Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van oka élni valakinek, aki...

Van oka élni valakinek, aki értelmi fogyatékos, ezért gyakorlatilag semmilyen értelmes munkát nem tud elvégezni?

Figyelt kérdés
25 éves lány vagyok és értelmi fogyatékos :( Úgy érzem semmi értelme annak, hogy éljek, mert állandóan szégyenkeznem kell. Az emberek kinevetnek és szívatnak a képességeim miatt, miközben ők úgy gondolják, hogy "mivel buta, úgysem érti". Pedig nagyon is értem és nagyon fáj. :( Én nem tehetek arról, hogy butának születtem. Egész életemben szorgalmasan tanultam, hogy ne bukjak meg semmilyen tárgyból, előfordult, hogy a szüleimmel hajnalban is a kémiaházi felett ültünk és már mindhárman sírtunk, mert 6-7 órányi segítés és magyarázás után sem tudtam megoldani a példát. Jártam fejlesztő tanárokhoz korrepetálásra és mindent megteszek azért, hogy fejlesszem magamat. De mindez nem elég ahhoz, hogy az ember meg tudjon élni, hogy jó munkahelye legyen és beilleszkedjen közösségbe. :( Nem tudok önálló sem lenni, mert nem tudom elintézni a rám bízott feladatokat, vagy rosszul csinálom meg pl. ha vásárolok és készpénzzel fizetek, nem tudom kiszámolni, hogy mennyit kell odaadnom. Egyszer még meg is lökdösött a mögöttem álló, hogy mit szerencsétlenkedsz te fogyatékos, nem látom mekkora sor van mögöttem?! Bármit is csinálok, mindig az a vége, hogy megszégyenülök. Szörnyű érzés ez a feleslegesség, kirekesztettség. Sőt, hogy gyakorlatilag egy idegesítő púp vagyok az emberiség hátán és még a szüleim sem lehetnek rám büszkék... van okom egyáltalán élni?

2019. okt. 4. 11:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

...egyedül én gondolom úgy, hogy ez kamu?

A kérdezők 80%-a nem tud ilyen színvonalon írni.....

2019. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
65%
Igen kamu
2019. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Alain Delon ***** válasza:
71%
1: Igen.
2019. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Bármit megtennék azért, hogy kamu legyen, de sajnos nem az. Sajnos azt nem látjátok, hogy mennyi ideig tartott mire megírtam ezt a szöveget és százszor is átnéztem, nehogy hiba maradjon benne és emiatt is kinevessetek. :(
2019. okt. 4. 12:15
 5/27 anonim ***** válasza:
72%
Kamu, vagy pedig nem vagy fogyatékos. Hibátlan helyesírással kiírni egy ilyen hosszú szöveget csak ép ember tud. A legtöbb menő arc 3 szót nem tud leírni 5 hiba nélkül. Amúgy azt tudtad, hogy Einstein is bukott matekból? Pedig őt rosszindulattal sem lehet butának nevezni.
2019. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%
Pedig nagyon gyanús, hogy ez nem értelmi fogyatékosság... Maximum diszlexia, diszkalkulia vagy valami hasonló.
2019. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%
Persze, hogy kamu. Eltévesztetted a kategóriát. A családi kapcsolatokban szoktad írni a meséidet.
2019. okt. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
(Einstein soha nem bukott meg matekból [link]
2019. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, mekkora az intelligenciád? Mert biztos mérték.

Melyik tüneteit véled felismerni magadon?

Kiváló nyelvi képességek értelmi fogyatékossággal

[link]

Diszkalkulia, ami nem zárja ki azt, hogy jól írjál.

[link]

2019. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy van valami rejtett tehetség, amire még nem jöttél rá. Zene, képző művészet, vers. 25 éves vagy, van idő megtalálni. Ha a hozzáállásod olyan, mint a kémiához, akkor Te minden Tőled telhetőt megteszel, ami pozitív.
2019. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!