Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bunkó vagyok a pszichológus...

Ha bunkó vagyok a pszichológussal, esetleg ordítok is, megszakíthatja a terápiát?

Figyelt kérdés
Nyilván nem ok nélkül, hanem ha azt érzem, hogy debilnek néz vagy hazugnak tart.
2019. okt. 11. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Értelmes ember nem ezekkel az eszközökkel rendezi a konfliktusait.

A pszichológus is ember, nem egy lábtörlő. Ha számára kényelmetlen a helyzet, javasolhat mást maga helyett, hisz nem kötelező eltűrnie ezeket.

2019. okt. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ha azt gondolod, hogy valaki hülyének néz, akkor egyből ordítozni kell meg bunkózni?

Nem tudhatod, mit miért kérdez, mert nem te vagy a szakember. Egy pszichológusnál minden kérdésnek célja és oka van.

És igen, értelmes ember esetleg visszakérdez, vagy ha már pszichológusnál vagy meg is mondhatnád neki normálisan, hogy mit érzel a kérdésével kapcsolatban.

És javaslom, hogy a dühkezelési problémáidat is kezeltesd, mert nem normális reakció amit a kérdésedben leírtál.

2019. okt. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

you don't say?

tisztában vagyok vele, hogy túlreagálom a dolgokat, hiperérzékeny vagyok és mindent magamra veszek, nem újdonság, de köszönöm a diagnózist kedves "doktornő/úr"

tudom, hogy nem a legelegánsabb, hogy mindig visszatámadok és egyáltalán nem tudom kontrollálni magam, de nem véletlen ülök ott, nyilván nem vagyok jól

és ha még azt érzem, hogy belémtapos, hadd akadjak már ki

az eddigi szakemberekkel nem volt ilyen gondom, volt, hogy kiabáltam, normálisan viselték, de most keresek újat, és nem akarok egy mimózához menni, aki rögtön kiküld, mert "neki is van lelke"

2019. okt. 11. 01:09
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

“és ha még azt érzem, hogy belémtapos, hadd akadjak már ki”


Ja, tehát neked jogod van kiakadni, de a pszichológus meg köteles lenne ezt elviselni, és ha nem akkor az már mimóza?

Most is, feltettél egy kérdést, normális válaszokat kaptál, de egyből támadsz és lepontozgatsz, mert nem olyan válaszokat kaptál, amiket elvártál volna.

Pszichológusnak tanulok, én is kiraknálak és pszichiáterhez küldenélek, nem véletlenül jártál már több pszichológusnál is. És nem azért mert mimóza vagyok, hanem mert a pszichológusod nem egy utolsó senkiházi akivel úgy beszélhetsz, ahogy kedved tartja.

2019. okt. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

egy mimóza ne menjen pszichológusnak

volt pszichiáteremre az egyik betege késsel támadt, ahhoz képest ez semmi

indok nélkül nem kiabálok és nem vagyok bunkó, de ha egy ostoba hülyegyereknek állít be, akkor viselje el, hogy én ezt nem hagyom szó nélkül, ok, hogy ő a szakember, de egyelőre még ő él belőlem

2019. okt. 11. 01:59
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Neked nem pszichológus kell, hanem az hogy normálian megneveljen valaki..... Vagy kényszerzubbony és irány a sárga ház, ott aztán majd kiabálhatsz a többi hasonszőrűddel. És hogy a kérdésedre válaszoljak, bármikor átirányíthat másik szakemberhez, ha nem akarja a hisztidet tűrni. Nehogy Te, a szegény "beteg" dönthesd már el, hogy ki minek tanulhat, és pont azért mert tanult, megválogathatja hogy milyen munkákat vállal el. Ezért is érdemes tanulni.
2019. okt. 11. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

és akkor azt nem írtam, hogy az se menjen, akibe semmi tolerancia sincs

kösz, a folyamatos személyeskedést, nem így kell érvelni

gondolom, jó embernek hiszitek magatokat, csak kár, hogy nem vagytok, és nem azért, mert nem értünk egyet, hanem mert undorító stílusban adjátok elő

ez az ok nélküli bunkóság, amit én sosem csinálok, és legalább veletek ellentétben én reálisan látok és nem gondolom magam jónak

2019. okt. 11. 12:38
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg, ne te döntsd már el, hogy ki alkalmas, ki nem :D

A pszichiáter durvább dolgokkal találkozik, és orvos. Ne keverjük összes. De neked felsőbbrendűségi komplexusod is van, ha jól látom.

Gondolom, ha téged idegbeteg állatnak nevezne valaki, mert egyből ordibálsz az nem lenne rendben, igaz? Te is mimóza lelkű lennél, vagy pedig visszaszólnál? Mert ez a két lehetőség van számodra, a pszichológusnak csak az egyik.

Igen, fizetsz a pszichológusnak, de a helyedre menne azonnal 10 másik, nem szenvedi meg, ha kirak. Nem vagy te kiskirály, azért mert fizetsz. Ha te nyújtasz egy szolgáltatást, akkor az feljogosítja az ügyfeledet arra, hogy ordítson veled, ha “igazságtalanságot” érez? Mert szerintem nem.

A pszichológus is ember és tudod, az emberek különböznek. Nem az ő hibája ha te nem vagy vele elégedett és nem is a tiéd. Egyszerűen nem vált be, nem passzoltok és kész. Van ilyen. Ettől még nem kell úgy viselkedni, mintha te szrtd volna a spanyol viaszt.

2019. okt. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Velem megtörtént. Lekiabáltam, és kirohantam a terápiáról. Mindezt azért, mert félreértettem, és hiányoltam az együttérzést. Nem rakott ki, következő alkalommal megbeszéltük. Az indulatkezelèsi problémák nagyon gyakoriak, ezzel tisztában vannak.


Ugyanakkor nem köteles mindent elviselnie. Én pl nem személyeskedtem, nem tudom mi történt volna, ha pl az anyját szidom. (Eszemben sincs , nyilván). Biztos a szakembereknel is megvan a határ, amíg engednek. Maga az, hogy dühöngsz, kiabálsz, mérges vagy, még nem ok a terápia megszüntetèsère, de mint mindennek, ennek is meg vannak a fokozatai.


Ha pl úgy érzékeli a terapeuta, hogy közveszélyes állapotban vagy, akkor közbelép. Minden nagyon helyzet függő.

2019. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nagyon szomorú, hogy pszichológus lesz belőled, remélem addig szedsz magadra némi toleranciát, mert mindennek a teteje, hogy ilyeneket és így írsz nekem ismeretlenül

gratulálhatsz magadnak

vicces, hogy 10 ember menne a helyemre, persze.. minden második ember pszichológusnak tanul, annyira kevés van belőlük, kapkodnak értük, tényleg..


utolsó, köszi a választ, ilyen jellegűekre vártam

2019. okt. 11. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!