Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a haláltól és attól,...

Rettegek a haláltól és attól, hogy komolyabban megbetegszem. Ez egy ördögi kör ami miatt tényleg folyton beteg vagyok és még jobban meg vagyok ijedve. Hogy lehet leküzdeni a halálfélelmet?

Figyelt kérdés
Az ok, hogy pár éve egy nagyon súlyos hosszan tartó betegségen estem át. Ami rengeteg szenvedéssel járt. Azóta van a félelem. Azt hittem ha felépülök elmúlik, de nem.
2019. okt. 9. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne több ideig pszichológushoz járni. Én is tudom milyen ez a félelem , mint minden embernek természetéből adódóan fél a haláltól. Nekem az segített hogy jobban kezdtem el érdeklődni a valáásás és a spiritualizmus felé, jobban tisztelem a környezetem és olyan dolgora eszméltem fel ami teljesen megváltoztatta a felfogásom. Pl a nagy atlaszlepke élete 5 hétig tart vagy a tiszavirág élete.
2019. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Pszichológus/pszichoterapeuta képesítésű orvost keress. Segíteni fog megszabadulni ezektől a gondolatoktól.
2019. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kerestem de nem segített sőt még jobban féltem utána. Egyébként meg hogy segíthetne? Megígéri, hogy én nem fogok meghalni vagy nem leszek beteg? Engem nem vígasztal hány napig él egy ízeltlábú és nem vagyok hívő. Próbálkoztam de hitet nem lehet adni valakinek. Nyilván nekem is más dolgok fontosak azóta de a félelem nem múlik ettől el. :(
2019. okt. 9. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Írj nyugodtan privátot, ha szeretnél. Ugyanebben a cipőben járok, mint te, sajnos engem sem nyugtatott meg semmi, pedig próbáltam a vallással és az egyéb életfelfogások megismerésével nyugtatni magam, eddig sajnos sikertelenül. Talán ha egy sorstárssal tudsz beszélni, az megnyugtathat mindkettőnket.

Legyen szép napod!

2020. jan. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!