Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom fejben felidéz...

Miért nem tudom fejben felidézni az elhunyt barátaim és családtagjaim arcát?

Figyelt kérdés

2019. szept. 11. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennek nagyon sok különböző oka lehet.


Lehet oka a régiség. Az emlékezet nem úgy működik, mint egy kazetta felvevő vagy egy DVD. Ha már jó ideje nem láttad őket, akkor lehet, hogy törlődött az információ.


Lehet mentális oka is. Lehet, hogy direkt nyomja el az információt az agyad.

2019. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kb egy hétig még megvan, utána semmi. Idén tavasszal meghalt egy idős ismerősünk, nagyon kedveltem, mint ha a nagyim lett volna és már a temetésén nem jött be az arca.
2019. szept. 11. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert az emlékezet nem olyan mint egy felvétel, nem úgy jegyzi meg az eseményeket, hanem egy megtörtént eseményre ha visszaemlékezel akkor az rekonstrualódik. Idővel "kopik" és torzá válik a rekonstrukció és nem úgy emlékszel az adott eseményre mint ahogyan az megtörtént. Ugyanez van akkor is,ha valakinek az arcára akarsz visszaemlékezni ( ismételten rekonstrukció ). Voltak olyan ismerőseim akik már meghaltak, tisztán már nekem sincsen meg némelyikük arca.
2019. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!