Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítene ha elmennék pszicholó...

Segítene ha elmennék pszichológushoz?

Figyelt kérdés

2 éve szakítottunk a barátnőmmel. Úgy éreztem, hogy senkit nem szeretek nála jobban és az élet minden területén jól mentek a dolgok. Ő volt az első komoly kapcsolatom. Azért lett vége, mert kiderült, hogy megcsalt két haverommal a majdnem 3 év alatt amíg együtt voltunk. Teljesen összezuhantam, hónapokig olyan gondolataim voltak, hogy ilyen nem létezhet és biztos csak valami átverés, még annak ellenére is, hogy mindenki bevallotta. Akkor megfogadtam, hogy új életet kezdek. A "haverokkal" természetesen megszakítottam minden kapcsolatot és szinte lecseréltem a teljes baráti társaságomat.

Rengetegszer próbáltam magamat újraépíteni, de mindig visszazuhanok és szinte semmivel nem vagyok jobban, mint 2 éve. Voltak azóta szexkapcsolataim, de komolyabban ismerkedni képtelen vagyok. Tudom hihetetlen, de legbelül még mindig őt szeretem. Néha viszont rám jön egy nagyon erős gyűlölet vele szemben és olyankor legszívesebben megkeresném és elmondanám neki hogy amit tett azzal teljesen lerombolta az életemet. Neki már új kapcsolata van azóta.Amikor szakítottunk még csak bocsánatot sem kért, csak annyit tudott mondani, hogy sajnálja, hogy így alakult...


Állandóan szorongok, beszűkült a gondolkodásom, az önbecsülésem és az önbizalmam a nullával egyenlő, rosszul alszok, elengedtem az összes életcélomat és legszívesebben csak itthon ülnék egésznap, mert ha elmegyek valahova rettegek, hogy ő is ott lesz. Teljesen más ember lettem, mint amilyen voltam, tudom, hogy nem normális ahogy gondolkodok, de nem bírom ezt az állapotot tovább elviselni... Ki tudna ebből rángatni egy pszichológus?


2019. szept. 21. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 spectator ***** válasza:
Minél előbb menj el, én évekig cipeltem ezt a terhet, egyedül aligha tudsz kimászni belőle.
2019. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy segítene.
2019. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
# 2 És neked sikerült rendbe jönni? Mennyi idő utána lett jobb?
2019. szept. 21. 17:58
 5/6 anonim ***** válasza:
a 80% nalam is stimmel, mélyen csalódtam az emberekben, szinte kivetel nelkül, kétlem hogy komolyan tudnek venni barkit ezutan egy kapcsolatban, es jartam sokaig pszichologushoz, nekik az csak egy munka, nem segitett
2019. szept. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, hogy azóta döntöttél-e, így megosztom a gondolataim.

A leírásodból csak az alábbi stimmelt nálam: "Állandóan szorongok, beszűkült a gondolkodásom, az önbecsülésem és az önbizalmam a nullával egyenlő, rosszul alszok, elengedtem az összes életcélomat és legszívesebben csak itthon ülnék egésznap, mert ha elmegyek valahova rettegek, hogy ő is ott lesz. Teljesen más ember lettem, mint amilyen voltam"

Teljesen más ok miatt kerestem meg egy pszichológust, de ugyanezek a tüneteim voltak. Nekem nagyon sokat segítettek a beszélgetések, az elgondolkodtató kérdései. Úgy hiszem, hogy egyedül is átvészeltem volna a nehéz időszakot, de biztosan jóval tovább tartott volna. A beszélgetések után mindig nyugodtabb voltam. Én is csak ajánlani tudom, hogy keress fel valakit.

2019. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!