Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan antidepresszánst keresek...

Olyan antidepresszánst keresek, ami nem okoz impotenciat és megszünteti a depressziót, szorongást. Ismertek Ilyet?

Figyelt kérdés

Arra lennék kivancsi, aki szedett vagy szer antidepresszánst és jobban lett tőle.

Sajnos én már nagyon kinlódok. Voltam már pár pszichoterápiàn, de nem igazán használt. A gyógyszer az utoló, amit ki akartam próbálni, de nek élet így az életem. 36 éves vagyok és évek óta úgy kinlódom végig a napokat. Aztàn valamikor magától jön olyan pár nap, hét, amikor eltűnnek a negativ erzeseim, akkor nagyon könnyűnek tűnik minden, de ez az erzés sajnos csak átmeneti. Nagyon megköszönöm a segítségeteket és pozitív tapasztalataitokat. Minden pozitív hozzászólást szívesen veszek.



2019. okt. 3. 21:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Az antidepreszánsok egyik ronda mellékhatása éppen az orgazmus "levágása", és néha impotencia.


Volt időszak, amikor kelett szendnem ilyen sze/art.

Nagyon durva pánikrohamaim voltak. Tűzoltásra jó, ha van mellé rendes pszichoterápia, de hosszú távra semmit sem ér. A mellékhatásai annál rohadtabbak, és nagyon nehezen lehet leállni róluk.

2019. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Én hat évig szedtem antidepresszánst, semmilyen mellékhatása nem volt, csak az elején hozzászokáskor és a végén elhagyásakor. Ezek sem voltak durvák, csak picit kellemetlenek.


Két évig utána tünetmentes voltam, most kb háromnegyed éve újra antidepresszánst kellett kezdenem szedni. Ez most más fajta mint az előző, az előzőnél hozzászokásig alvás problémám volt (nem tudtam aludni), ennél nekem is eleinte szexuális problémát okozott, kb 3 hétig. Impozánciát nem, de nem tudtam elélvezni. Viszont a betegségemen segített ezért adtam neki esélyt. Azóta tünet mentes vagyok, és a szexuális életemmel sincs gond.


Nyílván nem szedném, ha enélkül is tudnék élni, de ha az élet gyógyszer nélkül kínlódás, akkor megéri. Legalábbis nekem rengeteget segített.

2019. okt. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

2. hozzászólótól kérdezném, hogy neked is olyan elkeserítő és kétségbeejtő napjaid voltak, amikyenek nekem? Én gyakorlatilag úgy kinlódom végig a napokat, felörli a lelkivilágomat, fáradt vagyok vármit csinálni, munkàmat alig tudom elvégezni. Nagyon szentimentális vagyok, most olvastam több olyan fórumot is, ahol irták, hogy szinte megmentette az életüket a gyógyuszer és a pokol után kiegyensúlyozottan élnek. Ezt én jelenleg el sem merem hinni, olyan varázslatos dolog lenne ez. A szexuális gátoltság csak a hozzászokás alatt volt? Megkérdezhetem milyen gyógyszert szedtél?


Elsőnek is köszönöm a válaszát.

2019. okt. 3. 22:36
 4/27 anonim ***** válasza:

Jarvist szedtem régen, nekem nem depressziós tünetek jöttek vissza, hanem zavart lettem egy idő után gyógyszer mentesen. Most Floxetet szedek.

Az első nem okozott szexuális problémát, csak hiába voltam fáradt nem tudtam aludni rendesen eleinte. De csak egy hétig kb. Viszont az akkori depresszióm megszűnt tőle. Én sem hittem el előtte, hogy egy gyógyszer segíteni tud. Mindenhol, még a csapból is az folyik, hogy a gyógyszer nem segit. Csakhogy vannak esetek, amikor felborul valami az ember agyában, azon viszont csak a gyógyszer segít.


Nekem most is segít. Ennél a gyógyszernél pedig csak az elején voltak szexuális problémáim, mint említettem, azóta teljesen rendben vagyok. Nem okoz semmilyen gondot, csak a leszokástol tartok előre picit. De mindenképpen megéri nekem.


