Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a szüleimnek és az...

Elmondjam a szüleimnek és az orvosomnak?

Figyelt kérdés
Nem rég volt egy hasonló kérdésem amiben leírtam,hogy kórházba voltam lelki gondok miatt és szakember segített nekem.Amióta haza jöhettem a kórházból azóta sokkal jobban vagyok és megszűnt a szakemberrel a kapcsolatom is.Viszont azóta visszajött egy tünetem mégpedig nem más mint a bulémia. Erről a szüleim se az orvosom nem tudd.Elakartam nekik mondani viszont félek,hogy újra kórház lenne a vége.Pár napja azonban leszoktam az önmagam hánytatásáról és nem is érzek rá kényszert.Ez esetben is elmondjam,hogy volt olyan időszak a kórházi befekvésem után,hogy magamat hánytattam vagy már felesleges szólnom hiszel úgy mond leszoktam róla? Tudom,hogy veszélyes egy betegség és halálos kimenetű is lehet így felfogtam,hogy le kéne állnom vele viszont félek a visszaeséstől még akkor is ha nem érzek rá kényszert mostanában. Ebben az esetben szóljak valakinek vagy elég ha az akaraterő dolgozik bennem és nem hánytatom magamat?

2019. szept. 23. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel félsz a visszaeséstől, mondd el nekik inkább!
2019. szept. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosodnak mindenképpen mond el. Kellene rajtuk kívül is valaki, aki támogat és megért, nem pedig frusztrál a betegséged kapcsán. Ha a szüleidet ilyennek ismered, akkor igen, mondd el nekik.
2019. szept. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el nekik. De ne csak úgy odavágva, hanem kivárva egy jó időt, mondani, hogy beszélgetni akarsz valamiről, aztán valahogy lépésekben építsd fel amit mondasz. Tudom, mondani könnyű.
2019. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
#3 vagyok. Azt kihagytam, hogy ha úgy adsz elő valamit, hogy látszik, hogy a helyzet magaslatán állsz, te irányítod az eseményeket, és van egy terved, akkor szerintem kevésbé valószínű, hogy a szüleid el akarják tőled venni a kontrollt.
2019. szept. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!