Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongás, pánikbetegség,...

Erős szorongás, pánikbetegség, szociális fóbia, étvágytalanság ellen milyen vitaminokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Már régóta szedem a sokadik antidepresszánst, Frontint, de nem igazán veszek észre változást, szeretném őket elhagyni, vagy legalább csökkenteni, mert nagyon fáradékony, álmos vagyok tőlük egész nap, memóriám az konkrétan 0. Teljesen kivizsgáltak mindenre, negatívan.

Most kezdtem el edzeni, illetve egy ideje meditálok is. Hallottam, hogy szorongásra nagyon jó a magnézium, magne B 6, B vitaminok, A, E, D vitaminok (enyhe D vitamin hiányom van), Omega 3, 6. Sok helyen olvastam, hogy sok készítményben vannak adalékanyagok, illetve nem is hat rendesen, átverik a fogyasztókat.


Egy egészségmagazin fő témájában a szorongásról, depresszióról volt szó, amiben leírták, hogy mely vitaminokból mekkora mennyiséget kellene szedni (nyilvánvalóan sokkal többet, mint egy átlagos mentálisan egészséges embernek), viszont akármelyik drágább bio boltban is kapható vitaminokat néztem, sajnos nincs mindenből akkora mennyiség, mint amennyire szüksége lenne egy mentálisan beteg személynek.

A Gal+ multivitamint láttam, az egész jónak tűnik, csak sajnos abban sincs minden vitaminból akkora mennyiség.


Idézem:

300 mcg biotin

100 mg B6

min. 1000-8000 mcg B12 metil-kobalamin

400-800 mcg metil-folsav

50 mg B1, 50 mg B2

500 mg pantoténsav

min 1-2 g C vitamin

1000-8000 mg D vitamin

400-2000 mg magnézium

30 mg cink

Omega 3 és 6 (4:1) min. 1000mg


(ez a kettő számomra most nem annyira mérvadó)

100-200 mg Koenzim-Q10

1000 mg L-Karnitin


Kérem, aki ír a kérdésemre válaszoljon. Milyen vitaminokat kellene vennem? (gyümölcsöket, zöldségeket nem fogyasztok, az oka lényegtelen) Nem igazán tudom, hogy jó áron hogyan tudnék ekkora adag vitaminokat bevinni a szervezetembe.



2019. okt. 2. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha jó árérték arányt akarsz, akkor kondis tápkieges boltot nézz. Biotech USA. Scitec. Stb.

Vannak jó áron extrém mennyiségű vitamint tartalmazó készítmények is. Nekem pl sport orvosom kifejezetten ezeket tanácsolta, nem pedig a gyógyszertárban kaphatoakat.


Viszont a kiegyensúlyozott táplálkozást semmi sem pótolja. A táplálékkiegészítő, mint ahogy a nevében is van, egy kiegészítő! De papolni nem szeretnék, a te szervezeted, az említett boltokban nézz körül, legtöbb üzletben még ilyen jellegű tanácsot is adnak akár.

2019. okt. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azok a vitaminok nem tartalmaznak egészségtelen adalékanyagokat ugye?
2019. okt. 2. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg fajta van. A boltban meg tudják mondani
2019. okt. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

B vitaminból komplexet érdemes szedni, amiben az összes benne van.


Citromfű kapszula


Valamint: C vitamin, Magnézium, Cink, D3, Omega 3


Ezek erősítik az immunrendszered és talán kis kihatással lehetnek, hogy pozitívabban lásd a világot, de magát a pszichés problémáidat nem fogja megoldani.

2019. okt. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy amikor én jól vagyok, akkor semmilyen vitamint nem szedek, el is felejtem.. nincs rá szükségem. Amikor jön a rossz időszak, akkor bszom ki a pénzem a drágábbnál drágább vitaminokra, csak hogy egy kicsit is jobban legyek, aztán kvára nem ér semmit se. Engedd el a vitaminokat. Nem fognak meggyógyítani. (nyilván nem arról beszélek, ha vérből kimutatott hiányod van, akkor természetesen szedjél) Inkább fejben tedd helyre a dolgaid.
2019. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

B komplex 100dbos barna doboza van. Ár/érték aranyban a legjobb

Folsav lehet 60 dbosat kapni 3mg van 1dbban.

Cinkből ne ess túlzasba mert pl a vas felszíbódását gátolja nem lenne jó vérszegenységig eljutmi miatta.

