Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Metadon vélemények? 🤔

Metadon vélemények? 🤔

Figyelt kérdés

2019. okt. 4. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Heroinista vagy egyéb ópiátfüggő vagy? Mert egyébként nem értem a kérdést.
2019. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Az a helyzet hogy régebben kipróbáltam a metadont, és nekem eléggé be is jött, de azóta már rájöttem hogy nem tud olyan sokat.

Illetve tud, mert a metadonban az a jó ~ hogy hosszú a hatása, és eléggé stabil.

Viszont szerintem egy pont felett hiába nyom be sokat (akár iv) az ember - a hatása nem igazán emelkedik..

Mindezt azonban nem így láttam régebben, csak most látom így ~ amióta kipróbáltam egy Német gyógyszert a tilidin al-t.

Ez egy vicces kis gyógyszer, és belőni ugyan nem lehet mint a metát, de sokkal tisztább, és keményebb készenlétet okoz (már-már megközelíti a heroin szintjét).

2x teszteltem ezt a gyógyszert először 150mg-vel - majd mivel ez nagyon kevésnek bizonyult rányomtam és 100-at és bumm ~ olyan készenlétet okozott amit a heroin óta nem éreztem. Konkrétan azt éreztem veszélyben van az életem, és nem tudtam nagyon felkelni sem, akkor jutott eszembe hogy egyszer a heroinon értem csak el ezt a szintet.

Míg a metát belövi az ember, és egy viszonylag egyenletes hatás ad mondjuk 4-5 óráig - utána meg eléggé fenn tart még 3-4 óráig ~ addig ez a tilidin (gyomorból) 1 óra mire egyértelműen kezd megjönni - utána 1 óra kb az a metadonos szint - aztán rákapcsol és kb 2-3 óráig dinamikusan emelkedik. Ráadásul ha rádob az ember akkor jön egyre-egyre erősebben. Viszont amikor eléri a csúcspontot, akkor kb egy óra és szinte teljesen kimegy (vagy legalább 90%-ban). Szóval kb ugyanúgy viselkedik mint a heroin. Magának az op-hatásának sincs felső határa, ami felett rosszabb lenne, vagy másként adná be, szóval egy igencsak addiktív szerről beszélhetünk.

Az volt a vicces hogy tegnap 250mg-ra sp-t lőttem rá, és ugyan éreztem a háttérben az speedet - de az ópiátos nyugalomban esélye sem volt kiteljesedni.


Más gyógyszereknél (tramadol, contramal) is az volt a baj hogy egy pont felett nem lehetett fokozni (vagy rosszul lett az ember) és nagyon kiszámíthatatlan, rövid volt a hatásuk.


Szóval a metadonról tömören az véleményem hogy az egyik legjobb szer ha a hatás időtartamát nézzük, azonban ha az a cél hogy valaki keményen elszálljon - arra már nem feltétlenül az a legjobb...

2019. okt. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a Suboxone jobban bejött, nem okoz akkora függőséget, mint a meta, hatásban viszont elég jó. Ja és ami a legjobb, hogy nem lehet belőni, így nem olyan veszélyes, mint a többi ópiát.
2019. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!