Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel/generalizált...

Pánikbetegséggel/generalizált szorongással végzett valaki egyetemet vagy volt ilyen ismerőse? 24/F

Figyelt kérdés

2019. szept. 18. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Mélylélektani terápiával (KIP, ego-statr, regresszió, Bradshaw, Rossi módszerek) gyorsan megszabadulhatsz problémáidtól.
2019. szept. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anarchy666 ***** válasza:
Barátom az orvosi egyetemet. Jelzem ő sehogy se kezelte magát, te ne kövesd el az ő hibáját.
2019. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem azért akarsz tanulni, mert most "tanulni kell", hanem azért, mert van valami, amit imádsz csinálni, fontosnak érzed, leköt, érdekel, mélyen el tudsz benne merülni, akkor az egyetem még segít is a szorongáson!

A vizsgaidőszak az egyedüli, ami nehézségeket okoz, viszont én tapasztalatból mondom, nem tudok emberekkel beszélgetni, minden új szituáció nehezemre esik, de szakmán belül megnyílik egy másik világ számomra, és ekkor a stressz sem úgy stressz.

Kb úgy képzeld el, mint amikor nézed a tehetség kutató műsort, szerepel benne valaki, aki nagyon visszahúzódó, de elkezd énekelni és megszünik számára a külvilág. Ilyesmit el lehet érni bármivel kapcsolatban.

Pl szakmán belül előfordult már, hogy 100-150 ember elött kellett előadást tartanom. Normál esetben már a gondolatátol pánik rohamot kapnák, hogy 150ember elött beszélnem kell.


Szóval semmi sem lehetetlen, a kérdés mennyire vagy elszánt.

2019. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Utolsónak igaza van.

Nekem is remegni szokott a térdem ha tömeg előtt kell beszélni, ez mondjuk nekem 10 embernél is "tömeg" :D

De ha érdekel valami, bele lehet feledkezni.

Az órák szintén ilyenek, főleg hogy azok nyugisabbak mint egy előadás mondjuk.

2019. szept. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pánikbetegségem nincs és nem is volt, rendes pánikrohamom is csak egyszer volt, de szorongás az van és egyetem közben depresszió is előjött, szóval ilyen szemszögből tudok neked tanácsot adni. Nem könnyű és nem volt könnyű, de az a helyzet hogy nem egyetemre járni, csak otthon lenni se volt könnyű amikor a legrosszabbul voltam. Én is ideges voltam a vizsgákon meg azon hogy jól teljesítsek, de ezzel a többség így van és ettől nem lesz az embernek generalizát szorongása. Sajnos én is mindenen is szorongok ami csak eszembe jut a következő napi feladaton és azon hogy mi lesz velem 10 év múlván egyaránt. És az egyetem hozzáadott még jó pár témát és szituációt amin görcsösnek lehet lenni, de mivel élvezem amit tanulok és alapvetőn minden ellenére szeretek bejárni igyekeztem túlélni azt is amit elég nehéz volt. Mindenesetre én pszichológushoz jártam, félév közben, belezsúfoltam az órarendembe, mert muszáj volt. És idővel segített.:) Anélkül minden nehezebben ment volna az biztos. Szóval én csak ajánlani tudom, akkor is ha végül mész egyetemre meg akkor is ha nem.
2019. szept. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!