Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniám van, eddig semmi...

Skizofréniám van, eddig semmi baj nem volt vele, pár napja viszont magamba zuhantam, azóta folyamatos hangok, moraj, csak a sokktól van vagy ide pszichiáter kell? 16/L

Figyelt kérdés
15 éves koromig még szerettem is a körülöttem lévő alakokat, rendes embereknek néztek ki, és kedvesek voltak. Pár napja megtörtént az a bizonyos trauma, hazaúton már televolt egy ismeretlen hanggal a fejem. Olyanokat mondott félpercenként hogy haljak meg, söpredék, stb. Mikor hazaértem már alig álltam a lábamon, akkor jött egy másik hang is hasonlóan kedves szavakkal. Megebédeltem aztán bezuhantam az ágyba és elaludtam. Nem emlékszem sok mindenre. Az is rájátszhatott hogy összeszedtem egy hányós lázas betegséget, szóval a fejem már fél hete ködös. Továbbá ált suliban én voltam a kívülálló, 8 éven keresztül szekáltak, és most középsuliban is elkezdtek. Beiratkoztam önvédelemre, itthon is szeretnék edzeni, viszont az lassú folyamat. Szó szerint rosszul vagyok a sulitól mert félek.

2019. szept. 19. 15:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha valakinek ismerős a kérdésem az azért van, mert kiraktam pár napja egy hasonlót. Mivel nem írtam le mindent szükségét éreztem egy új kérdésnek.
2019. szept. 19. 16:05
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha skizofrén vagy, akkor eleve kell legyen egy pszichiátered, aki kezel és rendszeresen kontrollra kell hozzá járnod. Nem?
2019. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiter kell, mert ha azonnal nem kezelik a tüneteidet, úgy leromlasz, hogy beszélni se fogsz tudni, mint egy zombi. Ez hallásos hallucináció, apámnak is volt, csak ő nem volt hajlandó elfogadni a kezelést, és szörnyen leromlott. Van erre gyógyszer, amitől elmúlik. Egyre vigyázz, a skizofrénok tipikus tünete, hogy maguk körül piszkot tartanak, és a testüket sem ápolják, nem vágják rendesen a körmüket, hajukat, fogorvoshoz nem mennek ha elfeketedik is a foguk, nem veszik észre, hogy milyen rossz a kinézetük, meg mekkora a piszok körülöttük, és emiatt kiközösítik őket. Egy egyetemi évfolyamtársamnak lógott az orra, és nem vette észre. Az edzésnek ilyen betegséggel nincs értelme, a gyógyszerszedésnek van.
2019. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha hangokat hallasz, valamint alakokat látsz magad körül, akik mások számára nem láthatóak, akkor mindenképpen beszélned kell egy pszichiáterrel.


Jártál már nála? Ki diagnosztizálta a skizofréniát?

2019. szept. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szüleim spirituálisak és a mai napig azt hiszik hogy a skizofrénia egy nem létező betegség. Azt mondták szellemeket látok. Szeretem a pszichológiát, sokat olvasok, így jöttem rá kb 1 hónapja hogy skizofrén vagyok.
2019. szept. 19. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És ha valami nincs a könyvben akkor az a betegség nem jelentkezhet?

Háziorvoshoz, iskolaorvoshoz, iskolapszichológushoz fordulj elsőre de nagyon sürgősen (ha a szüleid nem segítenek érdemben)

2019. szept. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hiába olvasol ilyesmit, így közel sem biztos, hogy skizofrén vagy. Minél hamarabb keress fel pszichiátert, először diagnosztizálni kell, utána kezelni.
2019. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!