Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szabaduljak meg a...

CsAnita23 kérdése:

Hogyan szabaduljak meg a szorongástól?

Figyelt kérdés
Egyszerűen màr elegem van. 1 evig szedtem antidepit ès nyugtatòt. Az antidepit letettem mert közel 20kilót hìztam. A nyugtatòt kb 2 hètig tudtam mellőzni. Most megint szedem. De ígyis jelen van a szorongàs. Leakarom tenni de ùjra jòl szeretnék lenni. Nektek ez hogy sikerült?
2019. szept. 30. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Én hònapokig rehabilitàciòn voltam,ott elég jòl helyrejöttem,benzo függõ és depressziòs voltam.
2019. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem hogy sikerült:

- Le kell tenni a nyugtatót, de lassan!!! Kb 10-12 hónap alatt.

- meg kell érteni, hogy mi történik a szorongás alatt az emberrel fizikailag, így nem fog félni annyira tőle.

- Szorongva is menni kell, csinálni kell, az otthon üléstől csak súlyosbodik

- MINDEN (!!) természetes nyugtatót be kell vetni, napi szinten (!!)Könnyű sport, relaxálás, meditálás, teák, magnézium, omega 3-6, stb.

Fárasztó, de nem annyira, mint a szorongás.

2019. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eroltetni kell azokat a helyzeteket ami szorongast valt ki, es idovel szepen lassan az agy elkonyveli biztonsagosnak es nem fog tole felni
2019. szept. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát több hibát látok a gépezetben:

1. Ha az antidepi ellenére szorongtál, miért nem szóltál az orvosnak, hogy nemjó az antidepresszáns.

2. ha az antidepitől híztál, másikat érdemes lenne kipróbálni

3. a nyugtatóhoz hozzá vagy szokva, kérdezd meg a dokit, hogy hogyan lehet fokozatosan letenni.

4. Egy pszichoterapeutát is fel kellene keresned mellé


Egyébként miben nyilvánul meg a szorongásod? Testi tünetek? Ha csak azok vannak, akkor valószínűleg csak a nyugtató elvonási tünetei vannak ...de mindenképpen beszélj az orvosoddal. Ha nem vagy vele elégedett, menj és keress egy magándokit, aki rádszánja azt a fél órát és nem hajít ki 5 perc alatt a rendelőből.

2019. szept. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4es. Antidepi szedése alatt nem volt semmi tünetem. Ugy döntöttem abbahagyom. Miben nyilvànul meg? Ilyem szédülés, mintha nem lenne egyensúlyom.... homàlyos látás pl. Én is arra gondoltam h a nyugtató miatt van ez. H többet kéné szednem belőle. De nem akarok :(
2019. szept. 30. 11:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Na szuper, akkor meggyógyultál, ezek szerintem már csak gyógyszer elvonási tünetek. Az antidepit és a nyugtatót sem szabad csak úgy letenni, hanem az orvos utasítása szerint csökkenteni az adagot.
2019. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az antidepit folyamatosan csökkentettem 2hónapig. A xanaxbòl is csak egy fél 0.25öt szedtem. Aztàn abbahagytam. Most ott tartok hogy 2x 0.25öt szedek. De ha nagyon szèdelgek bekapok mèg egy 0.25öt.. :(
2019. szept. 30. 13:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi volt az elején a tünet, ami miatt elkezdtél antidepit szedni? A xanaxot mikor növelted fel a jelenlegi adagodra?
2019. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Pánikrohamokra kaptam az antidepit. Kb 1 v màsfél hònapja szedek 2x0.25 xanaxot
2019. szept. 30. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez nem pániknak tűnik, hanem az antidepi utóhatása, de szerintem menj vissza mindenképpen az orvoshoz. A nyugtató pont nem fog segíteni, viszont még időben vagy, hogy visszamenj a dokihoz és elmeséld neki, hogy mizu. Ne a xanaxot edd, mert arra tényleg rászoksz (igaz nem két hét alatt)
2019. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!