Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antideprenszánstól mindenki...

Antideprenszánstól mindenki meghízott? Mindenkinél jelentkeztek az elején durva mellékhatások? Ha ezek nem múlnak el és úgy döntök abbahagyom visszaáll a régi állapotom vagy sokkal rosszabb is lehet?

Figyelt kérdés
Mennyi idő amíg teljesen kiürül? Olyan nem forduljat elő, hogy maradandó megatív hatást gyakorol rám amitől többet nem tudok megszabadulni? Nem vagyok jól és kéne szednem de a mellékhatasait elolvasva a betegtájékoztatóban megrémültem. Ott olyan dolgok is fel vannak sorolva ami nekem soha nem volt. Egyedül lakom félek ha pl. Elájulok vagy hallucinálni kezdek tőle akkor mit csinálok egyedül? Ugyan akkor már annyira nem vagyok jól, hogy úgy érzem ebből nem tudok kimászni egyedül. A pszichológusok semmit nem segítettek. Fogalmam sincs mit csináljak? Hallottam olyanokról akiknek segített de olyanokról is akik sokkal rosszabbul lettek tőle. Előre nem tudhatom rám milyen hatást fog gyakarolni. Félek nagyon mert ha rosszabbul leszek akkor lehet az ágyból sem fogok tudni kikelni és végem lesz. A problémám a nagyon erős szorongás és félelem ami pszichoszomatikus tünetelet produkál már és beszűkítette teljesen az életem.Folyton rosszul vagyok, szédülök, mindenhol rosszul leszek. Alig tudok valami csinálni.
2019. okt. 10. 08:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

A gyógyszertől nem lehet meghízni. Csak a feeleslegesen bevitt, befalt kajától. Gyenge akarat, falásban keresi a menedéket. De ettől függetlenül nem egy leányálom az antidepi szedése. Az viszont igaz, ha hat, akkor kezdetben még roszabb lesz, mint szedés előtt. Ezért 2 hétre csak fél adagot szedetnek, hogy hozzászokj, és kijöjjenek a rosszabb hatások, bírod e egyáltalán? Egyébként nem halálos, ha nem hagyod el magad. Nálam kb egy hónap után lehetett érezni a javulást.

Kérdezz és segítek.

2019. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Az antidepresszánstól és a nyugtatóktól is meg lehet hízni - falni sem kell hozzá, csak addigi rendes adag kaját megenni. És azért, mert megváltoztatják a metabolizmust. Lelassítják az anyagcserét, álmosítanak, idővel fellazítják a szöveteket stb. Még a szem és a látásélesség is megváltozik. (Ha nem hiszel nekem, nézd meg a dobozban a betegtájékoztatót és a mellékhatásokat. Az izomgyengeséghez pl. ezekt a következmények társulnak. Természetesen sportolni sem fogsz tudni, mert az izmaid nem bírják és folyton álmos vagy, alszol - tehát továb hízol.)


Az antideresszánst csakis addig szabad szedni - a nyugtatókat is -, amíg arra feltétlenül szükség van, és mellettük mindig KELL kapnod tisztességes pszichoterápiát (nem öt percet, amikor rád sem nézve felvakarja neked az orvos az új gyógyszer receptjét).


Pszichológus NEM írhat fel antidepresszánst, nyugtatót sem, csakis pszichiáter szakorvos.


14 nap alatt ürül ki teljesen, de a szöveteidből lehet, hogy hosszabb idő múlva.


Maradandó hatást csak az tesz rád, hogy mit művelt a gyógyszer a testeddel, és mit nem tett az orvos helyette, amit kellett volna (terápia) és mennyi felesleges időt vettek el az életedből.


A panaszaid alapján egy jó pszichiátert keress, ha van pénzed, akkor csakis és azonnal egy jó magándokihoz menj.

Antidepresszáns nélkül rosszabb csak akkor lesz a helyzet, ha nem kapsz terápiát, vagy nem váltasz gyökeresen életmódot. Valami komoly oka van annak, hogy ez az állapot fennál. A gyökereket keresd meg, azt írtsd ki és a baj megszűnik. Ne a felszínt símogasd és antidepresszánsokkal mérgezd a tested.


