Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki beutaltatja magát a...

Ha valaki beutaltatja magát a Tünderhegyre akkor utána ott mi történik? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ok: Nagyon erős szorongás, stressz, pánikrohamok, ptsd. Gondolom van egy talalkozó pszichiáterrel a befekvés előtt aki dönt a kezelésről. De ha már ott van valaki mire számíthat? Pl. Muszáj gyógyszereket szedni ha ott azt írják elő? Vagy dönthet a "beteg"? Mennyi időre szoktak befeküdni? Mindenki jobban lesz? Ki lehet járni? Pl. Ha szükségem van valamire a boltból? Látogatókat lehet fogadni? Telefont lehet használni? 2-3 napra haza lehet jönni? Mert pl nagyon fajdalmas a menstruációm. Olyankor nem szeretnék idegen helyen lenni.

2019. okt. 5. 08:14
1 2
 1/15 Ypszilon1980 ***** válasza:

Változó ki mennyi ideig van ott. Először van egy beszélgetés, igen, ahol elmondanak mindent. Úgy tudom, hogy 2 hétig nem lehet menni sehová, gondolom látogatót lehet fogadni azért. Nyilván nem kényszeríthetnek semmire, ez nem zárt osztály, vannak foglalkozások, beszélgetések és gondolom, ha valakinek kell, akkor gyógyszer is.

Hogy mindenki jobban lesz-e az magán a betegen múlik, így ezt nem lehet megválaszolni.

2019. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért azt nem hiszem, hogy minden magán a betegen múlna. Ha így lenne ode sem kerülne a betegek nagyrésze. Ez a kijelentés azt jelenti " nem vállalunk felelősséget" ami nem egy jó omen. Ilyen helyre nem neveznék be.
2019. okt. 5. 10:32
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Én kb 8 éve jártam ott. Kétségbe voltam esve, mert semmi sem javított a tüneteimen. Beszélgettem pszichiáterrel, kifaggattak mi a gondom, milyen tüneteim vannak, vittem korábbi negatív vizsgálat eredményeket. Elbírálták, úgy döntöttek felvesznek betegnek.

Megmutatták a szobát, elmondták a programot, a szabályokat, ezekre nem emlékszem 8év távlatából, csak arra, hogy ledöbbentem, ahogy körülnéztem, és mondtam hogy köszönöm mégsem élnék a lehetőséggel.


Nem tudom azóta változott e valami, de még egy átlagos pszichiátriai osztály is kevésbé volt rémisztő, mint amit akkor ott láttam.


Nagy szerencse, hogy nem feküdtem be, mert kb 1évre rá kiderült, hogy a "pszichés" betegségem nagyon is neurológiai eredetű.

Na ennyit arról, hogy a betegen múlik a gyógyulás..

Egy ciszta volt az agyamban és sulyos szorongást és pánik rohamokat okozott. Többször csináltak előtte MRI-t, de csak akkor vették észre, amikor egyszer véletlenül a gépben kaptam rohamot.


Gondolom egyetértünk, hogy nem rajtam múlott a betegségem.. pedig nem tudom amúgy két kezemen megszámolni ezt hány embertől hallottam évek alatt (orvosoktól is).

2019. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mit éreztél a rohamok alatt? Milyen kezelést kaptál a cisztára?
2019. okt. 5. 11:56
 5/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Jó, oké, igazatok van, rosszul fogalmaztam. Én arra gondoltam, hogy sok múlik a betegen. Sajnos vannak félre diagnosztizálások, neked legalább kiderült a valódi ok.
2019. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Gyógyszert kaptam rá, és két évente kontroll vizsgálat. De úgy tűnik nem okoz gondot, most gyógyszer mentesen sincs bajom vele. Csak akkor kell beavatkozás, ha csinál valamit, egyelőre olyan kicsi, hogy észrevenni sem lehet szinte az MR-en, csak ha valaki tudja, hogy ott van.
2019. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ezek pánikrohamok voltak? Mert én folyamatosan szorongok. Persze rohamok is vannak.
2019. okt. 5. 13:39
 8/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert időnként bennem is felmerül, hogy más az ok. Csak az orvosok könnyen intézik el azzal hogy pszichés ha nincs rögtön valami egyértelmű diagnózis. Én jártam már így csak ott biztosan tudtam, hogy nem pszichések a tüneteim.
2019. okt. 5. 13:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Rohanokban jött olyan erős szorongás, ami miatt teljesen bepánikoltam. Mindenféle inger nélkül jött mindig. Egyik pillanatról a másikra, semmihez nem tudtam kötni.

Hirtelen elkezdtem félni, azt sem tudtam soha mitől.

2019. okt. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad. Akkor ez olyasmi lehet mikor nekem leesik a vernyomásom és baromira megijedek és bepánikolok. Szoval van egy ilyesztő erzés amit valami szervi ok okoz es attól panikol be az ember nem fordítva. Az én tüneteim azt hiszem mások. Nekem folyamatosan van. Néha erős néha még erősebb ritkan múlik el.
2019. okt. 5. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!