Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-re való gyógyszerek...

OCD-re való gyógyszerek mennyire tudják enyhíteni a kényszeres cselekvéseket és mennyi idő amíg hatnak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 2. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Azt mondják, 2 hét után hatnak a gyógyszerek, de érdemes pszichoterápiával együtt alkalmazni. De gyógyszer nélkül is gyógyítható.
2019. okt. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Perzse alapból pszichiáterrel akarok iratni olyat ami kell csak gondoltam megkérdezem.Hát nagyon jó lenne nem szedni semmi szart, de már kb.10 éve van ez nálam és nem tudom anélkül hogy lehetne elmulasztani.
2019. okt. 2. 16:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Pontosan mik a kényszereid, énis ebben szenvedek és hátha tudok segíteni. :-)
2019. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább a tisztaságmánia az ami gondot okoz.De az nagyon durván és ezen kívül van, hogy néha hosszabb ideig tapogatok dolgokat mint amennyit kéne, de ezt pl. ha emberek közé megyek szinte teljesen le tudom küzdeni szóval ez annyira nem lényeg.Neked mik vannak?
2019. okt. 2. 18:39
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kézmosásos, meg azután a gondolataimtól féltem/félek hogy hatással lehet a tetteimre. Most már tudom, hogy hülyeség. A lényeg, hogy tudd rzeket
2019. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*ezeket csak a betegséged mondatja és csináltatja veled. Nem lesz semmi baj, ha csak annyiszor csinálsz meg vmit, amennyiszer kell. Ha van kedved beszélgethetünk!
2019. okt. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom tudom 10 év alatt már annyian mondták meg én is mindíg mondom magamnak, hogy de basszus mi lesz ha nem csinálod meg semmi de ez a tapogatásos dologig volt okés, se ha nem addig fürdök meg nem annyiszor mosok kezet ahányszor érzem a késztetést olyan trógernek érzem magam meg ápolatlannak és összecsapottnak nemtom, hofy magyarázzam el igen tudom hülyeség meg minden így leírva is úgy vagyok vele, hogy mi a franc, de ez van és csak remélem hogy idővel enyhül.Amúgy persze beszélhetünk örülök, hogy írtál jó tudni hofy nem vagyok egyedül ezekkel :).
2019. okt. 2. 21:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Az en ismerosom, allandoan attol, hogy

Megoli a gyerekeit.

Visszatero kellemetlen gondolatok uzik.

2019. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Allandoan attol fel ezt kihagytam
2019. okt. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Szia. Nem tudom aktuáli-e még a kérdés, de én is 7 éve vagyok nagyon durva OCD-s (én nem tudtam/tudom társaságban sem leküzdeni), nekem a Rexetin nevű antidepresszáns segített csak, de abból is a napi legeslegmagasabb dózis a 60 mg. Előre próbált gyógyszereim nem segítettek a kényszereken. Hozzá kel tegyem én több mentális betegséggel küzdök, de kényszerekre és gondolatokra csak ez vált be. A másik, ami nem gyógyszer, de segít az a Mindfullness (tudatos jelenlét). Vannak könyvek, interneten hanganyagok. Egy próbát megér, ha még nem próbáltad.

Remélem tudtam segíteni.

2019. okt. 30. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!