És ez nem szakirodalom, hanem kőkemény élettapasztalat.

2019. okt. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kb. 15 éve szorongással küzdök de bármilyen nehéz volt teljes életet életem. Aztán 2 éve súlyosan megbetegedtem. Nem akarok belemenni a részletekbe de szörnyű traumán mentem keresztül lelkileg és fizikailag is megjártam a poklot. Meggyógyultam de azóta rettegek, hogy megismétlődhet. A felépülés is lassú volt és mentálisan egyáltalán nem sikerült. Már semmi életem nincs mert sehova nem tudok menni mert mindig fáradt vagyok, rosszul leszek, folyton megbetegszem. Ilyenkor halálra rémülök és a legrosszabbra gondolok. Már olyan fáradt vagyok, hogy felkelni is alig tudok. Vizsgálnak orvosilag is mert valamit össze is szedtem most megint. De érzem, hogy a problémáimhoz nagymértékben hozzájárul a mentális állapotom. Voltam több pszichológusnál, magánnál is. Jó sok pénzbe került és sírva jöttem ki tőle. Pénzem sincs erre sajnos hosszútávon. A tb pszichológus előtt pszichiáterrel kell talalkozni ő javasolta a gyógyszert. Mellé csak 10 alkalmas pszichoterápia jár 45 perc/alkalom. Ez van. :( Nem tudom mit csináljak de 2 hete már dolgozni sem tudtam bemenni és nem tudom ebből mennyi a betegség és mennyi a mentális tünet. Semmi erőm, csak aludnék és filyton szédülök. Nyugtatót (frontint) kaptam a betegségem után mert akkor aludni sem tudtam a rémálmoktól. De semmit nem használt. Nagyon alacsony a vérnyomásom így napközben be sem tudtam venni mert elaludtam volna. De este sem segített csak durva izomrángángásokat okozott így abbahagytam 4 hónapja. Azóta legalább jól alszom. Ennyi. Annyira nincs erőm hogy már pszichoterápiára sem tudnék elmenni. Nem mintha lenne hova. :( Befeküdni nem akarok sehova mert olyan iszonyatos fóbiám van a kórházaktól, hogy az nekem borzalmas trauma és sztressz lenne. Meg félnék a munkahelyen megtudnák és bolondnak néznének pedig teljesen normális vagyok. Csak kikészített ami történt velem és azóta rettegésben élek ami leszívja minden erőm és megbetegít. Nem AKAROM én sem a gyógyszert. Nagyon ellene vagyok. Csak már nem látok más utat. ;(
2019. okt. 10. 10:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a fő problémám jelenleg az iszonyú fáradtság és szédülés. Az hogy felkelni is alig van erőm. A vérnyomásom elég alacsony. Sokszor megy 100 alá. Ez adottság, mindig így volt. Ehhez hozzájött most egy enyhe vérszegénység és rossz tüdőkapacitás ami meg jobban álmosít. Elég hízékony vagyok. Nem vagyok kövér ennek ellenére mert elég keveset eszem. Nem vagyok a problémáimat az ételbe fojtó típus így csak akkor eszem ha éhes vagyok és nem híztam el. De édességeket például már nem engedhetek meg magamnak mert akkor pilalnatok alatt pufi leszek. Nem tudom ilyen paraméterekkel egyáltalán segítene e nekem az antipszichotikum? Az izmaim így is gyengék mert 2 éve nem sportolok. Sajnos a pazichiáter semmit nem kérdezett az egészségi állapotomról még verképet sem kért csak autómatikusan írta a bogyót. Ami nekem nem tűnt szakszerűnek. Persze lehet, hogy tévedek és amit írtam nem befolyásoló tényezők.
2019. okt. 10. 10:23
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy érzem ha friss lennék és vissza tudnám nyerni az erőm akkor tudnék magamon segíteni. Elkezdenék sportolni fokozatosan, körbe venni magam emberekkel programokkal. Csak amìg a sarki közértig sincs erőm elmenni addig nem tudok segíteni magamon. Teljesen kétségbe estem már ettől a helyzettől. Azt sem tudom mennyi a pszichés része? Vagy valami komoly betegségem van megint? ;(
2019. okt. 10. 10:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezeket szedtem és nem híztam- Stimuloton, Trittico.
2019. okt. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

"Sajnos a pazichiáter semmit nem kérdezett az egészségi állapotomról még verképet sem kért csak autómatikusan írta a bogyót. Ami nekem nem tűnt szakszerűnek. Persze lehet, hogy tévedek és amit írtam nem befolyásoló tényezők."


