Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jól döntöttem, hogy otthagytam...

Jól döntöttem, hogy otthagytam az egyetemet? És egyáltalán ezzel a betegséggel lehet még belőlem valaki?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtt skizofréniát diagnosztizáltak nálam és kis idő múlva megkaptam a megfelelő injekciós és gyógyszeres kezelést, amivel viszonylag kiegyensúlyozottan érzem magam, azonban nagyon könnyen ideges, stresszes állapotba tudok kerülni, mert túlságosan is érzékeny vagyok. Ezzel a betegséggel jelentkeztem az orvosi diagnosztikai analitikus képzésre és az első évet el is tudtam végezni és viszonylag érdekelt is, amit ott tanultam, de a mostani félévben úgy döntöttem hosszabb gondolkodás során, hogy kiiratkozom. Ennek az volt az oka, hogy volt egy olyan tárgyam, aminek volt egy 6

órahosszás gyakorlata minden héten és mindent önállóan kellett megcsinálni, mert mindenkinek beadandója volt az óra végén, én pedig sokszor azt sem tudtam, hogy mit hogyan kell csinálnom, ezért minden egyes alkalommal, amikor gyakorlatra került a sor, ideges lettem és már egy héttel előtte előre féltem a gyakorlatoktól. Még 2 gyakot kellett volna kibírnom, mert utána ELVILEG csoportokban dolgoztunk volna, de nem bírtam ki.

Most meg már azon eszem magam, hogy mi van, ha rosszul döntöttem és csak ki kellett volna bírnom azt a két alkalmat? És hogy egyáltalán ezzel a betegséggel szerezhetek-e még diplomát a jövőben?

Azért vagyok kétségbeesve, mert korban sem vagyok már olyan fiatal. 26 éves vagyok, mivel előtte orvostanhallgató voltam és későn váltottam szakot. (A betegségem miatt kellett váltanom is.)



2019. okt. 8. 17:18
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Miért ne mehetnél egyetemre? Még orvos is lehetsz!
2019. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Legyél Magyarország miniszterelnöke!
2019. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
mi van, ha rosszul döntöttem és csak ki kellett volna bírnom azt a két alkalmat? - igen, rosszul döntöttél.
2019. okt. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az orvosit sem kellett volna ott hagyd. Nekem voltak szkizofrén és bipoláris évfolyamtársaim is. Passziváltattak a kezelés miatt, majd később befejezték az egyetemet. Az egyikből kutató lett a másikból tanár. Súlyosabb tünetekkel persze nem szerencsés betegekkel foglalkozni, de ettől eltekintve az orvosi diplomát meg lehet szerezni és sokmindenre fel is lehet használni.
2019. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fel a fejjel! :)


Még szerezhetsz diplomát.

2019. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ez mar nem az elso kerdesed.. racionalisan nem dontottel jol, de ha ennyire nem birod a stresszt... szerintem ne ragaszkodj a diplomahoz, nem erdekel valami szakma inkabb?
2019. okt. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg valami más diploma?
2019. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is beteg vagyok és nem vagyok semmire sem alkalmas, ha szeretnéd, beszélgethetünk privátban

F

2019. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
énszerintem ha ennyire rástresszeltél a gyakorlatokra, akkor jobb, hogy otthagytad azt az egyetemet.
2020. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is skizofréniát, illetve bipoláris zavart diagnosztizáltak. A távoktatás beálltáig, ergo élőben jól elvoltam de utána itthon teljesen bekattantam. Most nyáron kellett volna abszolválnom de nem tudtam elkészíteni még a szakdogám válatát sem, annyira képtelen vagyok összefüggően gondolkozni. Nekem pl. fel sem tűnt, hogy egy bekezdésen át totál abszurd és értelmetlen dolgokról írok. Nem tudtam haladni az online beadandókkal, mert vagy alkoholizáltam és annyira feldobott voltam, hogy egész nap csak pörögtem és álmodoztam, vagy depresszív, az ágyból nem tudtam kikelni, nyugtatók meg totál betompítottak. Szóval csak akkor érdemes így egyetemre menni, ha elő oktatás van, emberek, akik figyelnek téged, jobbesetben barátokra is teszel szert. De a skizofréniám matt en egy ideje azt képzelem, mindenki ártani akar nekem, a tanáraim követnek a folyosón, direkt kritizálnak, tudják, hogy egy csaló vagyok és nem erre a helyre való, szóval “normális

“ egyetemi életed lehet nem lesz, de tényleg lehet barátokat szerezni. És ha okos vagy és a mentális állapotod nem szól közben, eredményeket is lehet elérni, de sajnos ez nagyon nagyon kiszámíthatatlan :(.

2021. márc. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!