Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én miért nem érdemlem meg?

Én miért nem érdemlem meg?

Figyelt kérdés

Láttam facebookon egy osztálytársamat. Most végzett az egyetemen, gyönyörű szép lány, a párjával együtt van a fotón. A következő képen a barátnője gratulál neki a diplomájához, aki már anyuka, kisbabája van és kutyái.

Én meg még mindig nem végeztem az egyetemen, állandóan beteg vagyok, orvostól-orvosig járok, ide-oda küldenek kivizsgálásra, kórházba is befektettek. Sosem voltak barátnőim, egész életem a magányról szólt. Hiába próbáltam mindenkivel kedves lenni, csak kihasználtak. Megerőszakoltak, vertek, rengetegen bántottak, a vallásfanatikus szüleim is. Én mindenkinek csak kedvességet adtam, nem értem miért érdemeltem ezt. Mi bennem a hiba? Még a saját testvéreimmel sincs jó kapcsolatom. Az egyik testvérem mentálisan sérült, a másik testvérem pedig alig beszél velem. Neki is egészségügyi problémái vannak, meg kellett műteni, szívgépre kapcsolták... annyira aggódtam érte :( ha arra járok mindig bemegyek hozzá, viszek neki valami kis kedvességet (csokit vagy a hobbijához kapcsolhatót), ráírok, követem az oldalait, de őt nem érdeklem, sosem keres, szerintem lenéz.


Még a tanulásban sem tudom örömemet lelni. Hiába tanulok erőn felül, semmi sem sikerül, mert buta vagyok, (sni-s). Nem voltak jó jegyeim, hiába voltam szorgalmas, 2-3 órát tanultam egy átlagos napon, dolgozatok előtt néha 5-6 órát is. A nyelvvizsgám többszöri nekifutásra sem sikerült, jogsim sincs, egy 0 vagyok... és már ott tartok, hogy nem is értem miért élek egyáltalán... én miért nem születhettem szerető családba, miért nem születhettem szépnek vagy okosnak? Miért nem vagyok szerethető? Nekem miért nem lehet boldog életem? Ezek a gondolatok kavarognak bennem nap mint nap. :(


Nincsenek illúzióim arról, hogy másoknak tökéletes az élete, de mindent sokkal könnyebb úgy elviselni, ha az ember mellett ott vannak a barátaik, a párjuk és a családjuk. Mellettem nincs senki, csak a betegség és a rossz emlékek. Talán mégis megérdemeltem a sok verést, erőszakot, fájdalmat amit kaptam... nagyon rossz érzés ez az egész. A az érzés, hogy felesleges vagyok, egy púp mások hátán. Senkit sem tesz boldoggá az, hogy élek, hogy megszülettem, mindenki elhajt, még akkor is, ha ajándékot viszek, mosolygok, kedves vagyok... a volt osztálytársaim nem köszönnek nekem vissza, elfordulnak ha meglátnak. Annyira rosszul esik, hogyha rá gondolok egyszerűen elbőgöm magam. Én nem ártottam senkinek, mégis én szenvedek, nem azok, akik hurkásra vertek, meggyaláztak, ellopták a fiatalságomat és a nőiességemet. Ők élik a világukat, van párjuk, családjuk, munkájuk, pénzük, barátaik, motivációjuk. Én meg odáig süllyedtem, hogy meg akarok halni... Tényleg ezt érdemeltem? Tényleg ennyire igazságtalan az élet, hogy egyeseknek megad mindent, nekem pedig csak a szenvedést?



2019. okt. 2. 14:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
Hogyan erőszakoltak meg, és mikor?
2019. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú volt ezt olvasni. Majdnem elsírtam magamat. Sajnos nem mindenki kap jó életet,boldogságot. Valaki többet kap,valaki kevesebbet,valaki semmit sem csak szenvedést. Sokszor az kapja meg a boldogságot aki egyáltalán nem érdemli meg. Ismerem az érzést.
2019. okt. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

A szenvedést te választottad.

Akár hiszed akár nem.

Akkor is, ha ez rosszul esik.


Sajnálom, hogy tényleg sok problémád van, de változtass a hozzáállásododn.

Áldozat típusú ember,sosem boldog,viszont az ő döntése.


Azt sem értem minek kell mindenkivel kedvesnek lenni.

Én is ilyen voltam, ki is használták.

Hát megvaltoztam.


Ha nem keresnek a barátok,akkor nem buslakodom, sőt nem is foglalkozik vele,hanem elfoglalom magam.

Tervezem a jövőmet.

Gyakorold az agykontrollt, vezess hála naplót, tanulj onismeretet.


Nem is ertem minek köszöngetsz annak aki megvert?

