Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy párkapcsolatban mikor...

Barackoshányás kérdése:

Egy párkapcsolatban mikor kell elmondani a másiknak, hogy mentális betegséged van?

Figyelt kérdés

Jelen esetben depresszióról van szó. Úgy gondolom, az elején jobb tisztázni, de fordított helyzetben nem tudom, mit reagálnék egy ilyen bejelentésre. Elsőre elég ijesztő lenne, utána biztos elfogadnám, de azért mégis...

Ha hónapok után nyögöd be, az elég unfair, mert tulajdonképpen félrevezetted őt

Ha el sem mondod, az megint elég gáz, mert ha nem lehetsz vele őszinte, mit keresel mellette?

Úgy gondolom, még mindig az ismerkedési szakaszban a legjobb közölni, de azért lássuk be, nagyon nehéz rávenni magad egy ilyen beszélgetésre, mert talán mindent elrontasz kettőtök között. Oké, nem érdemelt meg téged, de akkor- ott ez nem túl megnyugtató


2019. szept. 12. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor, ha már ő elmond olyanokat, amiket a legelején még csak sejtet az ember. Nyílván ne vár túl sokat vele, de ezt úgyis tudni fogod hidd el!
2019. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem már tudja, csak nem hozta még szóba. Legalábbis én mindig észreveszem, ha valaki nincs rendben. Az ilyen dolgokat amúgy sem lehet sokáig titkolni, mert egyszerűen úgy van összerakva az ember, hogy kibukik.
2019. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem kizárt,hogy nem veszik észre,hogy valami baj van.

Már pár találkozó után is leszűrhető,ha valakivel nincs valami rendben.

Az más kérdés,hogy magától nem fog rájönni,hogy mi lehet a baj.

Na,meg sokan nem is eléggé tájékozottak a témában.


Több embernek pl el kellett magyaráznom mi az a szociális fóbia,mert még soha nem hallottak róla.


Viszont úgy sem jó nyitni egy ismerkedést,hogy "Hello X,Y vagyok és mentálisan beteg"..

Elijeszti az embereket...


Viszont mikor eljut egy szintre az ismerkedés vagy nevezzük kapcsolatnak,akkor meg ugye nehezebb nekik is,mert addigra már megkedvelnek.


Nem könnyű sajnos,akkor sem,ha viszonylag hamar,akkor sem ha későn avatod be.

2019. szept. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a megértést is :)
2019. szept. 13. 05:59
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Én másfél hónap után mondtam el, hogy hajlamos vagyok depire, és minden évben téli depresszióm van. Azt mondta, majd ő segíteni fog ezen. Nem hittem el, hogy ez így lesz, de eljött a tél, és el is ment, és nem estem depresszióba, azóta sem. Durva szorongásaim voltak, de depim azóta soha. Őszintén kívánom, hogy gyógyulj ki ebből, remélem segíteni fog a párkapcsolat! 🌞☺️
2019. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez de édes :) köszönöm, és nektek is sok boldogságot
2019. szept. 13. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Rajottem, h SOHA!!!!!!

Mindenki gyagyásnak nevezett eddig, akiknek elmondtam, nem ertették meg, azt hitték dilis vagyok. :((

2019. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!