Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örök boldogtalanságra ítélt...

Örök boldogtalanságra ítélt emberek, ti hogy bírjátok a mindennapokat? Mit tesztek, hogy elviselhetőbb legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos számomra nemrég, a 30. születésnapom alkalmából tudatosult, hogy el van rontva minden. Hogy felesleges küzdeni, nem lehet helyrehozni. A sok rossz döntés mellett (nem jó főiskolát, illetve végzettségeket választottam) annyira gyűlöl az élet, hogy esélyem sincs boldognak lenni. Nem fogok olyan életet élni, mint amit szeretnék.

Gondolom másoknak is nehéz. Ti hogy bírjátok, mit csináltok, hogy elviselhetőbb legyen ez a pokoljárás? A helyrehozás, a kijavítás nem lehetséges, de akkor mi a "megoldás"? Van megoldás, hogy legalább egy kicsit enyhítsük ezt az életnek nevezett rémálmot? Vagy bele kell nyugodni a felsőbb hatalom döntésébe és lehajtott fejjel, vesztesként tovább vegetálni?

30 F


2019. szept. 18. 16:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/128 anonim ***** válasza:
82%
Számítógépen játszok, sorozatokat nézel. Mind pótcselekvés nem visz előbbre az fix, de sikeresen eltereli a gondolataimat és leköti a figyelmemet. Azt éppen nem mondom hogy örök boldogtalan voltam, de tény hogy a mostani életem sivár, ingerszegény és így elég minőségtelen is egyúttal.
2019. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/128 anonim ***** válasza:
58%

"Örök boldogtalanságra ítélt"


30 éves vagy, hol van még ehhez az öröklét....


Nehezen, de amíg az ember él, még mindig történhet valami. :)

2019. szept. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/128 A kérdező kommentje:
A helyzet sohasem lesz jobb. Fent írtam, miért.
2019. szept. 18. 17:36
 4/128 anonim ***** válasza:
Te még aránylag “szerencsés” vagy a szerencsétlenségben. Én ugyanezt érzem csak 20 évesen. :/
2019. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/128 A kérdező kommentje:
20 évesen még helyrehozhatod. Van időd.
2019. szept. 18. 18:59
 6/128 anonim ***** válasza:
83%

"Nem fogok olyan életet élni, mint amit szeretnék."

Talán nem is szeretnéd igazán, hiszen akkor tennél is érte. Kelj fel, állj neki minden nap tenni azért, hogy megvalósítsd. 30 éves vagy, most kezdődik az életed. A főiskolát meg tojd le magasról, nézd meg hányan vannak, akik teljesen mást csinálnak, mint amit tanultak.

2019. szept. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/128 anonim ***** válasza:
Te sem vagy számottevően idősebb nálam, gondolom biztosan változtatnál, ha tudnál. (én sem tudok) Szerintem ez kortól független. Kezdek belenyugodni a “felsőbb hatalom” döntésébe. 20
2019. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/128 A kérdező kommentje:

#6: nagyon szeretném, de épp itt jön a képbe a felsőbb hatalom. Illetve az, hogy elgáncsol. Pl. mások kitudnak nyitni egy ajtót. Én viszont, annak ellenére, higy van kezem hozzá és tudom, hogy kell, még sem vagyok képes rá.


#7: 10 év számottevő.

2019. szept. 18. 20:38
 9/128 anonim ***** válasza:
62%

Kedves fiatalok!

Talán legyetek szívesek abbahagyni az önsajnálatot!

Tisztelt 30-as!

Nem jó szakmát választottál? Nem jó főiskolát végeztél? Hát akkor ha azt tudod, hogy mi nem jó, akkor azt is tudod, hogy mi lenne az! Leszel szíves nekilátni a "jó" elvégzésének! Elrontott élet nics, csak élhetelen ember. Senkinek nem hullik az ölébe a boldog élet!

Tisztelt 20-as!

Nem a számítógép előtt kell ülni, és sajnálkozni az ingerszegény életed felett, hanem tenni azért, hogy ne legyen az!

Nemrég kezdtem el munka mellett svédül tanulni, csak úgy, a magam kedvéért. Ezzel párhuzamosan festeni tanulni, szintén csak úgy, a magam kedvéért. Annak ellenére, hogy se tolmácsolni soha nem fogok, sem híres festő soha nem leszek! De jól érzem magam közben, és boldogságot okoz.

Apró sikerek összegzése adja a nagy sikert! Csak azért tenni is kell! Én si hoztam éppen elég rossz döntést életemben. Amit tudtam kijavítottam, amit nem, azon túlléptem!

Egy 57 éves nő.

2019. szept. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/128 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 57 éves válaszoló!

Senki sem sajnáltatja magát, pusztán tényeket ír le és keresi a megoldást a problémájára. Amennyiben nem tud a témában normális/hasznos választ írni, akkor hanyagolja a másik feje feletti pálca törögetést. Ön sem tökéletes, hiába törekszik az lenni.

Nívós egyetemre járok, elismert szakmát tanulok mégsem tudok örülni a kisebb-nagyobb sikereimnek. 20

2019. szept. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!