Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyi kidobott pénz és évek...

Ennyi kidobott pénz és évek után érdemes lenne hagynom a pszichológusokat, és elmenni a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Az elcseszett, szeretetben és biztonságérzetben hiányos gyerekkorom hozadéka az, ami 16 éves koromtól egészen máig az életem megkeseríti. Nagyon hosszan le tudnám írni, de nem untatnék senkit vele. Állandó szorongás (az élet minden területére kiterjedő: szociális szorongás, erős rettegés a szeretteim elvesztésétől, hipochondira).


Szerettem volna rendbe hozni. Szerettem volna minden keserű érzéstől megszabadulni, és normális életet élni. Nem megy. Megküzdöttem mindenért, felnőttem, nagyon jó karriert futottam be, de a fejemben nem lett rend. Voltam sok pszichológusnál, őszintén? Egyik sem vett komolyan. Azért fizettem súlyos pénzeket, hogy baráti csevejt folytassanak velem. Végigjártam egy teljes kognitív viselkedésterápiát, enyhült a szociális szorongásom. De azok a gondolatok... a bevillanó képek... rettegek attól, hogy egyedül maradok. Ez a bajom. A legutóbbi pszichológus megcsinált 3 tesztet rajtam, kaptam leletet aztán semmit nem mond rá. Nincs a leleten diagnózis, csak csupa rossz tulajdonság. (Pesszimizmus, depresszív hangulat, impulzivitás, szorongó személy, bizalmatlanság, negatív jövőkép) - semmit nem tudott kezdeni velem. Tényleg ennyire nehéz lett volna segíteni? AKARTAM változni. Sokszor erőt vettem magamon, próbáltam átformálni a gondolataimat, próbáltam reális keretek között maradni, hobbikba kezdtem, konkrétan pálcika embereket kezdtem rajzolgatni az elején és mára már árulni lehetne a rajzaimat, úgyhogy én próbálkoztam, de semmi sem segített. Nem is tudom leírni már a gondolataimat sem. Miért nem mondanak diagnózist? Minden tünetem megfelel a Borderline személyiségzavarnak. Miért nem irányítanak pszichiáterhez? Miért nézett mind a 4 pszichológus, akinél az évek alatt voltam fapofával rám, mikor azt mondtam hogy segítsen rajtam, mert két napja nem tudok aludni. Semmit nem ér az egész szakmájuk, van pofájuk bájcsevejért elkérni 10 000 Ft-t. Voltam egy kiképzett pszichoterapeutánál, akinek annyi végzettsége és továbbképzése volt, mint égen a csillag, és konkrétan semmit nem segített. Csak szerettem volna tudni, hogy miért érzem úgy magam mindig, ahogy. Mi okozza? Miért rettegek attól, hogy egyedül maradok? Rettegek a szüleim elvesztésétől, pedig már felnőtt vagyok. Az összes pszichológus akinél voltam konkrétan milliomos, de hogy tudnak tükörbe nézni azok után, hogy szart sem segítenek senkinek sem? Mindig terelték a témát olyanra, amihez hozzá tudnak szólni? Nem akartam sosem gyógyszert szedni, de szerintem most már muszáj azirányba haladnom.


2019. szept. 15. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Mert ez a pénzről szól. Nem segít, hogy minél tovább járj, annál többet tehet zsebre. Változni magadtól tudsz, elhatározással és akarattal. Én pedig beszélgetek veled ingyen is.
2019. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Sosem láttam értelmét a pszichológusoknak a pszichiátereknek annál inkább. Bár szokásuk a nyugtató felírása de kapsz mellé rendes gyógyszert is. Meg elmondásuk szerint azért írnak nyugtatót is mert amikor elkezdi az ember szedni a gyógyszert még rosszabb lesz de hatásos azért.
2019. szept. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak felesleges pénz kidobás.
2019. szept. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gyógyszer lesz a megoldás. Nem kell tőle félni, én rájöttem, hogy az a rengeteg mellékhatás, amit felsorolnak minden antidepresszáns betegtájékoztatóján, tulajdonképpen az alapbetegség tünetei. Én mostmár egy hónapja szedem és nincs semmi mellékhatás, csak kezdek jobban lenni a szorongásból (nálam is a szeretteim elvesztése, hipohondria jött elő, de igazából egy időben már mindentől rettegtem. Már az is kisebbfajta pánikot okozott, ha nem találtam a kulcsom). Szóval nyugodtan, csak keress egy jó szakembert, aki beállítja a gyógyszert és ha elsőre nem válik be az adott gyógyszer, akkor lecseréli.

Arra figyelj, hogy minden antidepit először fél adaggal kezdj és egy hét után mehet a teljes adag, mert extrém módon felerősítheti a szorongásos tüneteket. Fél adagnál én már nem éreztem semmi tüneterősödést. Azóta meg megszűntek a negatív és szorongásos gondolataim, már csak testi tünetek vannak néha.

2019. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes. Belőlem 3 évig szedte ki a pénzt egy klinikai szakpszich., alázott is, hibáztatott. Pszichiátria lett a vége, 3 hét alatt kb. rendbe jöttem.
2019. dec. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!