Ne kuncsorogj szeretert, tiszteletért.


Először szeresd,tiszteld magad, utána más is fog.


A multal, ne foglalkozz.

Annak vége.


Próbálj meg ezentúl jó dolgokra gondolni.

Amit gondolsz, azt meg is kapod.

Ha arra gondolsz, hogy neked milyen rossz,akkor rossz is lesz.



Ha arra gondolsz, hogy ma mindenképpen jó napon lesz,akkor is ha xy-bak 21 barátja van, nekem meg 0 akkor jó napod lesz.

Tanulj meg egyedül is boldog aki lenni.


Egy szenvedő bubanatos sirankozos csajt senki se szeretné

2019. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BrettShaw ***** válasza:
100%

Az életben semmi nem azon múlik, hogy ki mit "érdemel". (Ez sajnos egy veleszületett elmebeteg rögeszméje az egész emberiségnek.)

Ne hasonlítgasd magad másokhoz. A saját életeddel foglalkozz, hogy tudj rajta javítani.

2019. okt. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan ilyen sok választ kaptam. Nem is reméltem, hogy ezt a sok szöveget valaki elolvassa. Köszönöm, nagyon sokat jelent nekem ez :)


#3, nem esik rosszul, nagyon örülök, hogy írtál :) Csak nem annyira értem, hogy lehet eldönteni, hogy mit érezzek? A figyelemelterelés működik, pár órán keresztül, de amikor megállok egy percre és eszembe jutnak a dolgok, amiket elfojtok, egyszerűen nem tudom azt dönteni, hogy "kit érdekel, nincs is szükségem arra, hogy valaki szeressen"... az ember társas lény, van ebben a magányban valami borzalmasan nyomasztó.


Ha valakivel beszélgetek, akkor nem vagyok búbánatos, mert boldoggá tesz a beszélgetés :) Csak akkor vagyok búbánatos, ha telnek a napok, hetek és legfeljebb annyi társas kapcsolatom van, hogy köszönök a családtagjaimnak ők visszaköszönnek és ennyi...


Próbálom magamat elfoglalni, lekötni, egyetemre járok, sokat tanulok. Az az én döntésem, hogy leülök tanulni, de az nem az én döntésem, hogy megbukok, hogy kórházba kerülök, hogy belázasodok és szinte állandóan beteg vagyok. Nem akarok ezekkel a negatívumokkal foglalkozni, de ha ez tölti ki a napjaimat, a betegség, az, hogy magamban vagyok és tanulok egy olyan vizsgára amin már 3x megbuktam, akkor hogy döntsem el, hogy ne érezzem magamat egy 0-nak? :(

2019. okt. 2. 16:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne hasonlítsd a saját életedet másokéhoz. Én is gyakran beleesem ebbe a hibába, de nem éri meg.


Egyébként pszichológusnál is jártál? Én terápián vagyok, több, mint másfél éve, és lassan, de biztosan javulok. Lehet, neked is jót tenne.


Kitartást!

2019. okt. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt valóban nem igazán lehet eldönteni, hogy mostantól máshogy érzed magad. De azt eldöntheted, hogy nem tekintesz senkit nullának, csak azért mert sok kudarc érte. Eldöntheted, hogy ha a családod/közeged vmiért kiközösített, keresel másikat, kedvesebbet, jobbat. És eldöntheted, hogy szakemberhez fordulsz, ha szenvedsz.

És, biztos nem azért szenvedtél, mert megérdemelted volna, ne add fel, biztos leszel még jobban is. :)

2019. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én miért nem születhettem szerető családba?

Sajnos sokan nem szerethető családba születnek :(

sok a felelőtlen szülő aki vállal gyermeket


Sajnos átérzem soraidat,hasonlókat éltem át... nem vagy egyedül ezekkel a problémákkal


Ne foglalkozz negativ emberekkel!

Sajnos sok a rosszindulatú,gonosz irigy ember :( velük nem kell törödni csak muszályból elviselni

mert a másik ember megy tönkre


Nehéz segítőkész,jóindulatú ismerősöket találni

Nem lehetetlen!


Ne árts másokat,ne bánts másokat!

akik bántanak kerülni kell őket,sajnos mindig voltak és vannak és lesznek ilyen emberek nem tudunk velük mit kezdeni :( csak annyit hogy nem foglalkozunk velük

próbálunk mással elfoglalni magunkat


Minden jót kívánok neked!

2019. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia az én nővérem sem beszélget velem egyetemre járt ő is,én meg nem.
2019. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én reggel 8tól este 6ig tanultam és mégsem sikerült semmi csak a 8osztály
2019. okt. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!