Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki 2 hónapnál gyakrabba...

Ha valaki 2 hónapnál gyakrabban használ tudatmódosító szert, akár legálisat is az már függőség?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják ha valaki 1-2 hónapnál gyakrabban használ szert. Akkor az már függőség. Szerintem már az is kicsit ha valaki 1 hónapnál gyakrabban issza magát HÓT RÉSZEGRE! De elvileg stimulánsoknál és halucinogén szereknél. Az is ha 2 hónapnál gyakrabban használja az illető. Talán még a halucinogének nem annyira mert van köztük olya amitől talán okosabb lesz az ember. De elvileg stimulánsokat 1 havonta szabad csak használni, mert ha gyakrabban megy akkor nagyon nagy mértékben le butítanak. Szerintem kell oda 2 hónap is. A fű meg szerintem még annyira sem káros meg addiktív mint az alkohol, de ugye az meg még mindig illegális! Mert sajnos az alkohol több ember életétt teszi elvileg tönkre mint bármi más. És ha jó izű piát akarsz venni, akkor kőlthetsz 15 ezret minimun. Ha csak nem sőrről vagy borról beszélünk!

2019. szept. 23. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik drogtól sem leszel okosabb. Az LSD-vel kapcsolatban igazolták, hogy kreatívabb leszel a használata alatt ez tény, de nem okosabb.

A fű pedig már régóta ismert, hogy hosszútávú fogyasztás esetén mentális betegségeket okoz.

Az a fű, ami Magyarországon kapható pedig nem is "normális" fű, hacsak nem magadnak termeszted.

Ami miatt megérné legalizálni, hogy aki így is úgyis betép legalább ne valami szintetikus lóhuggyal átitatott gazt szívjon, hanem olyat, amiről tudja, hogy mit tol a szervezetébe.

Igen, az alkohol is veszélyes, nagy mennyiségben méreg. Bele is lehet halni ugye. Viszont egy zárjegyes alkoholt nem lehet csak úgy a piacra dobni, a dealered meg nem tudhatod mit szart eléd.

2019. szept. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért mert az alkohol legális, nem kell továbbiakat legalizálni. Azzal is van bőven gond. Nem hiszek abban, hogy a fű nem veszélyes. Egyrészt régen ez volt a belépő a komolyabbak felé. Másrészt ismertem olyat, aki dolgozni se tudott elindulni a reggeli adagja nélkül. A családja is sokat szenvedett a rendőrségi ügyei miatt.

Inni meg lehet normálisan is. Mi nem szoktuk leinni magunkat, csak meginni egy-két pohár bort, pezsgőt.

2019. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Sosem értettem, hogy az ellenőrízetlen körülmények miért tennének valamit kevésbé veszélyessé?

Legtöbb drog pont azért veszélyes, mert feltérképezhetetlen.

Az "ismerek szolid alkeszt meg bűnöző füvest" duma pedig marhaság. Ugyan úgy léteznek az alkeszek, akik kis felesekkel indítják a napot, mint azok a füvesek, akik cigi nélkül fel sem kelnek az ágyból és ugyan úgy ott van mindkettő mérsékelt fogyasztója is.


A kapudrog pedig nem a fű és soha nem is volt az. A kapudrog mindig is egy adott életmód vagy egy olyan baráti társaság volt és általában nem a fűvel kezdi a drogozást, hanem jellemzően az ivással. Egyetlen embert sem ismerek, aki azért lett heroin függő, mert 17 évesen elszívott egy füves cigit. Ezt értsd úgy, hogy az aki kemény drogokat használ, akkor is használná, ha fű egyáltalán nem is létezne. Akkor meg milyen kapurol beszélünk?

2019. szept. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem igazából nem is a fű érdekel. Mert tudom, hogy vannak azért azzal is gondok. De még ott ha hetente betépsz, akkor is könnyebb csökkenteni. Az adagot ha úgy érzed egyre jobban kattansz rá. Mint pl ha kokainozik valaki 2-3 hetente, Engem igazából a stimulánsok,opiodok és egyéb szerek jobban érdekelnek, amik tényleg igazán butítanak! Persze a heroinról mindenki tudja, hogy nem szabad még 1x sem ki próbálni. Mert azt nem alkalmanként fogod tólni. De vannak gyengébb opiodok/opiátok is pl az ópium az tuti nem okoz függősséget elsőre, de szerintem a morfin,kodein,stb sem. Csak a heroinnál lehetséges ez meg a krokodil, fentanil, talán még az etorphin. Persze ha valaki gyenge akkor nem csak ezek! A halucinogének meg agytágítóak,spirituális,önismereti célókra jók elvileg a fű,ketamin,angyalpor,stb is . Nem csak a lsd,gomba,dmt,stb. De azokra szerintem meg azért nem lehet rá szokni, mert valaki ha trippel egyet nem hamar trippelne megint... És alkoholtól is tönkre ment rengeteg család és ember. Mert egy alkoholistának olyan nehéz dolga van mint egy herkásnak!
2019. szept. 23. 21:32
 5/7 anonim ***** válasza:
A fű függőséget okoz. Én egyszer kétszer elszívtam egy füves cigit és olyan boldog lettem tőle. Még a depressziómat is teljesen megszüntette. Egyáltalán nem voltam agresszív vagy ilyesmi. Nevetgéltem. Beszélgettem mással. Azóta is megőrülök a hiányától. Szinte már pánikrohamaim vannak,alvás zavarokkal küzködök,mégjobban depressziós tüneteket produkálok.
2019. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Ha te 1-2 alkalommal szívtál be csak. És már azóta nem tudsz néha aludni. Akkor te a többit ki se próbáld. De mint le írtam ne a fűről írjatok, hanem a többi szerrről ott is amiket le írtam és amire kíváncsi vagyok!!!
2019. szept. 25. 12:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Na meg a full függő emberek, túl sem tudják adagolni magukat azzal a cuccal amit nyomatnak?! És egyébként meg a kérdéseimre vàlaszóljon már valaki végre valaki, jó!!
2019. szept. 25. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!