Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás - félek egyedül...

Szorongás - félek egyedül közlekedni, egyedül lenni idegen helyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főleg olyanok válaszát várom, akik voltak hasonló cipőben. Kiskorom óta hajlamom volt arra, hogy nem szerettem egyedül közlekedni. De mivel kisvárosi vagyok, idővel megszoktam, belejöttem ahogy egyre többször kellett. Nem is volt bajom sokáig (suliban szorongtam csak néha picit), de aztán elkezdődött az egyetem.. El kellett költöznöm albérletbe, nagyváros, tömegközlekedés, stb. ugye ez egy szorongó/pánikos ember szemével nézve rémálom.


Kb. fél éve élek fent, nem annyira vészes a helyzet mint a legelején - mikor barátom néha el kellett kísérjen erre-arra annyira szarul voltam - de még mindig nem tökéletes. Tömegközlekedést már megszoktam, de vannak szituációk amiket ha lehet kerülök. Nem szívesen vásárolok egyedül, egyetemre is nehezen megyek be mert rengeteg az idegen ember.. Régen voltam ennyire félős/pánikos, most olyan mintha újra bele kellene jönnöm.. Mi van ha nem szokom meg a városi életet? Valaki akinek hasonló gondja volt: segített, ha minél többször vágtatok bele ilyenekbe? Megszokja az ember?


Köszi, ha bármivel tudsz segíteni! :D



2019. szept. 17. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy pszichoterapeutát, ő segíthet (a gyógyszert még nem ajánlgatom első körben).
2019. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A problémáid mentális eredetűek, de ennyiből nem lehet megmondani, feltárni a pontos okát (írásban nem is lehet, csak személyes terápiával). Mindenképpen keress fel egy szakembert, mert ez már kezdi a mindennapi életviteledet is zavarni, akadályozni - nem menekülhetsz egész életedben magad elől! Menj el egy terápiára, utána úgy fogod érezni mintha egy hatalmas követ vettek volna le a nyakadból és arra fogsz gondolni, bárcsak korábban mentél volna. Sok sikert!
2019. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam nem oldódott meg,nem tudtam megszokni.Rosszabb lett.Hónapokig kellett utazgatnom,addig szinte nem is tudtam aludni.Abba kellett hagynom emiatt az egészet.sokszor rosszul voltam
2019. szept. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3 nagyon sajnálom.. akkor átérzed, hogy néha nagyon nehéz ez a dolog.


Próbálom mindig megembberelni magam, lefoglalni magam "valós" problémákkal,és ami a legfontosabb nem felnagyítani a tüneteket, mert akkor már hipochonder is lennék.. Lehet beszélek szakemberrel is, van a családban pszichológus, elbeszélgetek vele.

2019. szept. 18. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!