Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki személyiségzavarban...

Ha valaki személyiségzavarban szenved akkor elzárhatja-e a pszichiáter az egyént a társadalomtól? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú ideje küzdök mentális gondokkal, amik mára már elviselhetetlenné teszik az életemet. Ezt nem feltétlenül szeretném teljesen kifejteni, de egy pár példa, hogy érthető legyen: suicid hajlam, szélsőséges viselkedés, hangulat ingadozás, az érzelmeimet képtelen vagyok szabályozni, folyamatos dühkitörések stb. Megnehezítem a saját és a körülöttem élők napjait is. Ezzel mára már elértem, hogy senkim nem maradt. Szeretnék ebből kiutat találni, de nem merek elmenni pszichiáterhez, mert félek, hogy ha egy “nagyobb” dolgot határoznak meg, mint egy depresszió, akkor kötelező kezelésre lennék kényszerítve (bentlakásos) vagy elzárnak a társadalomtól ha úgy ítélik meg. Tehet-e ilyet a pszichiáter? Vagy csak elmondja mi tudna segíteni és rajtam áll a további? Hogyan működik ez? Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik hozzáértők: pszichiáter/személyiségzavarban szenvedő egyén.

Még annyit hozzá tennék, hogy pszichológushoz jártam egy ideig, aki közölte velem, hogy nekem nem lelki gondom van.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!


2019. okt. 10. 16:17
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem zárhat el senki. Csak súlyosan ön és közveszélyes embert zárnak be, de a legtöbbjüket később kiengedik. Amikor a pszichológus megállapította, hogy személyiségzavarom van , elküldött Tündérhegyre.
2019. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kérdés alapján ön- és közveszélyes vagy, ezért jogos a zárt intézetben történö kezelés.
2019. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezt többen is írták korábbi kérdéseknél.

Megkérdezhetem, hogy az milyen volt és miből állt? Hogyan kivitelezhető ez ha az ember dolgozik? Illetve rád volt-e bízva, hogy mész vagy tényleg elküldött?! Ne haragudj ha hülyeséget kérdezek, de már tényleg azt érzem nem bírom tovább.

2019. okt. 10. 16:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Magamtól mentem. Ha dolgozol, akkor táppénzre kell menni, mert kb 3 hónap a kezelés, és hétközben vannak a foglalkozások, 2 hétig nem lehet hazamenni, utána napközben kilépővel, meg hétvégén. Főleg csoportos terápiás foglalkozások vannak, sok a személyiségzavaros, főleg borderline-os.
2019. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az általad leírt személyiségzavarral igen, elzárhatnak.
2019. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezért még nem zárnak el.


Én borderline-os vagyok, nagyobb vágás miatt már traumatológiára is bevittek, ahol össze kellett varrni a mély sebet. Addigra azonban berezeltem a halál gondolatától, és mivel az orvosoknak bizonygattam, hogy élni akarok, végül hazaengedtek a kötéssel és a varrataimmal, nem szállítottak zárt osztályra. Eleve nincs kapacitás annyi fekvőbeteghez a kórházi osztályokon, ahány személyiségzavaros ember létezik.

2019. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 árokpart ***** válasza:
Nem nem zárhatnak el ha nem követsz el bűncselekményt. Nincs olyan, hogy valakit csak úgy elzárnak .
2019. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 árokpart ***** válasza:
A Magyar Köztársaság területén egyedül bíróság ítélhet valakit bármilyen elzárásra más nem.
2019. okt. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jól be kell szívni és nem lesz bajod mert leszarod. 😁
2019. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!