Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj a munkámmal vagy velem?

Mi a baj a munkámmal vagy velem?

Figyelt kérdés

40 éves vagyok férfi-nemű ember, introvertált és depresszióra hajlamos.

Postai csomagkézbesítő futár vagyok, kb. másfél éve.

A munkaidőm nagy részében nincs főnököm, nincs kollégám, amikor vannak is, velük amúgy sem nagyon érintekezek (mondjuk másfél év alatt nem találtam senkit, akivel érdemes lenne akár beszélgetni is)

Napközben címekre megyek, emberekkel kerülök kapcsolatba, amíg a csomagot átadom nekik, fizetnek és visz'lát. Ha elfogyott a csomag, leszámolok és hazamegyek.

A fizetésem elég sovány, hiszen ez a Magyar Posta. Összességében azonban nem panaszkodhatok, mert a mellékessel együtt a végzettségemhez (sima érettségi) képest egy jó átlagos jövedelmem van - szerintem.

A munkakörülmények ... esőben/hóban és kánikulában nem nagyon kellemes.

Összességében tehát nem sok hátrányát tudom mondani ennek a munkakörnek. Viszonylag szabad vagyok, kinn vagyok, nincsenek rossz kollégák és lényegében nincs főnök sem, és emellett a jövedelem is elfogadható.

Kezdetben lelkes voltam főként, mert láttam, hogy a borravaló nem kevés. Mégis másfél év után a hátam közepére sem kívánom már ezt a munkát.

Összeszerelő üzemben dolgoztam két évig, utána kis tengés-lengés, alkalmi munkák, aztán 13 évig egy laborban voltam (de ott sem találtam a helyem), kis szünet, utána egy suttyó valutaváltó céghez mentem 9 hónapra, ott nagyon suttyó sóher vezetőség volt, de a munkakörülmények egészen szerethetők voltak. De a bérezés nem volt korrekt. Aztán az Exclusive Changehez mentem, ahol korrektül fizettek, cserébe egy 3m2-es üvegkalitkában ültem napi 11 órát, ahonnan 3 alkalommal jöhettem ki, összesen 45 percre. A helyiségnek a legnagyobb kiterjedése a magassága volt. Ott majdnem 5 hónapot bírtam ki. Közben nagymutti itthagyott minket és onnantól már nem sok maradásom volt az EC-nél. Aztán jött a posta.

Kérdésem csak annyi, hogy normális ez, hogy pokolian szarul érzem magam a postánál is? Eddig soha sehol nem volt példa arra, hogy 3 hétnél tovább kimaradtam volna a munkahelyemről, de itt depresszió, neurózis és egyéb szorongásos, fóbiás problémák miatt másfél hónapig voltam otthon, Paroxatot szedtem, közben két hét munka után az üzemorvos alkalmatlannak talált a gyógyszer mellékhatása (izgatottság, alvászavar) miatt. A pszichiáter másik gyógyszert írt, Faxiprolt és mellé Frontint. Így most kevesebb mellékhatás, a nyugtalan láb szindróma is kezd megszűnni, de aludni továbbra sem tudok éjszaka talán csak 2-3 órát, de napközben meg fáradt vagyok, álmos vagyok, de aludni akkor sem tudok.

Hova vezet ez hosszú távon, mi a megoldás?



2019. okt. 2. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Én a BKV nal dolgozom 25 ev utan

Sz...ba se néznek vezetek szorongva

Depisen du alig tudok elinduni

Dolgozni a félelem miatt utálom

A közlekedést az utasokat

Sokszor sírva megyek haza hogy

Ezt kell csinálni de nehéz

Valtani


Gyógyszerek nem nagyon hatnak

53f vagyok

Kitartás

2019. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Az antidepik lassan kezdenek el hatni, akár több hónap is eltelhet, mire tökéletesen leszel. A postás dolgot majd máshogy fogod látni ...és az első válaszolónak is ajánlanám egy jó pszichiáter/pszichoterapeuta felkeresését. Az antidepik jók, de nemárt hozzá a pszichoterápia. Az ember nem mindig tudja megválasztani, hogy hol dolgozzon, viszont a szemléletmódon változtatni lehet (főleg, ha jobban van az ember)
2019. okt. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek csak a fizikai állapoton tudnak segíteni, pszichoterápia az, ami hosszútávon megoldja a gondot. Ez is hosszadalmas, de mélyre süllyedni is az volt. Próbáljátok meg!
2019. okt. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Ti olyan dolgokért nyavalyogtok, amin lehetne változtatni. Majd megnézném mit szólnátok ahhoz, ha mindent megtennétek valamiért, amit szeretnétek, mégsem sikerülne, mert retardáltak vagytok, akkor hogyan éreznétek magatokat? Kedves postán dolgozó, elég sok helyen megfordultál már, semmibe se fájna új helyet találni, ahol jobban érzed magad. Nekem is 29 éves koromig rengeteg munkahelyen kellett megfordulnom ahhoz, mire megtaláltam azt a közeget, ahol elfogadnak, ahol meg van a helyem, ahová nem undorral járok be és amivel elégedett vagyok. De ehhez volt, hogy 1 hónap alatt 20 próbanapon voltam 20 különböző helyen, plusz állásinterjúk... Mindenki hülyének nézett, hogy 2 hónapon keresztül minden munkahelyre nemet mondok úgy, hogy közben kb semmit sem keresek, de amikor 2 hónap keresés után megtaláltam azt, ahol most vagyok, akkor lehet mérlegelni. 1 éve nem undorral járok be a munkahelyemre, sok a szabadidőm, szuper a munkabeosztásom, a kollégák kifogástalanok stb.. De pl ha valaki pár éve azt mondja nekem, hogy ilyen jó munkahelyem lesz, még én sem hittem volna el.. A lényeg, hogy ameddig valamit tudtok tenni, mint ahogy te is kedves buszsofőr, a vezetési tapasztalatoddal sok mindent csinálhatnál... Szóval ameddig az ember tud tenni valamiért, addig soha nincs probléma az életben, az életben az igazi probléma az, amikor mindent megteszel valamiért és pofán vág az élet, hogy hiába, mert nem te döntöd el, nem a tiéd az irányítás...
2019. okt. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!