Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen gondolatoknak mi a...

Az ilyen gondolatoknak mi a neve es hogyan szuntethetok meg?

Figyelt kérdés
jarok pszichologushoz ezt elore leszogezem, de nem merek neki ezekrol beszelni. szoval mikor mondjuk a kest a kezembe veszem akkor felek, h artani fogok vele masnak (pedig nyilvan nem). illetve mondjuk mikor haziallatot vettem akkor feltem, h bantani fogom (termeszetesen nem). regebben is elofordult ilyesmi, de akkor extrem felelmet eltem meg es erre fogtam. de most ugy kulonosebb felelmem nincs, max szorongas. mi az ilyen gondolatoknak a neve (utana akarok keresni, azert fontos)? illetve mikor nagy megalaztatas er akkor olyan erzesem van, mintha kiszakadnek a vilagbol es semmi se szamitana. ilyenkor megfordul a fejembe az ongyilkossag gondolata es a minden mindegy alapon az is, h bantsam azt aki ezt teszi, meg a borton se erdekel. egyszeruen atall az agyam es extrem panikba esek. pedig vissza szoktam szolni, ha ugy van. valaki valami help?
2019. okt. 2. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség,deperszonalizáció,depresszió=bipoláris depresszió.
2019. okt. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hm, fincsi. koszi
2019. okt. 2. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:

OCD

Pszichológus lehet nem lesz elég, viszont egész jól kezelhető.

Amúgy az is OCD-s tünet, hogy a pszichológussal nem mersz róla beszélni.

2019. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség. Tudd, h ezek a bántó gondolatok a betegséged gondolatai, tehát csak gondolatok. Ne félj tőlük, mert annál jobban kínozhatnak. Jobbulást!
2019. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BrettShaw ***** válasza:

Kényszergondolat, kényszerképzet. Ha félelmet kelt benned a saját kényszergondolatod, akkor nem lesz belőle kényszercselekvés, nyugi. Mondd el a pszichológusnak, mielőtt valami olyan kényszerképzet kifejlődik benned, ami viszont magatartászavarhoz vezet.


Egy nagyon jó előadás a kényszerbetegségről:


https://www.youtube.com/watch?v=-yt5apD-7FA

2019. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!