Azért nem kérdezett semmit, mert az nem a pszichiáter dolga, hanem elsődlegesen a háziorvosé, amit te természetesen kihagytál.

A rémálmokat a frontin okozza, láthatod te is, hogy miután azt elhagytad, a rémálmok is eltüntek.

Különben azt nehezen tudom elképzelni, hogy pszichiáter magában írjon fel nyugtatót, antidepi nélkül. Valami nagyon nem tetszik a te írásodban. Nem stimmelnek a dolgok.

2019. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Antideprenszánstól mindenki meghízott?

Nem. Én sem híztam egy dekát sem.


Mindenkinél jelentkeztek az elején durva mellékhatások?

Igen. Amelyik gyógyszernek nincsen mellékhatása, annak hatása sincs.


Ezek a mellékhatások 2 héten belül elmúlnak. Ez pont a hozzászokás ideje. Ne félj tőle. És a Frontin helyett irass más nyugtatót az orvossal. ( szakorvossal, ne a házidokival ) Antidepiről egy szót sem írsz. Szedsz ilyent egyáltalán?

2019. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem szedek antidepit. Sosem szedtem csak fontolgatom mert a pszichiáter ezt javasolta. A cipralex újabb változatát, elfelejtettem a.nevét de ha valaki írja eszembe jut. A nyugtatót nem a pszichiáter írta hanem a kórhazban adták mikor beteg.voltam és súlyos műtereim voltak. Aztán a háziorvossal irattam fel. Nem attól voltak rémalmaim! Hanem attól amit átéltem. Azért irattam fel a háziorvossal. Aztán megszűntek a rémálmok idővel de aludni mégsem tudtam. Gondolom akor már a frontin miatt. Most már ezzel nincs gond. Nem jóleső érzés ez a számonkérés. Egyebként sok évvel ezelőtt egy szakítás után felkerestem egy pszichiátert és bizony frontint írt egyből antidepi nélkül. Csak akkor nem szedtem be és kimásztam egyedül a gödörből. Szóval nincs igazad. Bizony felírják bárhol mint a cukrot. És képzeld nem hagytam ki a haziorvost. A betegségem okán egy évig folyamatosan kontrollokra meg vizsgálatokra kellett járnom. Szerintem igenis feladata a pszichiáternek hogy rákerdezzen legalább az páciens meglévő betegségeire. Semmit nem kerdezett most sem és sok évvel ezelőtt a másik sem.
2019. okt. 10. 16:46
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyilván nekem meg ott a felelősségem, hogy elolvassam a betegtájékoztatót és döntsek beszedem e. Ezért nem váltottam ki a receptet. De minden ember szervezete más és nem mindenkinél jelentkeznek ugyan azok a mellékhatások. Talán ezért kéne kikérdezni alaposan a beteget mert nem egy c vitamonról neszélünk. Aki azt írta minden gyógyszernek van mellékhatása az tevedett fel tudok sorolni párat aminek nincs. Pl. Bolus adtringens. Rá is van írva a betrgtájékoztatójára. "Mellékhatást még nem írtak le" és azért az sem mindegy mi van a mellekhatasok rovatban. Egy kis gyomorfájás és hányinger amit még simán bevallal valaki mac abbahagyja ha túl kellemetlen. Vagy hallucinációk, szédülés, deperszonailzáció, dührohamok, öngyilkos gondolatok stb. Ezekez köszönöm nem szeretném átélni. Mert már aszédülés is elég kellemetlen de a többi még nem volt és nem tusom mit csinalnék ha előjönne egy bogyótól mondjuk éjszaka itthon egyedül.
2019. okt. 10. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!