Keress fel egy normális pszichiátert. Lehet első körben nem is gyógyszert fog adni, pl omega 3 hiány is okozhat depressziós állapotot, egy normális pszichiáter először teszteket csinál.

2019. okt. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nekem a Dulsevia nem okozott ilyesmit. De azt mondom, hogy még mindig jobb egy impotencia, mint a garázsban lógni egy kötélen Karácsonykor. Amúgy az emberben minden mindennel összefügg. Olyat még nem hallottam, hogy "full depis vagyok, de amúgy áll a cövek, mindig lenne kedvem szexelni." A gyógyszer sem kirobbanó életkedvet csinál, max fent tart a vízfelszín felett. ha elmúlik a depi, elmúlik a lötyi.
2019. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
hat igen, depressziosan kb soha nincs kedvem szexelni, de felek hogy ha gyogyszert szedek akkor eselytelen lesz, hogy ez javuljon, marpedig az is rosszkedvet okozhat. Amugy nem is magam miatt erdekel ez, mert ha nincs kedvem nem hianyzik.. igy nem is zavarhat. Viszont az ember parkapcsolata ramehet konnyen. Olvasom, hogy 2-3-4 het meg jon a kedvezo hangulatjavito hatas. Sokan alig tudjak kivarni. En meg azt mondom, hogy hosszu evek szenvedese utan a par het az semmi. Foleg ha utana a mellekhatasok is megszunnek esetleg. Egyebkent nekem a depresszio es szorongas is rengeteg tunetet tud okozni, azok is lehet megszunhetnek. Pl a szorongas miatt magas pulzus, magas vernyomas, tulevesek miatt hiztam 30 kilot... Hat en nagyon kivancsi vagyok, hogyan hatna ram egy jo gyogyszer. Legrosszabb ebben a helyzetben, hogy a csaladom es barataim is elbagatelizaljak ezt es csak azt gondoljak egy ido ota ilyen buvalbelelt merev ember lettem aki besavanyodott. Ez nagyon rossz, mert azt szoktam gondolni, ha egy orara atadhatnam nekik, amit a legsotetebb napokon erzek, akkor nagyon meglepodnenek.
2019. okt. 4. 00:40
 7/27 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyszerszedés előtt nem volt kedvem élni se, nemhogy szexelni. 2 hónapja szedek Escitilt és mostmár van kedvem szexelni. Nincs semmi szexuális probléma. Akkorát lőttem első alkalommal 2 hónap után, mint nég soha.
2019. okt. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

7 es től kérdezném, hogy a hangulatodat is rendbe tette a gyógyszer?

En is kb így vagyok, ha napi túlélés. Nagyon örülnék, ha segítene a gyógyszer, akár egy mankó. Nem vagyok gyógyszerpárti, de nem szeretnék egész életemben szenvedni, ha jobb is lehet.

2019. okt. 7. 00:23
 9/27 anonim ***** válasza:
Sokat segített, de még nem az igazi. Nálam nagyon erős szorongás volt, pánikrohamokkal tarkítva. Kb. másfél hónapja szedem és végre ismét kezdenek érdekelni a világ dolgai, oda tudok figyelni a munkámra és már ismét van némi érdeklődésem a szex iránt is. Azt bánom, hogy 2 hónapig hagytam magam senyvedni pusztán xanaxon élve. Már lehet, hogy rég kutya bajom se lenne. Mellékhatások nálam nem igazán voltak/vannak, fél szemmel kezdtem, aztán 10 nap után emeltem fel egész szemre (Escitil 10mg). Erre érdemes odafigyelni, mert felerősítheti a szorongást (én először egész szemmel kezdtem, hát az borzalmasan felerősítette az amúgy is erős szorongást). A fél szemnél viszont már semmi különbséget nem vettem észre).
2019. okt. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
*bocs, kb. 2 hónapja szedem (mondjuk írtam is előzőleg)
2019. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!