Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az antidepresszáns mániát...

Ha az antidepresszáns mániát idézett elő nálam, akkor szólnom kéne az orvosomnak? (Bipoláris kérdés)

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem csak depressziós vagyok, az is van a papíromon. Viszont elkezdtem antidepit szedni és már második napja hogy ilyen felfokozott hangulatom van,azt olvastam hogy a már meglévő bipoláris zavarnál az antidepresszáns kiválthatja a mániát. Meg volt már olyan,hogy eléggé bepörögtem pár napra de akkor még gyógyszert se szedtem.

Viszont nem tudom mennyire érdemes tájékoztatnom erről az orvost? Vagy elég ha csak a következő alkalommal mondom mikor megyek vissza kontrollra?

Mert most elég jól érzem magam de nem akarom hogy baj legyen ebből



2019. szept. 14. 20:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes visszajelzést adni a kezelőorvosnak.

Ő jobban meg tudja ítélni, hogy a jelenlegi állapotodban mi a teendő.

2019. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anarchy666 ***** válasza:
Előfordulhat, hogy bipoláris vagy, de az orvos csak a depressziós szakszban látott (illetve a bipoláris személyiségzavarnak több változata van, így olyan is ahol a depresszió hangsulyosabb és csak enyhe maniás szakaszok vannak). Az antidepi pedig tényleg átcsapja a bipolárist mániás szakba ezért mindig kiegészítik antimániás szerrel is. Menj vissza a kezelőorvosdhoz és jelezd a dolgot.
2019. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
anarchy666 Ez nem személyiségzavar,hanem hangulatzavar.
2019. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anarchy666 ***** válasza:
Igazad van, teljesen jogos! Nem olvastam át mielőtt elküldtem. Bocsánat.
2019. szept. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!