Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emiatt szükségem van antidepre...

Emiatt szükségem van antidepresszánsra?

Figyelt kérdés
Voltam pszichiáternél, akinek elmondtam a problémáimat, és rögtön antidepresszánst írt fel. Tett fel kérdéseket, amikre válaszoltam. Azt mondta hogy meg is tagadhatom a gyógyszert, de ő tudja tanácsolni, mert attól majd sokkal jobban fogom magam érezni, és később, ha már jobb lesz, le is tudok szokni. Úgy éreztem annyira nem érdekelte, amit elmondtam neki. Bővebben nem szeretném kifejteni, de a lényeg az, hogy megviselt egy elmúlt párkapcsolatom, amiben nem éreztem jól magam, alacsony önbizalom, szorongok ha emberek közé kell mennem, illetve irigykedem másokra, akik sokkal ügyesebbek, talpraesettebbek az életben tőlem, önutálat, szégyen. De most már még jobban szégyellem magam.
2019. okt. 4. 21:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha számít valamit 26 éves nő vagyok.
2019. okt. 4. 21:07
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha orvos úgy látta, akkor valószínűleg szükséged van rá.
2019. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyiből nekünk mit kéne tudnunk?


Én csak annyit mondanék neked, hogy fogalmam sincs szükséged van-e gyógyszerre, de arra mindenképp szükséged van, hogy bízz a kezelőorvosodban. Szóval ha felmerül benned, hogy esetleg félrekezelni készül, jogod van másodvéleményt kérni mástól, kezelöorvost válthatsz. Sőt célszerű!

Ha meg egymástól függetlenül két szakember ezt mondja, gondolom te is jobban elhiszed, hogy szükséges.

2019. okt. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Bármilyen problémával mész oda felírják a cuccot és visz lát. Ha szerencséd van beválik ha nem akkor mégnrosszabbul leszel tőle és visszasírod azt az állapotot amiben eredetileg voltál. Letenni nagyon nehéz ezeket a bogyókat nyugtatót is dogsz kapni mellé az legális drog. Semmire nem jó csak rászokni lehet. Tapasztalat. Ha úgy érzed segítségre van szükséged inkabb pszichológushoz menj ne pszichiáterhez. Ha kifogsz egy jobbat meghallgat és talán könnyebben megoldod a problémáidat. De jobvan járnál ha inkabb vidam társaságba mennél és elterelnéd a gondolataidat. Barátokkal is meg lehet beszélni a problémákat. Őket még érdekli is nem csak azért figyelnek rád mert pénzt kapnak érte.
2019. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem másokhoz kéne hasonlítani magad. Mimdig lesz aki jobb meg szebb. Magadból próbáld kihozni a maximumot és úgy fejlődni fogsz.
2019. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

ma 21:36


Én 5évig hallgattam, hogy a "bogyók" nem segítenek, meg csak ártanék vele magamnak, meg sosem fogok tudni leszokni. Pszichológustól pszichologusig mászkáltam, voltam pszichoterápián, próbálkoztam mindennel. Semmi haszna nem volt számomra.

Majd úgy döntöttem ez így nem mehet tovább, elmentem egy pszichiáterhez. Felírt egy antidepresszánst és nyugtatót, mindkettőből kicsi mennyiséget. Eleinte picit kellemetlen mellékhatásai voltak, aztán kinyílt előttem a világ. Minden könnyebb lett! 6évig szedtem ezeket, emelgetésre sem volt szükség, mert élveztem ahogy nyílik meg a világ előttem és jöttek sorban a sikerélmények. 6 év után hagytam abba a gyógyszereket. Először a nyugtatót, majd az antidepresszánst. Mindkettő kb 1-1 hétig okozott kellemetlen tüneteket. Nem elviselhetetlent, csak kellemetlent. Azóta pedig teljesen tünetmentes vagyok.

Ha nem megyek el orvoshoz ki tudja meddig szenvedtem volna, 5évem elment így is előtte.

2019. okt. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Mert ha valakit egy szakítás megvisel az depressziós. Látszik hogy mennyire ártalmas a pszichátria és a gyógyszerek. Kérdező. Nincs szükséged gyógyszerre csak egy pszichológusra. Ennyi.
2019. okt. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!