Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyi gyógyszer másokat...

Ennyi gyógyszer másokat leszedál? Napi 2 mg Rivotril,300 mg Ketilept,60 mg Rexetin,200 mg Lamolep. Plusz a többi nem pszichis gyógyszer. Van valaki aki ennyit szed mint én? 18/L

Figyelt kérdés

2019. okt. 11. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ezt mióta szeded és mire? A Rivotril rendelkezik azonnali szedatív hatással, ha valaki nincs hozzászokva.
2019. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezek már a beállított gyógyszereim. Amúgy 15 éves korom óta szedek tudatmódosítókat, 12 fajtát tettem már le. A Rivotril engem apszolút nem szedál sőt feldob. Ez a lényeg, hogy ennyi gyógyszer mellett sem vagyok szedált. Természetesen még akarnak hozzá tenni, mivel nem tudok suliba járni se.
2019. okt. 11. 12:19
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Emberfüggő, hogy kit mi szedál le. Illetve hozzászokás kérdése is. Ennyitől nekem például temetésem lenne. 0,5 mg-os Olanzapint szedtem, na én már attól kikészültem, bár igaz, az nem pontosan olyan, mint ezek. Sőt még a vény nélküli allergiagyógyszertől is bágyadt vagyok eléggé, főként inaktív leszek. De hallottam már hasonló esetről, hogy valaki lapátolta magába a különféle bogyókat.
2019. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én már 50 mg kventiaxtól is tök kóma voltam. Ez ipari mennyiség.
2019. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, "ipari mennyiség" és még feljebb kéne vinni. Olyan, mintha a szervezetem teljesen ellenálna minden pszichés "drogra".
2019. okt. 11. 18:10
 6/8 anonim válasza:
100%

Na akkor mesélek, velem már mindent végig próbálgattak.

200 mg lamoleptől semmit nem éreztem (egyszer 30 mg aripiprazollal szedtem, azt sem éreztem mondjuk, csak nem bírtam nyugodtan meülni tőle, egyszer meg 600 mg kvetiapinnal és 150 mg venlafaxinnal, de akkor a kvetiapint mindig kiköptem titokban, mert állandóan éhes voltam tőle). De más hangulatstabilizálóktól sem éreztem semmit, engem nem szedáltak (lítium, karbamazepin).

Antipszichotikumok: na azok már tudnak szedálni, de idővel a legnagyobb dózishoz is hozzászokik az ember, és csak egy mellékhatás nem múlik el soha, az éhség. Szedtem kvetiapint mindenféle dózisban (50-600 mg), olanzapint (10-15 mg), klozapint (max 100 mg, szóval csak kisebb dózisban), aripiprazolt. Kaptam flupentixol és zuklopentixol depó-t is, de azok borzalmasak voltak, na attól tényleg egész nap le voltam szedálva.

Az antidepresszánsokról már jobb véleménnyel vagyok, paroxetint (Rexetin) mondjuk még nem szedtem, de próbáltam fluoxetint (az is SSRI), duloxetint és venlafaxint (SNRI-k), bupropiont (NDRI), trazodont (Trittico). A trazodontól szédültem, de nem szedált (pedig altatónak kaptam), venlafaxintól és bupropiontól pörögtem, fluoxetint és duloxetint nem éreztem.

A nyugtatókkal pedig az a bajom, hogy kb. 3 napig érzed, utána meg olyan, mint a cukorka, szóval nem hat semmit, mert teljesen megszokod. Cserébe viszont, ha továbbra is folytatod a szedését, remek fizikai függőséget okoz. Tankönyv szerint nyugtatót/altatót pár hétig lehetne csak adni, az orvosok valamiért mégis írják.


Amúgy csak kíváncsiságból, bipoláris II-t állapítottak meg nálad (meg gondolom még pár egyebet pl. borderline, szorongás, mittudomén)?

2019. okt. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia Kedves utolsó! Én is 14 szaron vagyok már túl. Amúgy a diagnózisaim elég egyediek de leírom,

1. Érzelmileg labilis nárcisztikus személyiségzavar kevert borderline tünetekkel,

2.bulimarexia,

3.fakticiózus zavar,

4.bipoláris affektív zavar,

5.OCD,

6.generalizált szororgás,

7.aqoafóbia.

Na akkor és is mesélek. Én Ciralexel kezdtem 20 mg(legnagyobb napi adag), ezt szedtem három évig mellél 40 mg Aripiprazolt és 3 mg Xanax SR-t. Nekem szart nem ért a Cipralex így kaptam Sertralint az vicc volt. Na itt besokkaltam és bár nem MO-n lakok, megkerestem egy nagyon elismert magyar pszichiátert és ő levett az Aripripazolról átállított lítium terápiára mellé a nyugtató alap volt. Kaptam a Xanax SR mellé sima Xanaxot is, persze csak szükség esetére. Mondanom sem kell, tudod mi lett belőle. A lítium sem vált be, sőt már hallucináltam is ezért irány volt a nyílt osztály. Na ott aztán volt minden :Rivotril, Haloperidol (na az brutál cucc), Xanax, Ketilept, Stilnox, Olanzapin. Onnan úgy jöttem ki, hogy 3 mg Rivó, 20 mg Olanzapin, 40 mg Rexetin.

Hazajöttem Felvidékre és a dokim megint mindent bekavart (Kventiax, Xanax SR, Xanax, Rexetin, Aripriprazol, Olanzapin ezt mind egyszerre). Úgy döntöttem a magyarországi dokimmal hogy befekszek 4 hetes rahabilitációs osztályra. Mondanom sem kell amint az ottani doki (azóta is Ő a magánorvosom nagyon profi) meglátta miket szedek azt mondta csoda hogy nem vagyok a zárton. Na Ő állított ott 60 mg Rexetinre ami bejött , 2 mg Rivóra és akkor még csak 200 Kventiaxra. Ezzel fél évig el is voltam, persze suli munka semmi.

Most megint megyek majd vissza a rehabra 6 hétre. Kventiaxot 400 mgre Lamolepet 300mgre szeretné felvinni.

2019. okt. 13. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez rettentő sok.
2020. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!