláris és a borderline személyiségzavar. Ugyanis a kettő hasonlíthat egymásra. Borderline személyiségzavarral diagnosztizáltak, de egy másik szakember szerint a tüneteim inkább a bipoláris zavar kritériumait teljesítik.

A tüneteim: sokat szorongok, nagyon,nagyon sokat, OCD-m is van. Viszont a gondolataim pörögnek, gyakran nem tudom követni őket, nem alszok, általában reggel hatig vagy nyolcig fent vagyok, hirtelen mindenhez kedvem van, de semmit nem vagyok képes teljesíteni, ami koncentrációt igényel, a lábam és a kezem mindig tikkel, nyugalmi pozícióban is. Téveszméim vannak, paranoid pszichotikus tünetekkel: meg akarnak támadni, a bkvn azt hiszem valakinél fegyver van sokszor érzek derealizációt. A hangulatom megváltozik, gyakran szorongok a jövőtől, magányos vagyok, rengeteget eszek, pánikrohamaim vannak, bármilyen apró inger irritálhat.

Viszont a kapcsolataim stabilak, konfliktuskerülő vagyok, nem félek az elhagyástól, ha valaki menni akar, az menjen, tudom ki vagyok és mit akarok (legalábbis úgy ahogyan minden egészséges húszon éves ember).


Traumatikus múltam volt, valamikor tizenévesek kezdődtek ezek a tüneteim, felfokozott eufória, koncentrálási nehézségek, pszichotikus tünetek, és szorongás.

Utána jött egy depresszív fázis, de váltakozott szinte naponta az eufóriával. Később megint volt egy impulzív időszakom, felelőtlen szex, kontrollálhatatlan gondolatok, koncentrálási nehézség, csapongó viselkedés.

Terápiával javult az állapotom, egészséges életmódon próbálok élni, igyekszem a belső egyensúlyt megtalálni, normális kapcsolatokat keresni, elkerülni a mérgező környezetet, felelősségteljesen élni.

Viszont a pörgés, alvásigény csökkenése, koncentrációs nehézség, az állandó szorongás, pszichotikus tünetek mind fennállnak.

A családban már fordult elő bipoláris zavar.

Mit gondoltok?

23/L


2019. szept. 8. 16:48
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
A borderline az érzelmileg labilis személyre utal. Nem megfelelő heves érzelmek jellemzik. Jellemző tünete a váratlan dühkitörés és az öncsonkítás. Sokszor éreznek lelki fájdalmat és azt önvagdosással szüntetik meg. Tehát érzelmileg labilis,feszült. Az öncsonkítással nyugtatja meg saját magát. A gyakori szexualitás tipikus borderline. Mivel a feszültséget testi élvezetekért vezeti le. Nagy pszichikai feszültséggel rendelkezik emiatt gyakori nála a mazochizmus és az impulzus kontroll zavar. A te tüneteid inkább bipolaritásra jellemző. Az állandó hangulatingadozások,pszichotikus tünetekkel. Vannak mániás epizódok,depresszív epizódok. Felfokozott érzelmek. Tehát nincs hasonlóság a két betegség között.
2019. szept. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez bipoláris zavar, én is ezzel vagyok diagnosztizálva már vagy 15 éve, pedig mániás fázisom csak egyszer volt, de akkor elég hosszan és durván. Hülyeségeket csináltam, napi 3 órákat aludtam, de nem is kellett több, egyszerre több viszonyom volt (kritikán aluliak..), stb.

Megjegyzem, szerintem a többféle antidepresszáns, amikre ráállítottak, pörgetett túl, mert előtte azt sem tudtam, mi az a mániás epizód. Alapból inkább depressziós vagyok.

2019. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!