Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Mentális egészség

A kérdés

Volt már negatív/kellemetlen tapasztalatod pszichológussal? Ha igen, milyen?

Nekem volt egy, aki folyton bámulta az órát, ásítozott és nem emlékezett arra, amit korábban beszéltünk.

2019. szept. 25. 21:20  Privát üzenet  

A válaszok
Igazából engem felkavart maga az egész. De most már másként látom, de nyílvan nem szívesen mennék pszichológushoz.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2019. szept. 25. 21:22 Privát üzenet

Igen, úgy akarta az egyik kezelni a fóbiámat, hogy kihangsúlyozta, mennyi mindenről lemaradok miatta.

Eleinte azt hittem ez egy technika és majd segít, de rájöttem, hogy szart sem ér. Magamtól is tudom, hogy a fóbia szívás (ezzel élek hahó) és hülye sem vagyok, tudom hogy ésszerűtlen. De könyörgöm ezért hívják fóbiának, nem pedig ésszerű félelemérzetnek.

Szóval az lett a vége, hogy pár találkozó után nem csak a fóbiám nem javult semmit, de már depressziós is lettem miatta.

Azóta nem jártam pszichológusnál. Magamat fejlesztem, "kezelem". Önismereti könyveket olvasok, meditációs gyakorlatokat tanulok stb. És ha valamiről úgy érzem muszáj mással beszélnem, elmondom az egyik barátomnak ingyen.

De néha (tényleg nem sűrűn) még az alkohol is többet segít, mint amit én eddig pszichológustól kaptam. (Többnél is voltam már, de legtöbb csak szimplán nem ért semmit)

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2019. szept. 25. 22:08 Privát üzenet
Első élményem pszichológussal, amikor depressziósan odamentem, az úriembernek az volt a megfejtése, hogy 1 héten belül álljak munkába, ajánlja a mc donaldset.Ehhez kellet diplomát szereznie.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2019. szept. 26. 12:06 Privát üzenet
A (volt) pszichiáterem kikezdett velem nyíltan.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2019. szept. 27. 10:59 Privát üzenet
Nem volt képes közölni, hogy ő egy hónap múlva szülési szabadságra megy, csak akkor, amikor már odamentem időpontra és fél óra eltelt. Így nyilván ki kellett csengetnem a 12ezer forintot a semmire.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2019. okt. 8. 14:36 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kényszerbetegségből való szabadulás?
Antidepresszáns - pozitív és negatív tapasztalatok?
Mitől lehet, mindig este tele vagyok negatív gondolatokkal, rossz hangulattal?
Nem tudok elengedni egy negativ gondolatot?
Azért rossz a közérzetem, mert eszembe jutnak a negatív dolgok, vagy azért jutnak eszembe a negatív dolgok, mert rossz a közérzetem?
Szerintetek beszéljek egy pszichológussal? Pánikbetegség, szorongás, nem érzem magam boldognak.

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Mentális egészség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!