Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Xanaxból függőség esetén,...

Xanaxból függőség esetén, mennyi a max. Megengedett mg amit lehet szedni?

Figyelt kérdés
Kíméljetek az olyan hozzászólásoktól,hogy tegyem le,veszélyes,stb. Tudom. Sajnos rajta hagyott az orvos és most már 20 év után nem egyszerű vele az élet,de nem tudom letenni. Antidepresszánssal esetleg csökkenthető lenne?

2019. szept. 11. 06:37
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Rajta hagyott az orvos, miért ő adta a szádba reggelente? :D Ne másra mutogass.
2019. szept. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én másfél évig szedtem 0.5-öst,este egy egészet.Akkoriban elég stresszes időszakot kellett megélnem,problémáim voltak az elalvással,éjjel is sokszor felébredtem,és nagyon nehezen aludtam vissza,volt jónéhányszor hogy dolgozni sem bírtam bemenni,egy 80 milliós nehézgéppel dolgozok,és emberek vannak körülöttem,jobbnak láttam otthon maradni mielőtt baj történne,nagy a felelősség.Ezért írta fel a doki,eleinte nagyon jól is működött a dolog,szinte rögtön elaludtam,végigaludtam az éjszakát,7-8-9 óra mindig megvolt,de egy ideje már nemigazán hatott,így egy hete úgy döntöttem abbahagyom a szedését,nem felezek,nem negyedelek,kibäsztam a kukába a dobozzal együtt.Első éjszaka kb 1-2 órát aludtam,másodikon lehet még annyit se,de tegnap meg ma este,aludtam kb 4-5-6 órát.Ideges,feszült vagyok elalvás előtt,abszurd dolgokat álmodok,és idegesen,zaklatottan ébredek.Napközben rendben vagyok.Gondolom ez annak tudható be hogy abbahagytam a szedését,mivel stressz mostanában nemigazán ér,nincs ami miatt aggódnom kellene.Mindegy...én tuti hogy abbahagytam,hálistennek az akaraterőm megvan hozzá,átvészelem ezt az időszakot,tart míg tart,és többet nem fogok szedni ilyen szar szemét "gyógyszert"...
2019. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyit szedsz naponta és milyen gyakorisággal? Mi volt az oka anno, amiért elkezdted szedni?
2019. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valóban segítséget nyújtana ha tudnánk napi szedésed mennyiségét.


Évekig voltam masszív xanax,frontin és rivotril függő és óriási akaraterővel illetve elhatározással elhagytam.

Szívesen segítek ha szeretnéd!

2019. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Napi kb 3 mg.Reggel 2x0,5,dél körül szintén és elalvás előtt is. Viszont,ha idegen helyre megyek,a munkahelyemen kívül,akkor pluszban beveszek még egyet.De a zsebemben mindig van egy levél,csak h megfogjam,ha kellemetlen helyzetben vagyok.Minden tanács érdekel.Azt gondolom ez már inkább lelki függőség. Magát a mozdulatot is ki kellene váltanom valamivel. Nem érzem,hogy agyilag leépített volna,szellemi munkát végzek,gyereket nevelek ,s ezek mellett tanulok. A memóriám jó. De ,szabadulni szeretnék.
2019. szept. 11. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak másfél évig szedtem frontint de olyan mellekhatasok jelemtkeztek hogy annyira megijedtem hogy letettem egyik napról a másikra. 3 napig nem aludtam aztán az 1 hónap elég durva volt. Az üreg frontinos doboz mwg mindig az agyam meletz van ledig már 4 hónapja tiszta vagyok és 1 dobozzal van a szekrenyben. Megnyugtat hogy ott van. Pluaz egy szem velem van a táskamban ha megyek valahova. De már nem fogok bevenni. Ezekre a mankókra még szükségem van. Az első hónapban volt hogy az üres üveggel a kezemben alustam úgy hianyzott. Már nem jut az eszembe csak ha valami extra stessz ér és nem tudok aludni. Akkor érzem de jó lenne egy szem. De majd arra keresek valami ártalmatlan gyógynövényes cuccot a drogériában. Sajnos a határ a csillagos ég. Amíg el nem ájulsz tőle addig növelheted az adagod.
2019. szept. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen rendkívül hosszú idő után kizárólag fokozatosan tudod elhagyni és úgy sem lesz könnyű, na meg a napi 3mg is sok, bár ennyi idő után nem meglepő. Nagyon akarnod kell és kicsiben csökkenteni. Jó lenne azért megkérdezni egy orvost vagy gyógyszerészt is, lássuk mit szólnak.

Ha esetleg van valami fejlemény és megosztanád, érdekelne. Sok sikert.

2019. szept. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van olyan ismerősőm aki antidepivel tette le. De nyilván utana az antidepitől is meg kell szabadulni valahogy. :/ Én a körömreszelőt javaslom. Sokat segíthet. Csak ne tedd el amit lereszeltél :)
2019. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!