E meg A vitamint nem érdemes szedni. Inkább vegyél olajos magvakat vagy lenmag, tökmag, kendevmag, csiplebogyó magolajat. Ezek magyon jó e vitamin források és omega 3 is vam bnnük. Ha nem eszek zöldséget gyümölcsöt akor próbalkozz a májjal abban van sok A vitamin. Megnerot magnézium a legjobb szerintem

Ha minden nap szeded elég egy negyed. Nem akarok beleszólni de a c vitamin elégge meg tudja terhelni az ember gyomrát és nem kell belőle sok. Jobb lenne valami gyümit vagy zöldséget mégis enni. D vitamin eurovit d vitamin cseppek

A rossz hír hogy én ezt mind eszem és pont ugyan úgy szorongok és semmit nem hat. De hajrá :D

2019. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A GAL az általam ismertek közül a legjobb, pedig legalább 60 terméket átnéztem már. Amiket #1 sorol, azok meg a legrosszabbak, ár/érték arányban is; nemcsak az adalékanyagok miatt, hanem mert egymás felszívódását akadályozó dolgok vannak bennük és ráadásul amúgy is rosszul felszívódó vegyületekben. És a boltban nem tudják megmondani, még a gyógyszertárakban sincsenek sokszor képben, hogy miért problémás az, ha magnézium-oxid van egy MagneB6 Stress Controlban. (Mert a magnézium-oxidból például szinte semennyire sem szívódik fel a magnézium.)

Ha tényleg ilyen dózisokat szeretnél tolni és nem találod a boltokban, az [link] -ról rendelhetsz. De azért elég sok minden teljesíthető, pl. a Vitaking Biotin elég nagy dózisú, vegytiszta aszkorbinsav minden drogériában van, GAL-nál van vegytiszta magnézium-aszkorbát vagy magnézium-laktát, előbbiből a C-vitamin is megvan, D-vitaminból szerintem nem mg-ra, hanem nemzetközi egységre (NE vagy IU) gondolsz, szintén a GAL-nak van nagy dózisú, de akkor már érdemes inkább a K2-D3 készítményüket szedni, hogy a kalcium felvételében és csontba építésében is segítsen. Metilfolátra gondolsz szerintem a metil-folsav helyett, ez főleg várandós vitaminok és jobb fajta B-komplexek összetevője, ha valaki nem tudja bontani a folsavat, akkor segíthet. Általában eleve 400-800 mikrogramm van ezekben a készítményekben is. Ha nem eszel zöldséget és gyümölcsöt, akkor gondolom, hogy húsokat, tejterméket és gabonákat eszel, következésképpen az emésztőrendszered nincs a legjobb formában. Ez már önmagában erősítheti a szorongást, pánikbetegséget és társait, tanulmányok szólnak az ún. "áteresztő bél szindróma" és az ilyenek kapcsolatáról. Úgyhogy ha az étkezéseden nem vagy hajlandó változtatni az egészséged érdekében, legalább nagy dózisú probiotikumokat szedhetnél még.

2019. dec. 28. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi és ilyen mennyiségű vitamin egy nagy pénzkidobás. A vitamin akkor hat ha vitaminhiányod van. Ha nincs akkor csak méregdrága vizeletet és székletet gyártasz vele. A helyedben inkább változatosan táplálkoznék és elkezdenék sportolni. Vitamint pedig csak célzottan szednék hiány esetén. Ilyen mennyiségű vitamintól nem jól hanem rosszul leszel. C vitaminból mi a francnak ekkora mennyiség. Nem szívódik fel! Csak a vesédet terheli és kipisiled. Mltúl sok magnéziumtól fosni fogsz. Ennyi cinktől meg hosszútávon vas és réz hiányod lesz...ésszel kéne élni.
2019. dec. 28. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A GAL+-t próbáltam már.

Alultáplált vagyok, vashiányom, d vitamin hiányom van a többit nem tudom ulletve 10db fibroadenomam van. Nem stresszelek semmi miatt mégis szorongok ami nekem fura. Igazából ez most lényegtelen. Fibroadenoma miatt gondoltam a sok c vitamint. Elvileg a c vitamin nem okoz vesekövet több orvos szerint. Szentgyörgyi Albert is töménytelen mennyiséget szedett mégsem volt veseköve és sokáig élt. Lehet csak azért mondják azt hogy a beteg ember ne gyógyuljon így véletlen se lehessen nagy mennyiségben hozzájutni. Én most 2000mg c vitamint, magne b6-ot, vasat, omega 3at illetve D vitamint szedek. Kevésbé vagyok fáradt illetve a vírusok is "elkerültek" mostanában.

2020. jan. 9. 19:41
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Ez a vesekő-ügy egy tévhit. Az aszkorbinsav (C-vitamin) a meszes veseköveket éppenhogy feloldja, nem építi (sav). Azok a vesekövek pedig, amiknek az anyaga nem oldódik a C-vitaminnal savassá tett vizeletben, bizonyítottan más okból alakulnak ki, nincs közük a C-vitaminhoz. Lásd: [link]
2020. jan. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!