Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha teljesen össze...

Mit tegyek, ha teljesen össze vagyok zavarodva?

Figyelt kérdés

Egy családtaggal tartom csak a kapcsolatot, több ember hibája, több évtizedes sztori, így alakult. Vele viszont egyre romlik a kapcsolat, egyre több a feszültség. A legfájóbb, hogy általában akkor dühös rám, akkor van vita, akár üvöltözés, amikor én a jövőmet építem: tanulok, új iskolát kezdek, jobb munkahelyre váltok, törődök az egészségemmel.


Elvégeztem valamit (eleinte nagyon lelkesen és rengeteg energiát adtam bele), de se nem érdekel, se nem lehet vele elhelyezkedni.

Most épp átképzem magam, eleinte nagyon imádtam az új dolgot, amit tanulok. Borzalmasan sok energiát, időt és pénzt öltem bele. Most beleugrottam a sötétségbe, hatalmas kockázatot vállaltam, áldozatot hoztam az ügy érdekében, de eddig távolról se úgy alakultak a dolgok, mint ahogyan elképzeltem, sőt, újabb és újabb akadályok jöttek. Úgy néz ki, már most visszakoznom kell. Még most is érdekelne amúgy, de belecsömörlöttem.


Eddig csak rossz döntéseket hoztam az életben, már egyáltalán nem bízom a saját döntéseimben.

Fogalmam sincs, mit tegyek.


A pénzem fogy, az időm fogy.

Járok mentálhigiénés szakemberhez, de úgy érzem, nem megértő. Nem érti meg, miért vagyok magam alatt, a van két karod, két lábad szöveggel jön állandóan, összehasonlítgat másokkal.


Fogalmam sincs, mit tegyek, tanuljak-e még vagy legyek adatrögzítő.

Nagyon bénának érzem magam, nem látok jövőt.


2019. okt. 5. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a hiba nem benned van.


Az nagyon jó dolog, hogy tanulsz, képzed magad, és el akarsz valamit érni a jövöben.


Ha az adott családtag ennyire visszahúz, akkor szerintem jobb lenne vagy erösen csökkenteni vele a kapcsolatot, vagy teljesen megszakítani egy idöre, legalább is addig, amíg egyenesbe jössz az életeddel.


Ez ugyan nem könnyü döntés lenne, de az önvédelem fontosabb, mint az adott családtagot elviselni.


Támaszkodj a barátaidra, ök sokkat többet tudnak jelenteni a fejlödésed szempontjából.

2019. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy és milyen nemű?:)
2019. okt. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!